Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grants ceļu labošanai Zemgalē gaidīs labākus laikapstākļus 8

Situācijas uzlabošanai uz grants ceļiem, kas kļuvuši grūti izbraucami mitruma dēļ, jāgaida labāki laikapstākļi, vairāku Zemgales pašvaldību pārstāvji.

Bauskas novadā ceļi nav applūduši, lai tos vajadzētu slēgt satiksmei, informēja novada pašvaldības izpilddirektors Jānis Kalinka. Grants ceļi ir sliktā stāvoklī, taču to labošana pašlaik nav iespējama, un jāgaida sausāks laiks.

Lai arī novada teritorijā esošajās upēs ūdens līmenis ir augsts, pašvaldībai nav informācijas, ka kādam no iedzīvotājiem iespējamo plūdu dēļ būtu nepieciešama palīdzība.

Arī Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektora pienākumu izpildītājs Valdis Buividaitis apliecināja, ka pašlaik grants ceļu labošana būtu bezjēdzīga, jo varot tikai "pārstumt dubļus no vienas puses uz otru". Viņš priecājas, ka ziemas sezonā lauksaimnieki neizmanto smago tehniku, kas vēl vairāk bojātu ceļus.

"Gaidām, ka nākamnedēļ uzsals," uz situācijas uzlabošanos cer Buividaitis.

Uzmanību pašvaldība pievērš arī novada upēm, un, lai gan Svētē ūdens līmenis pēdējā diennaktī ir krities, tas ir augsts, taču mājsaimniecības neapdraud. Pašvaldība pārstāvis pastāstīja, ka Lielplatonē kādā mājā ūdens ticis pagrabā, jo audzis Platones upes līmenis, taču par problēmām citās saimniecībās ziņots nav.

"Lauksaimnieki uz laukiem tikt nevar un ir bažas par nākamo ražu," klāstīja izpilddirektora pienākumu izpildītājs.

Jau vēstīts, ka ilgstošo nokrišņu dēļ uz grants autoceļiem visā valstī ir iestājies šķīdonis, bet atsevišķās vietās satiksmei slēgti applūduši autoceļu posmi.

Lai grants autoceļi netiktu sabojāti neatgriezeniski, šķīdoņa laikā daudzviet ieviesti autotransporta masas ierobežojumi - tiek liegta kustība transportam, kas ir smagāks par desmit tonnām.

Tāpat ilgstoša lietus dēļ daudzviet ūdenstilpnēs ir paaugstinājies ūdens līmenis un meliorācijas sistēmas, kas daudzviet netiek uzturētas tehniskā kārtībā, nevar nodrošināt ūdens atvadi, informē "Latvijas valsts ceļi". Rezultātā atsevišķās vietās autoceļi applūst un ir slēgti satiksmei.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

braucēja

Grants ceļi sliktā stāvoklī viena iemesla dēļ- viņus apsaimnieko vai nu pilnīgi stulbeņi, kas nejēdz greiderēt, vai nu valda pilnīga vienaldzība par darba kvalitāti visos līmeņos!- šobrīd acīmredzamais- jebkura brauktuve ir zemāka, nekā to malas.

pirms gada, 2018.01.04 12:23

Gaišais

No lauciniekiem gaidīt saprātīgu rīcību ir neiespējami.
Viņiem bail tikai no miesassodiem un deportācijas uz Grenlandi.

pirms gada, 2018.01.04 12:39

hmm

par bojatiem auto ka uznemsies atbildibu? aunu zeme ka parsati neviens un tikai tapec ka tauta ir slinki pat pacelt savu pecpusi lai savestu valsti kartiba.

pirms gada, 2018.01.04 16:02

?

ko pats personīgi esi darījis, lai nosargātu ceļus?

pirms gada, 2018.01.04 17:26

Skumjais

Nevajag stumdīt tos dubļus, bet vienreiz kārtīgi visus ceļus uzbērt ar piemērotiem zemes ceļu paredzētiem materiāliem... Visu laiku tik paber uz ceļiem pa divām saujām šķembu un viss, kad ir pēdējo reizi no līdz kāds zemes ceļš sakārtots kā nākas.. Nodokļus gan neaizmirst tik celt un celt...

pirms gada, 2018.01.04 17:26

zemnieks

cien brauceja,ja brauktuve zemaka par malam,kur te greideristu vaina,cels nodilis,jaatjauno greiderejama karta,padomajiet pirms vainojiet tiesos darba veicejus,vini jau tapat saskataskulakus un citas nepiedienigas pirkstu kombinacijas

pirms gada, 2018.01.04 18:56

zemniekam

vai esi redzējis, kā griederē?- brauc vienā virzienā un tad atpakaļ. Katru reizi ceļa malās paliek valnis. Kurš atbild par to, lai šāds valnis neveidojas? Un tā tas ir neskaitāmas reizes gadā- vaļnis pie vaļņa. Un nekas netiek darīts, lai šos vaļņus greiderējot novāktu uz vidu!

pirms gada, 2018.01.05 15:00

Paprika

Tiešie darba darītāji tiešām galīgi nav pie vainas un , starp citu, atbilde gaišajam, iestādē kas apkopj ceļus pārsvarā strādā pilsētnieki. Tā kā sory.

pirms gada, 2018.01.05 12:21

Vietējās ziņas