Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grupa «ak69» laiž klajā otro albumu

Bauskas kultūras centra mājīgais pagalmiņš piektdienas, 7. septembra, vakarā bija atvēlēts rokmūzikai. Grupa «ak69» klausītājus iepazīstināja ar jauno albumu «Nepieradināti».

Nepilns simts interesentu siltajā piektdienas vakarā bija izvēlējušies būt kopā ar mūziķiem viņu jaunā projekta pasaulē laišanas reizē. Pirms «ak69» uz skatuves kāpa Bauskas puišu grupa «Bekars».

Muzikālā apvienība «ak69» darbību sāka 2002. gadā Uzvaras vidusskolā. Grupā muzicēja pieci ciema puiši: Mārcis Pļaviņš, Oskars Mustermanis, Andris Borkovskis, Mārtiņš Jurciks un Vadims Ņevjadomskis. 2006. gadā apvienībā palika trīs dalībnieki, 2008. gadā mūziķiem pievienojās Jānis Hohbergs. 2012. gadā klausītāju vērtējumam viņi nodeva debijas albumu «Izlaidums».

«Kaut kādā ziņā esam nomierinājušies, mums nevienam nekas nav jāpierāda, mūzikā varam darīt to, ko vēlamies, varam spēlēt to, kas pašiem patīk. Šovakar atrādām publikai savu jauno albumu. Vienpadsmit kompozīcijās skan kārtīga latviešu ģitārmūzika, viegls roks, dažbrīd ar nedaudz draisku tekstu,» par mūziķu apvienību stāsta viens no tās dibinātājiem Oskars Mustermanis.

«Esmu nedaudz satraucies, jo šis pēc kāda laika atkal ir tāds nebijis notikums. Tomēr sajūtas ir patīkamas. Tas daļēji tāpēc, ka albums tapa necerēti viegli. Daudzas dziesmas bija jau sacerētas, studijā nedaudz atsvaidzinot, tās pārtapa albuma versijā,» stāsta M. Pļaviņš.
Jaunā albuma iepazīstināšanas tūrē grupa paredzējusi septiņus koncertus. Par to, kas būs pēc tam, M. Pļaviņš izvairās runāt: «Mums ir viegla, patīkama sajūta. Viss notiek, lietas plūst pašas no sevis. Mūsu kopā būšana nav stingri noteikta. Radās dziesmas, sanācām kopā, ierakstījām, ievietojām tās internetā, tad nolēmām izdot disku, pēc tam izdomājām uzrīkot tūri. Mūs vieno mūzika, bet mūs nesaista nekādi pienākumi vai nākotnes plāni. Laikam jau to nosaka arī jaunā albuma nosaukums «Nepieradināti». Iesim tālāk tur, kur ceļš mūs vedīs.»

Bauskā bija ieradies bijušais grupas dalībnieks Vadims Ņevjadomskis. Viņš strādā par kokamatnieku, no basģitārista kļuvis par akustiskās mūzikas meistaru. «Mūziku neesmu pametis, bet virziens ir cits. Esmu ļoti priecīgs par puišu paveikto. Daudzas dziesmas esmu jau dzirdējis. Tās ir pelnījušas «ieelpot gaisu», «nokļūt virspusē» un izskanēt pasaulē. Labas, skaistas kompozīcijas, ir vērts tās laist tālāk,» bijušajiem grupas biedriem vēl V. Ņevjadomskis.
Ar ģitāru pār plecu Bauskas kultūras centra pagalmā ienāca vēl viens grupas sākotnējā sastāva dalībnieks Andris Borkovskis. Viņš ir ģimenes cilvēks, strādā tulkošanas birojā. No mūzikas spēlēšanas attālinājies, šajā jomā vairāk darbojas kā dīdžejs. «Bauskas Dzīvei» A. Borkovskis atzina, ka ģitāru rokā nebija ņēmis vairāk nekā desmit gadu. Taču šovakar ir gatavs ar «ak69» puišiem uzspēlēt.

«Ir lietas, ko nevar aizmirst. Var no atmiņas pagaist akordi, bet instrumenta spēlēšanas principi saglabājas. Ceru, ka šo apgalvojumu šovakar īstenošu. No mūzikas neesmu aizmucis, tā man joprojām ir ļoti tuva. Maģiskā apvienība «ak69» atkal uzradusies manā dzīvē. Sajūtas ir neaprakstāmas – visi esam kopā, tāpat kā pirms daudziem gadiem. Lai arī kas šajā laikā noticis, mēs joprojām esam draugi – no viena pagalma nākuši Uzvaras puikas. No tā jau nekur neaizbēgt, tas ir skaisti,» atzīst A. Borkovskis.

Albuma «Nepieradināti» prezentācijas pasākumā puišu sniegumā ieklausījās grupas fani, varbūt kāds nejaušs garāmgājējs, kuru kultūras centra pagalmā ievilināja mūzikas ritmi. Publikas rindās «Bauskas Dzīve» sastapa Agri Mustermani – O. Mustermaņa vecāko brāli.
«Vecuma starpība – pieci gadi – ir pietiekami maza, lai Oskars man pirmajam uzticētu savas kompozīcijas cerībā, ka es no tām kaut ko sapratīšu,» nosmej vecākais brālis Agris. «Man patīk, kā brālis strādā, kā top viņa dziesmas. Melošu, ja teikšu, ka esmu «ak69» mūzikas fans. Taču tas, ko dzirdu, skan kvalitatīvi, puiši daudz strādā, lai dziesmas būtu labi ierakstītas. Dažas kompozīcijas man ļoti patīk, tās es labprāt klausītos vairākkārt. Puiši mūzikas jomā darbojas jau 16 gadu. Tā nav mirkļa iegriba, bet nopietns vaļasprieks. Arī to es vērtēju ļoti augstu,» par muzikālo apvienību «ak69» teic A. Mustermanis.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas