Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas novadā gaida ieteikumus karjera detālplānam 1

«Jaunbemberu» dolomīta karjera detālplāna pirmo sabiedriskās apspriešanas sanāksmi Iecavas novada domē ceturtdien, 25. augustā, apmeklēja ne vairāk par desmit tuvējās apkaimes iedzīvotājiem. Kopā ar pašvaldības pārstāvjiem rīkotāji sanāksmes sarakstā reģistrēja 12 dalībniekus.

Kopsavilkuma prezentācijā detālplāna izstrādātāji izskaidroja karjera darbības posmus, iestāžu vērtējumu par ietekmi uz vidi, jau risinātajām problēmām, ko iepriekš norādījuši iedzīvotāji.

Karjera darbības aktīvais posms pēc detālplāna apstiprināšanas paredzēts 20 gadu garumā, pēc tam izraktais baseins tiks piepildīts ar ūdeni un apkārtne apzaļumota. Putekļu emisiju un trokšņus vērtējuši eksperti no valsts institūcijām, secinot, ka normatīvi nebūs pārsniegti, tomēr aktīvajā darbības posmā plānota grantsceļa mitrināšana.

Raksturojot trokšņu intensitāti, karjera izstrādātājas kompānijas «DSG karjeri» vadītājs Edgars Veigurs skaidroja, ka patlaban eksperimentāli dolomīta ieguve notikusi ar atskaldāmo āmuru, kas darbojas ilgākus posmus. Kad sāksies pastāvīga dolomīta šķembu ieguve, notiks atsevišķas spridzināšanas reizes, pēc tam 2 – 3 nedēļas izvedot iegūto materiālu.

E. Veigurs stāstīja, ka sprāgstvielas ievieto seklos urbumos nelielā attālumā, ko detonē nevis vienlaikus, bet citu pēc cita ar dažu sekunžu intervālu. Tāpēc troksnis un vibrācija nav tik iespaidīgi. Uzņēmuma vadītājs aicināja interesentus klātienē vērot spridzināšanu Iecavas novadam tuvējā Akmenscūciņu karjerā Ozolnieku novadā, kur vizīti «Jaunbemberu» kaimiņiem rīkoja jau ziemā.

Grantsceļu no A7 līdz karjeram pašvaldība pēc detālplāna apstiprināšanas nodos uzņēmuma apsaimniekošanā. Te vēl ierīkos asfaltētus posmus ar «guļošajiem policistiem» ātruma ierobežošanai. Pagaidām kontroles urbumos ap izstrādes baseinu gruntsūdeņu līmenis nav jūtami krities, vēsta E. Veigurs. Lieko ūdeni novada Ģedules upē. Lai novērstu bažas par būvju stiprību vibrācijas dēļ, E. Veigurs piedāvāja tuvējām mājām sarīkot būvekspertīzi, pēc spridzināšanas ēkas pārbaudot vēlreiz.

Jau vēstīts, ka karjera detālplāna sabiedriskā apspriešana ilgs līdz 14. septembrim. Divu nedēļu laikā ikviens aicināts iesniegt savus ieteikumus. Tiks rīkota vēl viena apspriešanas sanāksme, līdz kurai apkopos institūciju un iedzīvotāju iebildumus. Informācija par publisko apspriešanu pieejama ģeotelpiskās informācijas portālā geolatvija.lv. Ar detālplānojuma materiāliem klātienē var iepazīties Iecavas novada domē vai elektroniski mājaslapā iecava.lv, iesniedzot rakstiski vai nosūtot pa pastu savus priekšlikumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

hmm

daudz daudz dinamita un 1 serkocinsh---vai shads plans deres?

pirms 2 gadiem, 2016.09.08 17:42

Vietējās ziņas