Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

HES – labdarība vai bizness? 7

Saistībā ar Mūsas hidroelektrostacijas iespējamo būvniecību rīkotas divas sapulces, lai izvērtētu SIA «Mūsas straume» iecerēto pārmaiņu ietekmi uz vidi. Kā atzina abu sapulču dalībnieks Valērijs Gabrāns, abās vietās - gan Ceraukstes pārvaldes namā, gan Uzvaras vidusskolā - «gājis karsti». SIA «Mūsas straume» īpašnieks un izpilddirektors Viestura Šilova sapulcēs detalizēti stāstīja par iespējamās Mūsas hidroelektrostacijas (HES) projektu. Kopējās būves izmaksas varētu pārsniegt vienu miljonu latu. No šīs summas aptuveni 70 procentu būtu maksa par modernajām turbīnām, bet 200 tūkstoš latu maksātu automātiskā sistēma, kas attīrītu HES no lielajām ūdenszālēm. Viesturs Šilovs atzina, ka ieguldīto plāno atgūt 15 gados. Tas esot ilgtermiņa bizness, kas peļņu uzreiz nedod. Aptuveni 40 cilvēku bija ieradušies uz sapulci Uzvaras vidusskolas telpās. «Tie, kas piedalījās sapulcē, ir ļoti ieinteresēti sagaidīt arī turpinājumu - slēdzienu par Mūsas HES projekta ietekmi uz vidi. SIA «Mūsas straume» informēja, ka vasarā plānota ekskursija uz līdzīgu HES Latvijas teritorijā,» stāstīja sapulces dalībniece Uzvaras vidusskolas direktore Elita Borkovska. Viņa atzina, ka Uzvaras iedzīvotāji ir ieinteresēti tilta izveidē, aktuāla kļūst arī infrastruktūras nodrošināšana, kas tomēr būs jāuzņemas novadam. No Ceraukstes puses tiltam pieslēdzas šaurs ceļš, uz kura lielākiem transporta līdzekļiem nav viegli samainīties. Ja kompleksā nenotiks remontdarbi, tad tiltam nav lielas jēgas. Bija arī jaunas idejas. «Izskanēja viedoklis, kas varētu atrisināt virkni jautājumu. SIA «Mūsas straume» ar novada domi slēdz līgumu, uzņemas līgumsaistības un tādā veidā dod garantiju solījumiem, ko uzņemas SIA «Mūsas straume». Līgumā būtu iekļauti papildu nosacījumi, kas papildinātu arī likumdošanā iekļautos noteikumus. Sabiedriskajai domai tomēr jāsaprot, ka lielākā ietekme no būves būs tieši Bauskas pilsētai. Ūdens kvalitāte būs sliktāka, un tā būs mazāk. Svarīgi, lai līgumā tiktu atrunāts, ka Mūsas HES izveide ievērojami neietekmēs ūdens līmeni arī Mūsas lejtecē,» tā Valērijs Gabrāns. Kā atzina abu sapulču dalībnieki, līdzšinējās sapulces ir gara maratona sākums. Līdz 23. aprīlim var sūtīt rakstveida priekšlikumus par Mūsas HES paredzēto darbību Vides pārraudzības valsts birojam. Adrese - Rūpniecības iela 23, Rīga, LV-1045, e-pasts: vpvb@vpvb.gov.lv . SIA «Mūsas straume» novērtējuma uz vidi sabiedriskās apspriešanas vadītājs Valdis Felsbergs atzina, ka tieši tagad ir īstais jautājumu laiks. Problēmu apskats un ierosinājumi jāsūta tieši tagad, jo noslēguma posms jau būs atbilžu laiks.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Sergejs

Es par HES celtniecībui es domaju, kā mēs visi tikai iegusim no tā tarifu plāna

pirms 8 gadiem, 2010.04.19 14:40

pievienojos sd

Šis HES skars mūs visus līdz Bauskai, nebūs ūdens, zivju, peldvietu...Varbūt sākt vākt parakstus pret šo HESU. Varbūt, ka domes deputāti pieņems saprātīgu llēmumu, Feldmaņa kungs savlaik ir devis akceptu, bet Ceraukstes plānojumā HES nav paredzēts.Aizbrauciet līdz Grienvaldei Iecavas novadā, tad vasarā redzēsiet, kāda ir upe, nebūs Mūsas straumei mūs jāved pa Latviju. Var arī pabraukt pie brāļiem Lietuvā, tur uz Mūsas jau ir tāds "Brīnums"!

pirms 8 gadiem, 2010.04.18 15:22

sd

Dabiski, ka tas ir bizness. Vai gan citādi būtu par tās HES celtniecību būtu tik liela plēšanās. Ja ne mazajos HES-os iepirktā enerģija par divkāršu vai trīskāršu cenu, īstenībā jau šo enerģiju viņi saražos pavisam maz, bet ekonomiski viņiem tas ir izdevīgi. Tas, ka tiks sa***a vide un ekoloģija viņiem pie vienas vietas. Dzīvoju pie Mūsas Bauskā un jau tagad vasarās viņa nav ūdeņiem bagāta. Pēc HES uzcelšanas noteikti pavisam izsusēs. Kur peldēsies baušķinieki? Vai tad tikai uz Gailīšu pagastu tas attiecas? Es HES celtniecībai saku 100% - NĒ!!! Valdībai jau sen vajadzēja mainīt likumu par alternatīvās enerģijas iepirkšanas cenu, ko sev izkārtoja Mākoņu Andris.

pirms 8 gadiem, 2010.04.18 11:54

nostradamus

.. šodien nosapņoju, ka vērtējums uz vidi būs pozitīvs. . .

pirms 8 gadiem, 2010.04.17 12:34

Jānis

No kāda līmeņa būs tie 2m paaugstināts līmenis virs HES?
Vasarā līmenis svārstā par 1m! Cik saprotu, tad no tad no augstākā?
Ja pie HES palielināsies par 2m, tad 1.5km uz robežas pusi par 1m?
Un tā visa rezultātā platība būs gandrīz x2 (no 20ha uz 35h)?
Man ar matemātiku un fiziku viss ir OK, bet kopā tas neiet!!!

pirms 8 gadiem, 2010.04.17 12:27

Jānis

Gribētu piebilst, ka plānotā peldvieta atradīsies pie pašām slūžām, laivu piestātne, volejbola un minigolfa laukumi un tas viss par brīvu!!!
Nav man saprotams, kā var ierīkot pie paša HES blakus peldvietu!
Un kā tas viss vel var būt par brīvu?
Jauka pludmale blakus HESam un blakus ceļam!!! :))))))

pirms 8 gadiem, 2010.04.17 12:20

Non grata

1,Hmmm Lielakiem transporta lidzekliem gruti samainiteis....TAs ja, bet diez kura fure izvelesies labak braukt pa ielapiem grubulaino celu Uzvara bauska, nevis lidz bauskai zegelet pa A7?
2,Lidzigs HEss ir lidzigs Hes. Katra upe ir savadaka.Tik pat labi tad var uz Doles hesu vest- Ari upe un ari Hesins.

Nezinu, bet pagaidam neatrodu nevienu nopietnu par iznemot iespejamo tiltu.

Un ir vel kas, ko vismaz pagaidam neviens vel ipasi nepeta. Ir zinams ka katrai elektrolietai ir savs elektromagnetiskais lauks, kas ietekme ari cilveku.Diez kads tas ir HESam un ka tas var ietekmet apkartejos iedzivotajus.......?

pirms 8 gadiem, 2010.04.17 00:12

Vietējās ziņas