Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas Muzeju naktī prezentē fotogrāfu Bidegu vizuālo mantojumu

Biedrības «Arhīvs» rīkotā kārtējā Muzeju nakts Iecavā 17. maijā piedāvāja izklaidējošas, izglītojošas un sportiskas nodarbes dažāda vecuma un interešu apmeklētājiem. Šī gada «nagla» bija Pirmās brīvvalsts laika fotogrāfu Teodora un Emmas Bidegu kolekcijas retrospekcija, kas veidota no privāto labvēļu un Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja krājumiem. Senus fotoattēlus muzejam eksponēšanai atvēlējuši Aivis Leitlands, Daina Rudzīte, Ēriks Šķensbergs un Mārcis Strēlis.

Muzejā Bidegu fotonegatīvi stiklā glabājušies visu padomju laiku, stāsta «Arhīva» muzeja veidotājs  Kārlis Sinka. Teodors bijis ļoti aktīvs fotogrāfs – bildes rāda gan tā laika ikdienu, gan svētkus, gan salonā tapušus portretus un ir izcils laikmeta vizuālo liecību krājums. Pēc viņa izsūtīšanas fotografēt padomju laikā turpinājusi sieva Emma.

K. Sinka iekārtojis fotosalona fona stūrīti, līdzīgu tam, kādu var redzēt vienā no Bidega bildēm. Muzeja apmeklētāji iecavnieki saviļņoti atrada bildēs gan pazīstamus cilvēkus, gan vietas. K. Sinka teic – kopā ar citiem dalībniekiem vēl apspriedīs, kā vērtīgo krājumu padarīt pieejamu interesentiem arī ikdienā.

Vērtīgs atradums šķūnītī ir Iecavas 1923. gada karte – plāns ar tolaik esošiem un iecerētiem objektiem, kas ieskanēta un izstādīta muzejā. Tagadējās domes vietā bijis tirgus laukums, parkā – sporta laukums, bet slimnīcu tolaik plānots būvēt Dzintaru ielas galā, netālu no upes, stāsta biedrības dalībniece Gita Kravala.

Biedrība «Liepas» savā stendā šogad vāca iecavnieku atmiņu stāstus par Edvarta Virzas ielu, kas tiek apkopoti projektā «Ozola acīm». Muzeju nakts sarīkojuma gaitā Dartijā notika kora un dejotāju priekšnesumi, improvizācijas teātru jauniešu etīdes, strītbols, kā arī ielu vingrošanas laukuma atklāšana pie Pārupes ielas gājēju tiltiņa. Pavārs Jānis Krūze gatavoja gardo Muzeju nakts zupu uz ugunskura, bērni ar prieku piedalījās zīmēšanas darbnīcā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas