Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavā Muzeju naktī valda mūzika, teātris un māksla 2

Biedrības «Arhīvs» organizēto Muzeju nakts sarīkojumu Grāfa laukumā Iecavā sestdienas, 16. maija, vakarā apmeklēja vairāk nekā 400 iecavnieku un citu interesentu.

Vakara «nagla» bija «Dzelzs Vilka Jauno Jāņu orķestris», kas spēlēja mūsdienu tautas mūzikas garā radītus skaņdarbus. Grupā ar «štata vilkiem» Juri Kaukuli, Kasparu Tobi, Mārci Judzi un Kārli Alviķi muzicēja ģitārists un vokālists Valērijs Cīrulis, vijolniece un vokāliste Ieva Strode. Pusnaktī «Arhīva» telpās taustiņinstrumentālists Kaspars Tobis izpildīja skaņdarbu «Mūzika četriem sintezatoriem», kas ieguvis Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu.

Sarīkojuma apmeklētāji gandarīti, ka bija iespēja dzīvajā izpildījumā dzirdēt izcilu mūziku lieliskā izpildījumā. «Dzelzs vilks» Iecavā viesojās, pateicoties mūziķim novadniekam Aigaram Voitišķim, vēsta «Arhīva» pārstāvji.

Sabiedriskā kārtā veidotā muzeja jaunums šoreiz bija fotoattēli ar Iecavu no putna lidojuma, kur katrs centās atrast savu māju un citas pazīstamas vietas. Bildes augstā poligrāfiskā kvalitātē izgatavojis «Arhīva» dalībnieks Kārlis Sinka.

Jauniešu teātra «Artis» uzvedumu Aspazijas lugai «Sidraba šķidrauts» publika vēlējās noskatīties vairākas reizes. Režisores Valdas Karnītes vadībā tā tika rādīta bijušās Lieliecavas muižas klēts – tagadējās muzeja ēkas – vairākās telpās.

Līdz ar tradicionālo motociklu un retro automobiļu parādi pirmo reizi notika radoša akcija – jaunie mākslinieki varēja apgleznot divus moskvičus. Saulainajā, bet pavēsajā vakarā visus sildīja pavāra Jāņa Krūzes uz ugunskura gatavotā zupa.

Muzeju nakts sarīkojumu biedrības «Arhīvs» dalībnieki šogad organizējuši pašu spēkiem un ar dažādu sadarbības partneru atbalstu, bet bez pašvaldības līdzdalības. «Arhīvs» novada vēstures un sporta muzeju atvēris sabiedriskā kārtā, iepriekš saņemot pašvaldības atbalstu atsevišķiem projektiem. Pasākuma galvenais koordinators ir «Arhīva» dalībnieks Dzintars Zaumanis. Mākslinieciskās nodarbes ritēja sadarbībā ar Bauskas salonu «Meistars Gothards».

Pievieno komentāru

Komentāri 2

paldies!

Lielisks pasākums! Ceru, ka ne pēdējais. Paldies "Arhīva" aktīvistiem un viņu atbalstītājiem!
Iecavas kultūras un vēstures dzīve ļoti daudz zaudēs, ja "Arhīvs" pazudīs līdz ar klēts īres līguma beigām...

pirms 4 gadiem, 2015.05.17 17:54

Fannija

Hm, Judža ar Jauno Jāņu orķestri nav jau kādus gadus divus. Tur ir Orubs. Un Tobis balvu dabūja par mūziku 7 sintezatoriem, bet tas tā. Pasākums bija foršs un zupa garšīga. :D

pirms 4 gadiem, 2015.05.18 12:04

Vietējās ziņas