Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas luterāņi sāk Vasarsvētku gaidīšanas ciklu 3

Iecavas luterāņu baznīcā sācies notikumu cikls pirms Vasarsvētkiem, vēsta draudzes ērģelniece Zaiga Lazdiņa-Radziņa. To ievadīja Mātes dienas dievkalpojums, kurā līdz ar mācītāja Rolanda Radziņa aicinājumu godāt māti un ģimeni skanēja Emīla Dārziņa mūzikas skolas audzēkņu priekšnesums.

Svētdien, 21. maijā, baznīcā godina novadnieku un glezniecības vecmeistaru, Rozentāla, Purvīša un Valtera studiju biedru Aleksandru Romānu (1878–1911). Viņš dzimis Lieliecavā, Dāzenu mājās, mācījies Jelgavas ģimnāzijā, studijas Pēterpils mākslas akadēmijā beidzis 1904. gadā. Kā informē ērģelniece, draudzes aktīvisti, Rasmas Mažānes iedvesmoti, pēc dievkalpojuma iepazīstinās ar A. Romāna radošo mantojumu. Baznīcā var apskatīt A. Romānam veltīto ekspozīciju, pakavēties pie mākslinieka kapa un tuvplānā skatīt viņa oriģināldarbu – Zemgales ainavu no Lasmaņu ģimenes kolekcijas.

Svētdien, 28. maijā, pēc dievkalpojuma, kas sāksies pulksten 11, baznīcas galerijā atklās Iecavas jubilejai un 5. Vasarsvētku festivālam veltītu izstādi, ko veido biedrība «RaDam», atklāj Z. Lazdiņa-Radziņa. Tajā būs apskatāmi Iecavas mākslinieku darbi.

Piektais Vasarsvētku festivāls sāksies piektdien, 2. jūnijā, ar koncertiem «Iecavas zvana stāsts» un «Apstājies, ceļiniek!» pulksten 19 un 21. Uzstāsies gan iecavnieki, gan viesi, tostarp draudzes iemīļotais garīgās mūzikas ansamblis «Laudetur», atklāj ērģelniece. «Ar šiem koncertiem luterāņu draudze iesaistīsies varenā kopprojektā – Latvijas Baznīcu nakts sarīkojumā,» saka Z. Lazdiņa-Radziņa.

Sestdien, 3. jūnijā, pulksten 17 skanēs koncerts «Ne mans paša spēks», kuru ievadīs Ingmara Zemzara Vasarsvētku kantāte Ingrīdas Vītolas un autora priekšnesumā. Piedalīsies mākslinieki no Rīgas, Jelgavas un Bauskas. Pulksten 19 koncertā «Skaņu liesmas» būs iespēja noklausīties improvizatora Māra Žagara skatījumu uz labi pazīstamām mūzikas tēmām.

Vasarsvētku rīts sāksies pulksten 10 ar «tauru skaņām» no luterāņu dievnama torņa. Pulksten 11 notiks dievkalpojums un festivāla noslēgums. «Gaidīsim visus izbaudīt rīta burvību, mūzikas skaņas un Vasarsvētku pamatnozīmi – Dieva Gara klātbūtni cilvēka ticībā, cerībā un mīlestībā,» aicina Z. Lazdiņa-Radziņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Es

Cik skaisti. Interesanta un aizraujosa ir draudzes dzive. Malaci! Dieva svetibu Jums visiem!

pirms gada, 2017.05.19 21:28

ārds

Šodien ir 20.06.2017. Tieši īstajā brīdī raksts karājas avīzē, vai ne, Antra?

pirms 11 mēnešiem, 2017.06.20 21:57

Vai

Nu jau 9.07., bet vēl priecājamies par šo ziņu!

pirms 11 mēnešiem, 2017.07.09 19:08

Vietējās ziņas