Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavā veido topošā Atmodas muzeja krājumu 1

Iecavas tautfrontiešu apvienības vadītājs Maksims Krutikovs nule no baušķeniekiem saņēmis papildinājumu topošā Atmodas muzeja krājumam.

Unikāla dzīvās vēstures liecība ir Butku kapos 1990. gada decembrī padomju specvienības OMON saspridzinātā leģionāru pieminekļa granīta gabaliņš, ko līdz šim glabājusi bijusī Latvijas Tautas frontes (LTF) un Vides aizsardzības kluba (VAK) aktīviste Inta Baltgalve.

M. Krutikovs stāsta, ka pieminekli 1988. – 1989. gadā Vides aizsardzības klubs (VAK) uzstādīja par savu naudu, bet OMON šo un citus līdzīgus nacionālos pieminekļus tolaik iznīcināja. No Butku kapiem saņemto pieminekļa gabaliņu I. Baltgalve nodevusi topošā muzeja krājumam. Tam atvēlēta arī aktīvistes VAK apliecība un ielūgums uz kluba biedru pirmo saietu 1989. gadā. Krājumam nodota lietuviešu autora Justīna Marcinkēviča poēma «Sēņu karš» pašu pavairotas kopijas formātā. To latviski tulkojusi I. Baltgalve un ilustrējusi Elīna Baltgalve.

Topošā muzeja krājumā ir vairāki fotoattēli no Atmodas laika tikšanās reizēm Iecavā, Pilsoņu komitejas reģistrācijas apliecības, vietējo padomju tautas deputātu dokumenti, iesniegumi uzņemšanai LTF, aktīvistu pierakstu kopijas un atmiņu stāsti, kā arī pircēju vizītkartes, ko pārmaiņu gados izdeva ierobežota pirmās nepieciešamības preču piedāvājuma dēļ. Daļa tā laika vizuālo materiālo, ko M. Krutikovs saņēmis no Iecavas vidusskolas muzeja, nodota digitalizācijai Bauskas Centrālās bibliotēkas galvenajai bibliogrāfei Laimdotai Ozoliņai.

Daļa agrāk iegūto materiālu dāvāta LTF muzejam, taču ritot sarunas par apmaiņu ar vēstures liecībām. Kā atzina M. Krutikovs, par krājuma eksponēšanu pagaidām pāragri runāt, jo nav atrasta telpa.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas