Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavā vairos jauniešu izpratni par iekļaujošu sabiedrību

Iecavas novada domes jaunatnes lietu speciāliste Sandra Serkova pašvaldībā nostrādājusi teju pusgadu, apgūstot jaunus paņēmienus, kā iesaistīt jauniešus dažādās aktivitātēs.

«Pirms sāku strādāt par jaunatnes lietu speciālisti Iecavas novadā, biju jauniešu garantiju projekta koordinējošā eksperte Nodarbinātības valsts aģentūras Bauskas filiālē,» «Bauskas Dzīvei» vēsta S. Serkova, «tur guvu izpratni par jauniešu vēlmēm un vajadzībām, šīs iemaņas tagad veiksmīgi izmantoju savā darba ikdienā.»

Speciāliste piebilst, ka šajā jomā tomēr vēl jūtoties kā «jauniņā», tāpēc cenšas to izzināt, lai pēc iespējas pilnvērtīgāk nodotos darbam. «Piedalos dažādās neformālās mācībās, kuras organizē Latvijas Sarkanais Krusts sadarbībā ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, lai pēc iespējas vairāk izzinātu dažādus paņēmienus. Guvu padziļinātu izpratni par neformālo mācību metodēm, piemēram, kā sabiedrībā var iekļaut jauniešus ar invaliditāti. Novadā plānots organizēt līdzīgas mācības, kas ļautu arī citiem jauniešiem izprast, kā komunicēt ar tiem, kam ir redzes, dzirdes vai kustību traucējumi,» stāsta S. Serkova.

Līdz šim speciāliste organizējusi sporta un labdarības pasākumus. «Tas ļāva izzināt jauniešu viedokli par to, kas būtu nepieciešams novadā, lai kvalitatīvāk pavadītu savu brīvo laiku,» secina S. Serkova.

Jaunums šogad ir pēc jaunatnes speciālistes iniciatīvas nosauktais novada mēneša jaunietis. Janvārī tas bija Edžus Kauķis, februārī – Verners Jānis Trokšs, martā – Enia Tīna Šusta. Apraksti par viņu veikumu pieejami pašvaldības mājaslapas iecava.lv sadaļā «Jaunieši», informē S. Serkova.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas