Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavā atsāk nūjošanu parkā

Iecavā atsāktas pašvaldības veselības koordinatores Elīnas Arājas vadītās nūjošanas nodarbības. «Seniores nūjo katru ceturtdienu pulksten 14 Iecavas parkā pie estrādes. Nūjojam apmēram stundu un 40 minūtes. Izmantojam sociālā dienesta nūjas,» stāsta E. Arāja, «var piedalīties visi, kam pa dienu ir brīvs brīdis. Man prieks, ka vairākas dāmas pēc pāris reižu nūjošanas pašas iegādājušās nūjas un nūjo arī citā laikā.»

E. Arājai ir nūjošanas gides- instruktora palīdzes sertifikāts. Ceturtdienas grupā liela aktivitāte ir dārzu sezonas sākumā, tomēr esot seniores, kas nūjo visu vasaru. Dalībnieku skaits svārstās no piecām līdz 14. «Ja esam mazāk, braucam nūjot uz mežu,» atklāj speciāliste. Reizumis nūjotājām pievienojas kāds kungs.

Tiem, kas vēlas nūjošanu izbaudīt ar lielāku efektu, E. Arāja piedāvā piedalīties trešdienas vakara grupā, kur nodarbību vada instruktore Endija Atava-Čudare. Tikšanās ir pulksten 19. «Šajā nodarbībā var saprast, ka nūjošana nav tikai senioru izklaide, bet nopietna un pārdomāta slodze visam ķermenim,» skaidro veselības koordinatore.

Zorģos jau vairākus gadus pa ciemata ceļiem nūjo Mirdza Štībele, tā uzturot mundrumu un veselību. E. Arāja uzteic katru, kas cenšas izkustēties, piebilstot – Iecavas nūjotāju nodarbību apmeklē vairāki zorģenieki, tāpēc varētu organizēt tikšanos arī šajā ciematā.
E. Arāja aicina jaunos dalībniekus, kam nav pašiem savu nūju, iepriekš brīdināt, lai viņa varētu sagādāt inventāru:«Palikuši septiņi pāri, jo sociālā dienesta nūjas pamazām nodod pastāvīgā lietošanā klientiem.» Nodarbības dalībniekiem ir bez maksas, to sedz no pašvaldības veselības budžeta.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas