Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas novadā notiks izstāde-seminārs par truškopību

Alda Kadiķa zemnieku saimniecībā "Jesi", Iecavas novadā šodien notiks Latvijas šķirnes trušu audzētāju asociācijas rīkota izstāde-seminārs, kura mērķis ir ieinteresēt un izglītot sabiedrību par truškopību, informēja Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomē (LOSP).
Pasākuma mērķis ir sniegt interesentiem pieredzējušu trušu audzētāju padomus trušu audzēšanā, kā arī popularizēt šķirnes trušu audzēšanu.

Semināru plānots atklāt no plkst.12.30 līdz 12.40, kad pasākuma ievadvārdus teiks Latvijas šķirnes trušu audzētāju asociācijas valdes priekšsēdētājs, zemnieku saimniecības "Jesi" īpašnieks Aldis Kadiķis. Savukārt no plkst.12.40 līdz 13 Latvijas šķirnes trušu audzētāju asociācijas ciltsdarba speciāliste Dzintra Lezdiņa stāstīs par eksterjera kritērijiem vaislas dzīvnieku atlasē un trušu vērtēšanu, bet no plkst.13 līdz plkst. 14 vetārsts Jānis Grants iepazīstinās interesentus ar informāciju par aktuālajām trušu slimībām.

Laikā no plkst.14 līdz 14.30 SIA "Bertas nams" pārstāvis informēs par trušiem nepieciešamajām zālēm, vitamīniem un barības piedevām. Pēcāk sekos kafijas pauze un individuālās konsultācijas truškopībā, bet plkst.15 - jauntrušu izsole.

Latvijas šķirnes trušu audzētāju asociācija ir dibināta 2005. gada nogalē, pēc pirmās starptautiskās šķirnes trušu audzētāju konferences-izstādes "Rāmava-2005", apvienojoties 11 audzētājiem no Latvijas šķirnes dzīvnieku audzētāju savienības un vienam audzētājam no Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrības "Trusis un citi".

Uzņēmumu reģistrā asociācija ir reģistrēta 2006.gada 2.februārī un tās mērķis ir nodrošināt kvalitatīvu vaislas trušu audzēšanu valstī, šķirnes trušu audzētavu izveidi. Tāpat asociācijas mērķis ir izveidot struktūru trušu audzētāju informēšanai par aktualitātēm nozarē, sadarboties ar valsts un nevalstiskajām organizācijām, kā arī šķirnes trušu audzētājiem ārzemēs un popularizēt šķirnes trušu audzēšanu, paaugstinot truškopju zināšanu līmeni dzīvnieku labturībā, veterinārajā pārraudzībā un vērtēšanā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas