Iecavas pašvaldība atbalstīs privātmāju pieslēgšanu kanalizācijai 16

Iecavas novada dome septembra sēdē nolēmusi atbalstīt privātmāju pieslēgšanu centralizētajam kanalizācijas tīklam, «Bauskas Dzīvei» pavēstīja deputāts Atis Avots.

Pašvaldības kapitālsabiedrība «Dzīvokļu komunālā saimniecība» (DzKS) sagatavojusi projektu centralizētā kanalizācijas tīkla izveidošanai visā Iecavā, kam iecerēts saņemt Eiropas fondu finansējumu. Tāpēc pieņemti saistošie noteikumi par atbalstu namu īpašniekiem kanalizācijas pieslēgumu veidošanai pie centralizētā tīkla, lai nauda nebūtu ieguldīta sistēmā, ko neizmanto.

Atbalstu desmit eiro par katru pievada metru un 30 eiro par vienu aku varēs saņemt ikviens iedzīvotājs, iesniedzot atbilstīgu pieteikumu pašvaldībā, kad būs uzbūvēts jaunais tīkls. Kā skaidroja deputāts, priekšroka atbalsta saņemšanai būs sociāli mazāk aizsargātajām iedzīvotāju grupām, proti, mazturīgajiem, represētajiem u. tml.

Projekta gaitā Iecavā četros gados plānots uzbūvēt mūsdienīgu sadzīves notekūdeņu sistēmu visās ciema ielās, kur tās tagad nav, «Bauskas Dzīvei» sacīja DzKS valdes loceklis Jānis Feldmanis. Projekts iesniegts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) atbalsta saņemšanai no Kohēzijas fonda.

«Tā ir ūdenssaimniecības projekta otrā kārta, kurā centralizētās kanalizācijas pieslēgums kļūs pieejams ielās, kur tās līdz šim nav,» skaidro J. Feldmanis, «tīklus būvēsim Cēsnieku privātmāju rajonā aiz Baldones ielas, Zemgales ielā, Pārupes ielā un citur. Jaunus kanalizācijas vadus Iecavā ierīkosim gandrīz desmit kilometru garumā gar 255 mājām. Tā būs pieejama visās ciema ēkās, balto plankumu vairs nebūs.»

Pašlaik projekta izmaksas lēstas ap 2,8 miljoniem eiro, taču summu precīzāk varēs pateikt pēc iepirkuma, piebilst J. Feldmanis.
Projekts VARAM iesniegts augustā, līdz novembra vidum jāiesniedz precizējumi, decembrī plānots parakstīt līgumu. No Kohēzijas fonda iecerēts saņemt ap 1,8 miljonu eiro līdzfinansējumu. Septembra domes sēdē deputāti nobalsojuši par galvojumu vairāk nekā 400 tūkstošu eiro kredītam, ko DzKS projekta izpildei plāno saņemt bankā.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

dažādās pašvaldības

tepat, Bauskā diemžēl ir otrādi- iedzīvotājs neprasot palīdzību no viena Bauskas ūdens vadošā darbinieka- tehniskā direktora Birzmaļa saņem atļauju pieslēgties kanalizācijai, tad pieslēdzas otrs BŪ vadošais loceklis un izlemj- par maz iekasēts no iedzīvotāja, un izlemj ka pieslēgums ir nelikumīgs, par visu esot jāmaksā krietni vairāk, kā rezultātā BŪ loceklis pats tika pasūtīts "uz poda" un par vismaz vienu klientu tam ir mazāk

pirms 3 mēnešiem, 2017.09.27 09:56

kas nepatīk?

ka BŪ loceklis pasūtīts "uz poda", vai tas, ka uzņēmumam naudiņa iet gar degunu?

pirms 3 mēnešiem, 2017.09.27 12:07

tad kā ir?

kurš ir lielāks cūka, tas kurš dara cūcības, vai tas kurš tās izvelk dienasgaimā, cūcības, ko piesedz novada vadība Ābelnieka un Čača personās?

pirms 3 mēnešiem, 2017.09.27 18:30

Speciālists

Apsveicu DzKS par tādu uzņēmību. Veiksmi, Jums.

pirms 3 mēnešiem, 2017.09.27 10:39

iedzīvotājs

iecavā cenšās un daraas ............. Bauskā nu kā jau Bauskā........

pirms 3 mēnešiem, 2017.09.27 11:54

Bauskā- nacionāli

uzņēmums Bauskas ūdens ar novada domes vadības svētību šādā veidā,par kārtīgu cenu par pieslēgumiem,cenšas uzlabot savu pavisam slikto finanšu situāciju. Domājot šādā stilā jau ir atslēgti visi brīvkrāni, bet netiek ņemtas vērā noplūdes nesen par ES naudu izveidotajās trasēs. 1.maija ielā vien, visiem redzamā noplūde no ūdensvada "darbojās" vairāk kā divus gadus. Pat pēc BŪ ūdens locekļa Svētiņa personīgās vizītes uz noplūdes vietu, fontāns turpināja darboties pusotru nedēļu, līdz tika salabots.

pirms 3 mēnešiem, 2017.09.27 12:05

jautājums

cik ilgā laikā Svētiņa "komanda" paspēja notrallināt Akmeņlauka laikā uzkrātos 150 tūkstošus (latu)?Piedevām, kāda cena pakalpojumiem bija tolaik un ir tagad? Tiesa, Akmeņlauks nepārvietojās ar desmiros tūkstošu vērtu automobīli un arī galdus neklāja saviem kantorniekiem (darba laikā)

pirms 3 mēnešiem, 2017.09.27 18:27

Una

Uzminiet, par visu kurš samaksā ????.
Lai cik tas arī skumji, bet verdzības sistēma mūsdienās ir poielāgota demokrātījas "svārkiem".
Izraujas tikai tas ( uz laiku) , kurš uztaisa savu urbumu - mūsdienu brīvības simbols. Ja tādu būs pārāk daudz - izdomās kā pakļaut. Tas jau ar sausajām toletēm notiek.......

pirms 3 mēnešiem, 2017.09.27 13:06

$$$

„....Atbalstu desmit eiro par katru pievada metru un 30 eiro par vienu aku ...." Nu „iespaidīgs" atbalsts, lai neteiktu, ka tas ir tīri simbolisks..
Piemēram, Ogrē izmaksas >>>>> Kanalizācijas pieslēguma ierīkošanas izmaksas *69.53€/metrā

pirms 3 mēnešiem, 2017.09.27 13:14

secinājums

Tieši tā, arī Kandavas pilsētā izmaksas nebūs mazākas, tāpēc bez pašvaldības atbalsta KF atbalstītais ūdenssaimniecības projekts noteikti izgāzīsies.

pirms 3 mēnešiem, 2017.09.28 00:43

nu ja?

un kāds atbalsts no Bauskas tripliņiem?

pirms 3 mēnešiem, 2017.09.28 10:20

poga

Bauskas ūdens ir atpalikusi iestādele, kas joprojām darbojas padomju laika stilā. Līgumi neapspriežami un nelabojami, kaut klients norāda, ka neatbilst konkrētajai situācijai un patiesajiem apstākļiem. Neko nelabos un viss - standarts tāds un jāparasta tāds, kā ir.
Skaitītāju rādījumus nolasa neprecīzi, norēķinu periodi neprecīzi, rēķini kļūdaini. Uz lūgu labot nereaģē...
Uzņēmuma kultūra BŪ ir nezināms vārdu salikums.

pirms 3 mēnešiem, 2017.09.27 13:19

slota

kamēr nebūs pārmaiņas novada vadībā, tikmēr BŪ rullēs!

pirms 3 mēnešiem, 2017.09.27 13:41

slotai

Slotai vārdā Aleksandrs - iedzer beidzot buldurjāņu tinktūru un nomierinies, apnikuši tavi vienveidīgie komentāri!

pirms 3 mēnešiem, 2017.09.27 15:24

BŪ-BĒ-BĀ

Pašsaprotami.
Pretējā gadījumā pašu domes deputātu paurus nāktos pieslēgt kanalizācijai.

pirms 3 mēnešiem, 2017.09.27 18:22

Turks

Jaunajā iecavas pašvaldībā daudziem ceļas mājas tāpēc tik naski notiek tas viss. I pašam labi i miestam

pirms 3 mēnešiem, 2017.09.27 20:33

Vietējās ziņas