Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavā iekārtos fotoizstādi no represēto atmiņu albumiem

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, 25. martā, Iecavā noritēs tradicionālais sarīkojums, «Bauskas Dzīvi» informēja Politisko represēto kluba pārstāve Skaidrīte Jostmane.

Pulksten 17.30 no Iecavas kultūras nama uz izsūtītajiem veltīto pieminekli pie dzelzceļa dosies autobuss. Piemiņas brīdis pie pieminekļa sāksies pulksten 17.40. Tam Dzimtmisas pamatskolas skolēni kopā ar latviešu valodas un literatūras skolotāju Sarmīti Fluginu sagatavojuši dzejas un prozas priekšnesumu, «Bauskas Dzīvei» atklāja skolas direktore Jana Arāja.

Pēc piemiņas brīža un ziedu nolikšanas pie pieminekļa sarīkojuma dalībnieki atgriezīsies kultūras namā, kur notiks saviesīgs pasākums. Līdz ar sarunām pie tējas tases un otro filmu par Sibīrijas bērniem, kurā meklētas izsūtīto pēdas, šogad gaidāms īpašs pārsteigums. Biedrības «Arhīvs» dalībnieks dizainers Kārlis Sinka iekārtos izstādi ar kluba dalībnieku atvēlētajiem fotoattēliem no Sibīrijā pavadītā laika.

S. Jostmane teic, ka bildes no trimdas gadiem saglabājušās vairākiem Iecavas novada represētajiem. Tagad tās varēs apskatīt visi interesenti. Jau vēstīts, ka pati Skaidrīte Jostmane ir dalībniece kinorežisores Dzintras Gekas komandas rīkotajās ekspedīcijās, kas Sibīrijā meklē izsūtīto pēdas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas