Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavā pilnveido psiholoģisko palīdzību

Iecavas veselības centrā (IVC) psiholoģes un logopēdes apmeklētāji šoziem var priecāties par labiekārtotu un moderni aprīkotu kabinetu.
Telpas sakārtošana un aprīkošana pabeigta pērn, rudens pusē, izmantojot daļu no Eiropas fondu pārrobežu projekta finansējuma, kas kopumā bija vairāk nekā 28,5 tūkstoši eiro. Gaišajā, ērtajā istabā strādā gan pašvaldības sociālā dienesta psiholoģe Signe Sūnaika, gan IVC logopēde Vanda Korbe.

Kabinetā ir ērtas mēbeles tīkamās krāsās, te valda mierpilna gaisotne, kas rada drošības izjūtu. Speciālistes izmanto smilšu terapijas aprīkojumu, zīmēšanas metodes, kā arī dažādus testus. Psiholoģes apmeklētāji teic – pēc pārveides kabinetā ir daudz mājīgāk. S. Sūnaikas galvenais palīgs ir pirkstos ļoti tīkamu smilšu kaste ar veselu krājumu figūriņu, no kurām mazais sarunbiedrs var izvēlēties, ko izvietot smilšu laukumā – māju, vecākus, skolotāju, sunīti, kādu no briesmoņiem... «Bērns caur smilšu terapiju savieno iekšējo pasauli ar ārējo. Viņš nemāk pateikt – esmu dusmīgs tāpēc, ka... Spēlējoties smilšu kastē ar dažādām figūriņām, viņš ataino situāciju, un pašam paliek vieglāk,» metodes pamatu skaidro S. Sūnaika. Psiholoģe no izveidotās ainas un procesa māk noteikt, kas turpmāk pārrunājams.

Pie psiholoģes bērni nonāk sociālo darbinieku, pedagogu, bāriņtiesas vai pašu vecāku ieteikti. «Ļauju katram šeit justies brīvi, mierīgi, izteikt, kas uztrauc vai sāp,» pieeju atklāj S. Sūnaika, «dažam paiet ilgāks laiks, līdz izdodas pieķerties smilšu spēlēm, bet citu no kastes nevar dabūt prom.»

Viņa strādā arī ar pieaugušajiem. Cilvēki vairs nekautrējas lūgt psiholoģes palīdzību, un tas ir pareizi, secina sociālā dienesta vadītāja Sigma Strautmale. S. Sūnaika nesen papildinājusi kvalifikāciju, drīz būs sertificēta geštaltterapijas psihoterapeite. Pagaidām gan pāru terapiju biežāk izmanto sievietes vienas, atzīst S. Sūnaika, uzsverot – ja ir problēmas, jāmainās abiem partneriem.

Vecāki kā psiholoģes apmeklējuma ieguvumu min faktu, ka bērni ir daudz mierīgāki, labprātāk spēlējas ar mantām mājās, mazāk laika tērē datoram vai mobilajam telefonam. S. Sūnaika izmanto arī gleznošanas metodi, kopā ar bērniem veidojot guaša vai akvareļa krāsas bildes.

Kabinets ir aizņemts teju visu darba laiku, un novada sociālā dienesta psiholoģes apmeklētājiem par konsultāciju nav jāmaksā, uzsver S. Strautmale. Trešdienās S. Sūnaika vada motivācijas grupu dienas centrā.

Savukārt V. Korbes rīcībā nodots Minhenes funkcionālās attīstības diagnostikas testa komplekts, ko izmanto 1,5 – 3 gadus veciem bērniem, «Bauskas Dzīve» uzzināja Iecavas novada domē. Logopēde ir šī testa izmantošanā sertificēta speciāliste. Iecavas novadā deklarētajiem bērniem pakalpojums ir bez maksas. Parasti izmeklējums kopā ar testu aizņem divas stundas, no pašvaldības līdzekļiem par vienu stundu testa apmaksai atvēlēti astoņi eiro.

«Bauskas Dzīve» jau rakstīja, ka šajā pašā projektā labiekārtots krīzes dzīvoklis Zorģos, sociālajiem darbiniekiem bija iespēja apmainīties ar pieredzi un gūt jaunas zināšanas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas