Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas «Liepu» jubilejā izceļ sieviešu lomu sabiedrībā

Iecavas novada sieviešu kluba «Liepas» 15. jubilejas svinībās sestdien, 7. maijā, pulcējās biedrības dalībnieces, viņu ģimenes, draugi un domubiedri.

Sarīkojumu ievadīja fotoizstādes «Sieviete cauri laikiem» atklāšana Iecavas mūzikas un mākslas skolas 1. stāva zālē. Te līdz 20. maijam ikvienam apskatāmi novadnieka Jāņa Rozentāla pagājušā gadsimta 20. – 30. gados uzņemtie līdzcilvēku fotoattēli, kā arī «Liepu» dalībnieču melnbaltie foto, ko veidojusi mūsdienu fotogrāfe Ilze Strēle.

«Liepu» vadītāja Beāta Bundule pastāstīja, ka vēsturiskās fotoliecības dāmu rīcībā nonākušas no Kaspara Beitiņa ģimenes, kas tās atrada «Rožleju» māju bēniņos. J. Rozentāla mazmeita Dace Namsone, kura bija atbraukusi apsveikt «Liepas», laipni atvēlējusi vectēva mantojumu izstādīšanai. «Esmu ļoti pateicīga «Liepām» par vēstures liecību glabāšanu,» ar patiesu aizkustinājumu pauda D. Namsone.

«Šī izstāde ir sākums lielākai, ko «Liepas» rīkos par godu Latvijas simtgadei,» atklāja B. Bundule. «Daļa bildēs redzamo cilvēku ir zināmi, taču aicinām visus iecavniekus apskatīties attēlus un palīdzēt noteikt visu iemūžināto vārdus.»

Svētku sarīkojumā par sievietes lomu tautas liktenī – «turēt tēvu zemi, ģimeni, paaudžu tradīcijas» – runāja folkloriste Inese Krūmiņa. Spēka dziesmas aizrautīgi izpildīja Iecavas novada folkloras kopas «Tarkšķi» pieaugušo grupa kopā ar atvasītēm. Lielie «Tarkšķi» sveica «Liepas», uzsverot, ka viņas ir iedvesmas avots pašu vēlmei apvienoties tautiskai muzicēšanai.

Jubilejas sarīkojums turpinājās Mūzikas un mākslas skolas koncertzālē, kur konferencē «Sieviete caur laikiem – sievietes loma mainīgajā kultūrvēsturiskajā vidē» oficiālo uzrunu teica īpašā viešņa – Valsts prezidenta dzīvesbiedre Iveta Vējone. «Liepām» labu vēlēja biedrības «Līdere» vadītāja Aiva Vīksna, Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) valdes priekšsēdētājs ceraukstietis Mārtiņš Cimermanis, ilggadējā domubiedre Laimdota Kārkliņa, biedrības «RaDam» dalībniece Ginta Zaumane, draugi no citiem novadiem un kaimiņvalstīm. Īpašus sveicienus saņēma biedrības dibinātāja Agita Hauka, Latvijas Zemnieku federācijas vadītāja. Uzstājās Iecavas novada jaunie mākslinieki.

Katrs «Liepu» jubilejas viesis saņēma pateicības kartīti ar tencinājumu «Paldies, ka esat kopā ar mums!» latviski, angliski, somiski, lietuviski un igauniski.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas