Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas «Liepas» uzņem viesus no Rumānijas 8

Sieviešu klubu «Liepas» Iecavā otrdien, 16. februārī, apmeklēja Latvijas Kopienu iniciatīvas fonda un Rumānijas nevalstisko organizāciju (NVO) pārstāvju delegācija.

Tikšanās laikā iecavnieces Rumānijas Nacionālo pilsoņu padomdošanas biroja asociācijas pārstāvjus iepazīstināja ar ilgtspējīgas nevalstiskās organizācijas darbību un dažādību, kāda iespējama, īstenojot projektus un pilsoniskās iniciatīvas, «Bauskas Dzīvei» pavēstīja «Liepu» vadītāja Beāta Bundule.

««Liepas» savas darbības 15 gados ir uzkrājušas nozīmīgu pieredzi ar dažādām sabiedrībai aktuālām tēmām, kā arī sadarbībai ar vietējo pašvaldību. Rumānijas NVO pārstāvji bija ieinteresēti projektos, kuros iesaistīta vietējā sabiedrība – kultūrvēstures un tradīciju saglabāšana, ģimeņu iesaistīšana veselības aktivitātēs,» stāsta «Liepu» vadītāja.

Rumānijas organizāciju pārstāvji informējuši, ka arī viņu valstī pašvaldības atbalsta NVO ar ikgadēju finansējumu projektiem, tas palīdz īstenot ne vienu vien labu ideju. Iecavas kluba valdes locekli Agitu Hauku gan satraukusi ziņa par situāciju Rumānijas lauku reģionos, kur bieža esot vardarbība pret sievietēm un nereti tiekot pārkāptas sieviešu tiesības.

Tikšanās ar rumāņu viesiem bijusi savstarpēji bagātinoša. «Bijām ar «Google» tulkotāja palīdzību iztulkojušas rumāņu valodā uzrakstu «Laipni gaidīti Iecavā!»,» atklāj Beāta, «rumāņi bija patīkami pārsteigti un priecājās, ka frāze iztulkota pareizi.»

Rumānijas sabiedrības aktīvisti Latviju apmeklēja kā Latvijas Kopienu iniciatīvas fonda partneri kopīgā projektā. «Latvijas partneru uzdevums projektā ir labās prakses piemēru parādīšana rumāņu NVO pārstāvjiem, kā arī Latvijas NVO projektu ilgtspējas nodrošināšana,» skaidro B. Bundule.

«Liepas» kā ilggadējas partneres par vienu no vizītes pieturas punktiem izvēlējusies Latvijas Kopienu iniciatīvas fonda vadītāja Liesma Ose. Viņa teic: «Tieši pie Iecavas «Liepām» piedzīvoti gaišākie un emocionāli piepildītākie vizītes brīži.»

Rumānijas delegācija apmeklēja arī Latvijas Pilsonisko aliansi, viesojās Sabiedrības integrācijas fondā, pabija Valmieras novadā, sabiedrībā «DOTS», kā arī iepazina Lielvārdes kopienas attīstību.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

RP

Fotogrāfam. Pirmais foto izskatītos labāk, bez krēslu atzveltnēm un kaudzē sasviestām drēbēm priekšplānā.

pirms 2 gadiem, 2016.02.22 11:33

drakula

Un kāds sabiedrībai no tā labums,ka viņi atbrauca ciemos?

pirms 2 gadiem, 2016.02.22 12:43

tikai jautājumi

"partneri kopīgā projektā"- kas tas par kopīgu projektu- viens pie otra aizbrauc parunāties? «Latvijas partneru uzdevums projektā ir labās prakses piemēru parādīšana rumāņu NVO pārstāvjiem, kā arī Latvijas NVO projektu ilgtspējas nodrošināšana,» skaidro B. Bundule. Kādā veidā rumāņi nodrošinās projektu ilgspēju, kas tie tādi par ilgspējīgiem projektiem? Pēdējā laikā tikai šādi miglaini paziņojumi.

pirms 2 gadiem, 2016.02.23 09:08

Patiesiba

Šādi vizināšanās projekti ir no Eiropas ar 100 Proc. Finansējumu. Cepuri nost Liepam, ka prot paņemt un izmantot.

pirms 2 gadiem, 2016.02.23 18:00

piebilde patiesībai

prot paņemt, pašas sevi iesaistīt leksiju lasīšanā, tusēšanā, utt,

pirms 2 gadiem, 2016.02.24 11:35

piebildei uc nīgrajiem

Bet piesakies arī tu nolasīt kādu lekciju! Vai iestājies šajā biedrībā. Vai dibini savējo, raksti projektus un aicini partnerus kaut no Ugunszemes. P.S.Neesmu ne no Liepām, ne Iecavas.

pirms 2 gadiem, 2016.02.26 08:19

pēdējai piebildei

ja neesi ne no šā, ne no tā un nezini nekā, ko tad raksti muļķības

pirms 2 gadiem, 2016.02.29 09:02

Vietējās ziņas