Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavā diskutēs par cukurrūpniecības atjaunošanu 2

Bauskas lauksaimnieku apvienība sadarbībā ar biedrību «Par Latvijas cukurrūpniecības saglabāšanu» piektdien, 29. janvārī, organizē sanāksmi, kurā izvērtēs iespējas, kā šo nozari varētu atkal atjaunot.Visi interesenti aicināti piektdien ierasties Iecavā. Novada domes zālē pulksten 10 sāksies diskusija, kurā solījis piedalīties arī Eiropas Parlamenta deputāts Alfrēds Rubiks. Tā informē Bauskas lauksaimnieku apvienības biroja vadītāja Rudīte Jaunzeme. Viņa arī piemetina, ka sarunā iesaistīsies A. Rubika padomnieks Udo Pērsis.Biedrība «Par Latvijas cukurrūpniecības saglabāšanu» un tās valdes loceklis Georgs Bagātais ir veikuši plašus ekonomiskos aprēķinus, kuros iezīmēti dažādi varianti, ņemot vērā nozarē iesaistīto pušu finansiālās iespējas. Pēc cukurbiešu audzētāju un viņu atbalstītāju aicinājuma tiek vākti paraksti, lai Eiropas Parlamentā iesniegtu lūgumu piešķirt Latvijai cukura ražošanas kvotu 100 tūkstošu tonnu apmērā, lai varētu atjaunot cukurbiešu audzēšanu un cukura ražošanu. Iecavas novada lauku attīstības speciālists Stepans Drozdovs precizē, ka savu nostāju jau pauduši aptuveni četri simti iecavnieku. Parakstu lapas atrodas novada domes kancelejā, kā arī vietējās bibliotēkās.R. Jaunzeme sacīja, ka parakstus vāc arī Rundāles novadā. «Bauskas Dzīve» pašvaldībā uzzināja, ka iespēja parakstīties ir, apmeklējot novada domi, kur atrodas veidlapas. Taču pašlaik neesot vērojama aktivitāte. Par nozares atjaunošanu runāts arī Rundāles novada uzņēmēju forumā, kur situāciju skaidrojis Svitenes pagasta zemnieks Modris Villa. Izskanējis viedoklis, ka nozare būtu jāatjauno.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

.....

Tas Bagātais te tikai gaisu jauc ,jo
1]cukura cena būs ap 2 lati par kg
2] gāzes cenas tendence augt
3] elektrības cenas pieaugs tikai
4] ceļu ekspuatācija būs kāda?
5]ekoloģiskais kaitējums kāds? degradēta vide
un tā var turpināt, bezgalīgi, neklausiet muļķībām ,bet domājiet ar galvu, nu bet ja ir aitas tad cirps, tuliņ varēs akcijas iegādāties par 5 lati,utt

pirms 8 gadiem, 2010.01.29 08:34

Papa

Cik var laist muļķi! Zaglīgie cukurrūpnieki savi biznesu pārdeva, pajas zemniekiem izmaksāja, visi bija apmierināti. A tagad Rubiks tagad nākšot palīgā, ir redzējis cukurbieti? ;( Tokš nav problēmu cukuru ražot! Tikai sods jāmaksā.

pirms 8 gadiem, 2010.01.28 18:55

Vietējās ziņas