Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas novada budžetu pieņem vienprātīgi 2

Iecavas novada domes ārkārtas sēdē otrdien, 16. februārī, visiem deputātiem balsojot par, pieņemts pašvaldības šī gada budžets. Iecavas novads starp četrām bijušā Bauskas rajona pašvaldībām budžetu pieņēmis pēdējais.

Kā informēja pašvaldības finanšu nodaļas vadītāja Indra Latviete, šī gada budžeta ieņēmumi plānoti 9 652 879 eiro, izdevumi – 12 701 444 eiro. Vairāk nekā 1 miljonu eiro Iecavas novads vēl varētu saņemt pedagogu algu mērķdotācijai gada pēdējiem četriem mēnešiem, ja izglītības finansējuma sistēma nemainīsies. Jau ziņots, ka viens no izdevumu palielinājumiem ir algu celšana pašvaldības iestāžu darbiniekiem. Lielākais pieaugums paredzēts novada administrācijai – tur atalgojums ar 1. martu palielināsies par 10%.

Līdzīgi kā iepriekš, izglītības jomai paredzēts lielākais pašvaldības budžeta īpatsvars. Pieauguši izdevumi ekonomiskajai darbībai, jo šogad ar aizņēmumu Valsts kasē plānots sākt Skolas ielas rekonstrukciju. Aizņēmumu vajadzēs arī bērnudārza «Cālītis» apkārtnes labiekārtošanas pabeigšanai. Pēc I. Latvietes aplēsēm, Iecavas pašvaldības parādsaistību apjoms šogad būs 8,17% no budžeta kopapjoma, savukārt nākamgad un 2018. gadā ar divu jauno aizņēmumu atmaksu – 10,4%. Tas atbilst labas finanšu pārvaldības normatīviem.

Deputāti uzdeva vien pāris jautājumus par budžeta projektu, debašu nebija. Kā atzina opozīcijas pārstāvis Atis Avots, daudz diskusiju par projektu bija finanšu komitejas sēdēs, kurās gan nepiedalījās vairākums tautas kalpu.

Sēdē tika vienprātīgi atbalstīts arī izpilddirektora Mārtiņa Veinberga sagatavotais lēmumprojekts par pašvaldības autoceļu un ielu uzturēšanu. Pašvaldības līdzekļi tam atvēlēti, jo ar valsts mērķdotāciju nepietiek ceļu uzturēšanai pat tagadējā stāvoklī, paskaidroja M. Veinbergs.

Vairāk par Iecavas novada šī gada budžetu lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā izdevumā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Neslava

"Lielākais pieaugums paredzēts novada administrācijai – tur atalgojums ar 1. martu palielināsies par 10%"...nu re, - kā gribu tā daru! Kaut gan pašvaldības birokrātijas liekēžu aparāts ir izaudzis kā vēl nekad visā Iecavas pastāvēšanas vēsturē. KAD dome sāks virzīt jautājumu par drausmīgo bedraino ceļu vismaz 3 km rādiusā ap Iecavu asfaltēšanu un sakārtošanu? Nevajag aizmirst, ka arī aiz Iecavas pagastzīmēm dzīvo cilvēki, kas maksā nodokļus un gaida beidzot kādas pārmaiņas.

pirms 2 gadiem, 2016.02.18 23:58

Vietējās ziņas