Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas «Liepas» plāno turpināt vecāku izglītošanu

Iecavas sieviešu klubs «Liepas» plāno šogad turpināt vecāku izglītības nodarbības, «Bauskas Dzīvei» pavēstīja biedrības vadītāja Beāta Bundule.

«Pēc ļoti veiksmīgās projekta «Veseli vecāki – veseli bērni» norises pērn sarunās ar dalībniekiem sapratām, ka kopīgas ģimeņu izglītošanas nodarbības ir ļoti vajadzīgas,» saka B. Bundule, «vairāki vecāki atzina – būtu gatavi par līdzīgiem semināriem arī maksāt.»

No nodarbību vadītājas Solvitas Lazdiņas gan B. Bundule, gan iepriekš «Bauskas Dzīve» saņēmusi ļoti cildinošas atsauksmes par Iecavas novada vecāku pozitīvo attieksmi un aktīvo līdzdalību diskusijās. «Iecavas vecāki ir gluži tādi paši kā Zviedrijā – aktīvi piedalās, pauž savu viedokli un pieredzi, ir gatavi sadarboties savā starpā un ar bērniem,» secina S. Lazdiņa.

B. Bundule uzskata – tas liecina par novada sabiedrības izaugsmi un spēju audzināt spēcīgu jauno paaudzi ar mērķtiecību un emocionāli nobriedušām personībām. Bijuši tādi vecāki, kas apmeklēja visas piecas pērn gada otrajā pusē organizētās nodarbības. Uz tām nāca gan mātes, gan tēvi.

Līdz ar nodarbībām par veselīgu uzturu, atkarību izraisošām vielām, attiecībām, ko «Bauskas Dzīve» aprakstījusi iepriekš, apgūtas zinības par internetu. «Vecāki atzina, ka bieži neaizdomājas, kādus apdraudējumus rada bērna darbošanās datorā,» teic B. Bundule, «pēc tikšanās ne viena vien mamma vaicāja, vai skolā ar bērniem šos jautājumus pārrunā. Tomēr vecākiem jāapzinās riski, kas rodas, ja pieejams internets bez ierobežojumiem. Tā ir iespēja nejauši uzdurties vecumam nepiemērotai informācijai, nonākt viltvārža uzmanības lokā, kļūt atkarīgam no datora. Vecāku zināšanām jābūt pietiekamām, lai bērna labā izmantotu datora pozitīvo pusi, bet pasargātu no apdraudējuma. Vairākas mammas atzina, ka ģimenēs, kurās vērtība ir kopā būšana ar bērnu, kopīga darbošanās un sarunas, iekrišana datora apskāvienos ir mazāka problēma.»

B. Bundule iesaka vairāk informācijas meklēt vietnē drossinternets.lv.

«Pirms Ziemassvētkiem sagaidījām brīnišķīgu jaunumu – dažas dienas pēc pēdējās tikšanās reizes viena no grupas dalībniecēm atsūtīja vēsti par dēliņa piedzimšanu,» Beāta neslēpj saviļņojumu.

«Liepas» plāno sadarboties ar pašvaldību starptautiskā projektā par sieviešu dzīvesstāstu vākšanu par vēstures posmu pēc Otrā pasaules kara.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas