Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas parkā iestāda «Liepu» 15. jubilejas kociņu 2

Iecavas parkā pie koka tiltiņa otrdien, 3. maijā, iestādīts dāmu biedrībai «Liepas» 15. gadu jubilejā dāvātais kociņš – jauna liepiņa, «Bauskas Dzīvei» pavēstīja kluba vadītāja Beāta Bundule.

Liepu dāmu klubam dāvājusi Iecavas novada dārzniece Sarmīte Avota, un kociņš iestādīts ar viņas padomu, pauž B. Bundule. Stādīšanas sarīkojumā «Liepas» bija rotājušās pašu gādātajos tautastērpos, ko savulaik pirmās Latvijā darināja ar Eiropas fondu atbalstu.

Jau vēstīts, ka sestdien, 7. maijā, Iecavas mūzikas un mākslas skolā notiks «Liepu» 15. jubilejai veltīts sarīkojums un konference par sievietes daudzveidīgo lomu sabiedrībā. B. Bundule atgādina, ka «Liepas» ir viena no zināmākajām sieviešu organizācijām Latvijā, no 1998. gada 21. februāra darbojusies kā Latvijas Zemnieku federācijas dāmu grupa. Oficiāli par biedrības dibināšanas datumu kļuva 2001.gada 7.maijs, kad tā reģistrēta Uzņēmumu, biedrību un nodibinājumu reģistrā. Kluba dibinātāja ir iecavniece Agita Hauka.

Svētku sarīkojumu atklās ar izstādi skolas 1. stāva zālē. Tā būs apskatāma līdz 20. maijam. «Fotoizstādē būs redzamas Iecavā 20. gadsimta 20. un 30. gados tapušas fotogrāfijas, kas pie mums nonāca ar iecavnieka Kaspara Beitiņa līdzdalību,» atklāj kluba vadītāja, «viņa ģimenes īpašumā nonāca Iecavas novada Rožleju mājas bēniņos atrastas fotoplates. To autors ir tā laika mājas saimnieks Jānis Rozentāls. Fotoplatēs ir saglabājušās unikālas vēstures liecības, un neliela daļa būs apskatāma izstādē. Rudenī ap valsts svētku laiku plānota plašāka fotoizstāde, kurā izstādīsim vairāk seno fotogrāfijas. Šo izstādi «Liepas» veltīs Latvijas simtgadei.»

Fotoizstādē būs kluba «Liepas» sieviešu melnbaltie fotoportreti un stāsti par viņu dzīves vērtībām. Portretu autore ir mūsdienu fotogrāfe Ilze Strēle. «Liepām» tēla pārvērtībās palīdzējusi Jelgavas modes nama «Tēma» īpašniece Daiga Latkovska. «Ar šiem stāstiem būs iespēja labāk iepazīt biedrības dalībnieces, kuru spēks ir dažādībā, kas papildina un bagātina kopumu,» atklāj kluba vadītāja.

«Kluba jubilejas sarunas un stāsti fotogrāfijās būs par radošumu, kas ir sievietē neatkarīgi no tā, vai viņa ir meita vai māte, vai jau vecmāmiņa, vai viņa ir mājsaimniece vai skolotāja, vai grāmatvede, vai dara citu sabiedrībai noderīgu darbu. Stāsti būs par sievišķo, kas piešķir ikdienai skaistumu, par mīlestību, par sievietes garīgo spēku, spēju atbalstīt un stiprināt līdzcilvēkus,» teic B. Bundule.

Uz svētku pasākumu aicināti daudzi aktīvos sabiedriskā darba gados iegūtie domubiedri, «Liepu» atbalstītāji, draugi un ģimenes, informē B. Bundule. Īpašā viešņa būs Latvijas valsts prezidenta dzīvesbiedre Iveta Vējone.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Rumpels

No kurienes tas šķidrums radās ap kociņu ?

pirms 2 gadiem, 2016.05.05 13:37

qwerks

Man šķiet, ka no tā melnā spaiņa.

pirms 2 gadiem, 2016.05.05 14:35

Vietējās ziņas