Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas bibliotēkās e-prasmju nedēļā ritēs privātās konsultācijas

Iecavas novada bibliotēkās e-prasmju nedēļā galvenokārt ritēs privātās konsultācijas, noskaidroja «Bauskas Dzīve».

Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkā izvietota informācija par e-prasmju nedēļu un literatūras izstāde par datora lietošanu no fonda krājumiem, informēja iestādes vadītāja Andra Rācenāja.

«Šogad e-prasmju nedēļa sakritusi ar inventarizāciju novada bibliotēkās, kas paņem daudz laika, tāpēc plašākas aktivitātes nerīkojam,» skaidro A. Rācenāja.

Bērnu bibliotēka šonedēļ slēgta inventarizācijai, tāpēc īpaši notikumi par e-prasmēm nav paredzēti, pavēstīja bibliotekāre Zoja Stūrmane. Taču pēc inventarizācijas pabeigšanas bērni varēs uzdot jautājumus par aktuālām tēmām, apstiprina speciāliste.

Zorģu bibliotēkā šonedēļ notiek privātas konsultācijas par datora un interneta lietošanu, informē bibliotekāre Aina Ezergaile.

Ziemeļu bibliotēkā, ko apmeklē arī Dimzukalna un Dzimtmisas apkaimes iedzīvotāji, e-prasmēm veltītas sarunas ritēs skolas brīvlaikā 14. – 18.martā, stāsta bibliotekāre Dzintra Maračkovska.

«Rīkošu anketēšanu, pēc kuru atbildēm noteiksim šogad aktuālāko tēmu,» atklāj bibliotekāre, «domāju, ka turpināsim sarunu par drošību internetā, kas bija visvairāk apspriestā tēma arī pērn.»

Zālītes bibliotēka šonedēļ izziņos konkursu bērniem par interneta izmantošanu, stāsta bibliotekāre Alise Broka. «Tā būs galvenā šī gada tēma, konkursa norise plānota nākamnedēļ,» saka speciāliste.

Ziemeļu un Zālītes bibliotēkā 15. martā notiks Valsts ieņēmumu dienesta izbraukuma konsultācijas par ienākumu deklarāciju iesniegšanu, informē bibliotekāres. Ziemeļu bibliotēkā VID speciālisti strādā no pulksten 10 līdz 12, Zālītē – no pulksten 13 līdz 15.
«Ienākumu deklarāciju iesniegšanas kārtība ir jautājums, ko pēdējā laikā no apmeklētājiem dzirdu bieži,» saka Dz. Maračkovska, «VID speciālisti vislabāk varēs paskaidrot, kurā ailē kurus skaitļus rakstīt, tikai cilvēkiem jānāk jau ar pašu sakārtotiem datiem un čekiem.»

Rosmes bibliotēkas speciāliste Valentīna Tiščenko šonedēļ, līdzīgi kā ikdienā, piedāvā individuālās konsultācijas. «Visvairāk strādāju ar darba meklētājiem, palīdzu rakstīt dzīvesgājuma aprakstus jeb CV, reģistrēt un lietot elektronisko pastu,» stāsta V. Tiščenko, «reizēm atbildu uz jautājumiem par rēķinu maksāšanu internetā.»

E-prasmju nedēļa notiek 28 pasaules valstīs. Eiropā tās galvenā tēma šogad ir datu aizsardzība virtuālajā vidē un drošība mobilajā vidē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas