Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas flautiste muzicē ansamblī ar lielo orķestri

Jaunie instrumentālisti no Iecavas mūzikas un mākslas skolas guvuši vērtīgu pieredzi konkursos, «Bauskas Dzīvi» informēja direktore Ineta Pilverte.

Jaunā flautiste no 2. klases Katrīna Jūlija Casno ar pedagoģi Ilviju Bensoni un koncertmeistari Inetu Rozentāli janvāra beigās debitēja XIX Latvijas mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkursā Rīgā, kas bija veltīts Jāzepa Vītola 150 gadu jubilejai.

Katrīna Jūlija izpildīja obligāto skaņdarbu, kuru atskaņo visi dalībnieki, un izvēles skaņdarbu. «Debija ir veiksmīga –  Katrīna Jūlija tika uzaicināta muzicēt jaunāko dalībnieku ansamblī «Bravo – bravissimo» laureātu koncertā Latvijas Universitātes Lielajā aulā 15. februārī,» lepojas I. Pilverte.

Sitaminstrumentu klases audzēkņi 1. februārī piedalījās Jauno bundzinieku un trompetistu festivālā Salgales mūzikas un mākslas skolā. Harija Gūtmaņa audzēkņi Dāniels Raginskis, Jēkabs Ķurbe, Filips Rozners, Ksenija Siliņa un Mārtiņš Murāns katrs atskaņoja soloskaņdarbu un muzicēja ansamblī.

«Ļoti vērtīgi bija paklausīties līdzaudžu sniegumu,» stāsta I. Pilverte, kura šoreiz pildīja koncertmeistares pienākumus, «tā kā Iecavā nav trompetes klases, mūsu audzēkņi ar lielu interesi klausījās citu skolu trompetistus.» Ovācijas un aplausus izpelnījies pūtēju orķestris no Ozolnieku mūzikas skolas un nelielais, bet skanīgais orķestrītis no Salgales skolas.

Jelgavas mūzikas vidusskolā 14. februārī notika Zemgales reģiona valsts konkursa otrā kārta stīgu instrumentu spēles audzēkņiem – skanēja vijole, čells, alts un kontrabass. 7. vijoļspēles klases audzēkne iecavniece Anna Patrīcija Karele ar pedagogu Igoru Doriņu un koncertmeistari I. Rozentāli atskaņoja izvērstas formas un brīvas izvēles skaņdarbu. Anna Patrīcija ieguva trešo labāko rezultātu punktu skaita ziņā.

Direktore vēl jaunajiem mūziķiem sekmes pavasara cēlienā, kad gaidāmi citi konkursi, eksāmeni un koncerti. «Mēs vēlamies sasniegt arvien labākus rezultātus,  dalība dažādos konkursos jau ir izaugsme un sasniegums,» teic mūzikas pedagoģe.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas