Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavā atklāj Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem veltītu piemiņas stēlu 2

Lāčplēša dienā, 11. novembrī, pieminot Latvijas brīvības cīņās kritušos, vairāki iecavnieki pulcējās Iecavas parkā, lai noliktu svecītes par godu cīnītājiem un atklātu piemiņas plāksni jeb stēlu. Piemiņas stēla izgatavota par godu pieciem Iecavas novadā dzimušiem Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem.

Iecavā 11. novembrī visu dienu valdīja svētku noskaņojums. Kultūras namā pulksten 12 demonstrēja dokumentālo filmu «Ievainotais jātnieks». Lente vēstī par Brīvības pieminekļa autoru Kārli Zāli, kam 2018. gadā aprit 130. jubileja.

Pēc filmas noskatīšanās drosmīgākie un izturīgākie iecavnieki pulcējās vēja ieskautā Iecavas parkā uz svinīgu piemiņas brīdi. Pēc tam ļaudis devās uz Lāčplēša dienai veltītas ekspozīcijas atvēršanu sporta un vēstures muzejā «Arhīvs». Iecavas mūzikas un mākslas skolā bija radošās darbnīcas, kurās bērni un jaunieši veidoja lukturīšus un Latvijas karoga piespraudītes.

Pie «Arhīva» varēja vērot Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona 1. rotas Iecavas zemessargu ieročus. Daudzi puiši un meitenes izmantoja iespēju šaut ar peintbola ieročiem, bet kārtīgu adrenalīna devu varēja gūt, braucot militārā transportā – visurgājējā «BV-206».
Nosalušos iecavniekus sasildīja kareivju gatavotā siltā zupa un tēja. Pirms pulksten 17 iecavnieki kopā ar zemessargiem devās lāpu gājienā līdz Brīvības piemineklim.

Piemiņas stēla izgatavota, sadarbojoties Latvijas Pašvaldību savienībai un Iecavas novada domes izglītības, kultūras un sporta komitejai ar tās priekšsēdētāju Juri Krievu vadībā un Iecavas domi. «Komitejā vienbalsīgi atbalstījām ideju izveidot atceres vietu par godu Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem. Varoņu meklējumos iesaistījās daudzi palīgi, izzinot brīvības cīņu dalībnieku dzīvesstāstus, dzimšanas vietu un mājas. Piemiņas plāksne ir jaunatnes audzināšanas un informētības, vēstures izzināšanas un novadpētniecības simbols,» atzina Juris Krievs.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

lauķis

Bija sirmās galvas. Tikai skolas bērnus neredzēju... jā divas meitenes labi dziedāja un viss...

pirms gada, 2017.11.14 19:40

Vietējās ziņas