Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavā sodīs par transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem 5

Iecavas sabiedriskie kārtībniekie martā sāks sodīt autovadītājus par transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem ciemā.

Jaunie kārtībnieku pienākumi apspriesti kārtējā domes sēdē, portālu informēja deputāts Atis Avots. Kā vēstīts pašvaldības mājaslapā iecava.lv, pašlaik četri kārtībnieki pārkāpējiem izsakot brīdinājumus, bet martā būs nokārtotas formalitātes saskaņā ar Iecavas novada domes un Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) noslēgto sadarbības līgumu, un kārtībnieki pārkāpējiem varēs uzlikt naudas sodu.

Ar domes lēmumu noteikts, ka ieņēmumi no samaksātā naudas soda tiek sadalīti divās daļās – 70% Iecavas pašvaldībai un 30% CSDD. Pēc valstī spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, par apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem autovadītājiem var uzlikt no 30 līdz 230 eiro naudas sodu.

Pāris iecavnieku kārtībnieku jauno uzdevumu vērtē kā vēlmi uz iedzīvotāju rēķina papildināt budžetu, jo par autostāvvietu ierīkošanu pašvaldība īpaši nerūpējas. Iecavā autostāvvietas lielākoties iekārtotas pie veikaliem, ir laukums pie luterāņu baznīcas un par valsts naudu iekārtotais stāvlaukums pie viesnīcas.

Autobraucēji Iecavā visbiežāk apstāšanās noteikumus pārkāpj Edvarta Virzas ielā pie autoostas, kur ir maz stāvvietu, bet līdzās atrodas autoosta, veikali, aptieka, komunālās saimniecības birojs, bibliotēkas un bankomāti, ko cilvēki bieži apmeklē. Dažs piebilst – ja dome neuzliks jaunas stāvēšanas ierobežojumu zīmes, tuvumā ir daudz vietu, kur mašīnas novietot bez riska, dažās minūtēs kājām sasniedzot vajadzīgo iestādi vai veikalu.

Kopumā iedzīvotāji nepareizu apstāšanos neuzskata par steidzami risināmu problēmu, jo lauku ciemā ir gana daudz vietas un ielas pietiekami platas. Iedzīvotāji iepriekš «Bauskas Dzīvei» norādījuši, ka kārtībnieki varētu vairāk pieskatīt suņus, kas pie konkrētām mājām nereti apdraud garāmgājējus, arī skolasbērnus. Par nodokļu maksātāju naudu algotajiem kārtībniekiem iedzīvotāji arī vairāk ieteiktu rūpēties par drošību novadā tumšajās diennakts stundās, tomēr, kā jau vēstīts, nakts dežūras, kas no pašvaldības tika solītas, paplašinot kārtības dienestu, regulāri netiek organizētas.

Kā norādīts iecava.lv, pārsūdzēt kārtībnieku lēmumus varēs Iecavas novada domē, strīdus izskatīs pašvaldības priekšsēdis Jānis Pelsis un deputāts Aivars Mačeks. Pašvaldības mājaslapā atgādināts ievērot noteikumu bez īpašas atļaujas nenovietot auto invalīdiem paredzētajās stāvvietās. Jāpiebilst, ka tādas parasti iekārto pie ēkas ieejas tuvākajā vietā, tomēr pie Iecavas pašvaldības ēkas tuvākās autostāvvietas ir rezervētas domes darbiniekiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

BMW

Pelsis laikam dusmīgs ka viņa vietā pie domes kāds savu auto atstāj.tad nu tagad Lūcijas tante viņa vietu sargās

pirms 4 gadiem, 2015.02.20 20:46

agnese

Nu protams,protams sodīsim tos kas apstājas zem zīmes,bet tie kas naktīs ārdās pa ielām,dzēruši sēžas pie stūres, tie lai droši tā arī turpina!!!Un,jā nabaga pagasta darbinieki nav vietas kur auto nolikt.Paskatieties kas notiek lietus laikā uz ne tik sen izbūvētā laukuma Rīgas ielā,kur tur cilvēkiem apstāties???Visapkārt bardaks....

pirms 4 gadiem, 2015.02.21 20:06

pensionāre

Pieņemsim, ka svētdienā es novietoju auto kārtības dienesta ieteiktajā baznīcas stāvlaukumā, Vai man,cilvēkam ar veselības problēmām, būtu jāstiepj tirgū iegādātais kartupeļu maiss no tirgus uz baznīcas laukumu? Jo stāvlaukumā pie viesnīcas viss jau aizņemts un tirgotāji tā sabraukuši, ka nav kur novietot auto. Atliek māju pagalmi, bet vai tas ir normāli, kaut kur spiesties bedrainos daudzdzīvokļu māju pagalmos, kur tāpat ir pilns ar iedzīvotāju automašīnām, jo ir brīvdienas (un katram sava vietiņa)? Nu bardaks. Domei ir jādomā par jaunām autostāvvietām un tirgus laukuma sakārtošanu, bet vieglāk ir ierakt galvu smiltīs un sodīt.

pirms 4 gadiem, 2015.02.21 21:39

mjāā

Bez stāvlaukuma būs pašvadībai laba peļņa. Vai nav maradierisms?

pirms 4 gadiem, 2015.02.23 13:34

Zirniits

Tagad Pelsim būs kur nolikt savu 7tīto žiguli ;D

pirms 4 gadiem, 2015.02.23 23:27

Vietējās ziņas