Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavā taps jauns futbola laukums 8

Biedrība «Futbola klubs «Iecava»» guvusi atbalstu sintētiskā futbola laukuma izbūvei pie Iecavas vidusskolas. Tā informē biedrības valdes priekšsēdētājs Juris Ludriķis.

Iecavas novada dome jau augustā nolēmusi atbalstīt Jura Ludriķa iesniegumu deleģēt FK «Iecava» iesniegt projekta pieteikumu Latvijas Futbola federācijai (LFF), kas plāno īstenot projektu «Sintētisko futbola laukumu segumu uzstādīšana 2014. – 2018. gadā». Sadarbībā ar pašvaldībām, LFF biedriem un privātām organizācijām līdz 2018. gadam Latvijā plānots uzklāt piecus standarta futbola laukumus un vairāk nekā desmit mazāka izmēra – 60×40 metru – futbola laukumus.

LFF vērtēšanas komisija kā prioritārus uzskatīja to LFF biedru un pašvaldību pieteikumus, kurās ir stabilas vai strauji augošas futbola organizācijas, bet kurām pašlaik nav pieejama infrastruktūra, lai nodrošinātu kvalitatīvu treniņu procesu, pēc šiem parametriem apstiprinot arī FK «Iecava» pieteikumu. Savukārt Iecavas novada pašvaldība ar līdzfinansējuma palīdzību plāno nodrošināt kvalitatīvu laukuma pamatnes sagatavošanu, apgaismojumu, nožogojuma uzstādīšanu un ģērbtuvju pieejamību.

Sintētiskā laukuma izveidošana iecerēta Iecavas stadiona būvniecības trešajā kārtā, kas paredzēja iekārtot futbola, basketbola un volejbola/tenisa laukumus. «Iecerētā futbola spēļu vieta bija domāta 20×40 metru platībā, turklāt bez mākslīgā seguma. Tāpēc tagad nepieciešama pārprojektēšana, lai teritorijā iekļautos lielāka izmēra laukums,» skaidro J. Ludriķis.

Biedrības valdes priekšsēdētājs uzskata, ka laukums ar mākslīgo segumu būtu liels atbalsts futbola klubam. Pašlaik iespējas aukstajā laika periodā trenēties sporta zālēs ir diezgan ierobežotas, bet vēlā rudenī zāles seguma laukumus var sabojāt. Mākslīgā seguma laukums ļautu ilgāk trenēties rudenī un atsākt treniņus agrāk pavasarī, turklāt atslogotu jaunā stadiona dabiskās zāles futbola laukumu.
«Sintētiskā seguma futbola laukums ļautu daudz kvalitatīvāk un intensīvāk trenēties, kā arī tuvākajā nākotnē domāt par jaunu grupu atvēršanu, tādā veidā dodot iespēju lielākam skaitam bērnu un jauniešu lietderīgi un fiziski aktīvi pavadīt brīvo laiku,» uzskata J. Ludriķis.

 Viņš gan atzīst, ka jauno futbola laukumu 2015. gadā diez vai sagaidīs. Pašlaik LFF lielāko uzmanību velta starptautiskām prasībām atbilstīga stadiona būvei Rīgā. Tas nozīmē, ka finansējumu futbola laukuma izbūvei, visticamāk, piešķirs 2016. vai 2017. gadā. Tomēr noslēgtā vienošanās ir laba ziņa, kas ļauj cerēt uz veiksmīgāku futbola attīstību Iecavas novadā nākotnē.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

vaicājums

Vai futbola laukums būs pieejams visiem?Vai tāpat kā stadions pat skolas brīvlaikā būs noslēgts ar 7 atslēgām?

pirms 5 gadiem, 2015.01.07 15:11

Rupucis

.. stadionu taču cēla sabiedrības vajadzībām? tagad gan izskatās, ka tur tiek tikai izredzētie...

pirms 5 gadiem, 2015.01.08 10:28

?

Vai ziemā tie pārstrādājušies stadiona darbinieki, 3 vai četri, algu saņem pilnā apmērā? Uldi, pajautā domei?

pirms 5 gadiem, 2015.01.08 15:33

?

Vai ziemā tie pārstrādājušies stadiona darbinieki, 3 vai četri, algu saņem pilnā apmērā? Uldi, pajautā domei?

pirms 5 gadiem, 2015.01.08 15:33

kops

tur ir tikai sargs un direktors, turklat direktors sanem algu par visu iecavas sporta objektu parraudzishanu, ne tikai stadiona. un ziemaa stadions ir atverts.

pirms 5 gadiem, 2015.01.09 20:00

Ha

Tur ir direktors, vēl viens direktors un vismaz viens sargs un sētnieks. Un kur tie sporta objekti iecavā, kurus tas direktors vēl pārrauga? Būtu loti interesanti uzzināt tiešām

pirms 5 gadiem, 2015.01.09 21:22

Vietējās ziņas