Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas pašvaldība jauniešiem vasarā nodrošina darbu 2

Jau ceturto gadu Iecavas novada dome gādā par skolēnu nodarbinātību vasaras brīvlaikā, apliecina pašvaldībā.

Vasarā strādājot, skolēni gūst vērtīgu pieredzi, izpratni par profesijām un nepieciešamajām zināšanām, iepazīst darba saturu, izkopj atbildību pret pienākumiem, kā arī nopelna.

Šovasar Iecavas novadā strādās 58 skolēni vecumā no 13 līdz 18 gadiem.

Iecavas novada domes jaunatnes lietu speciāliste Ilze Usāne apliecina, ka jaunieši darbus veic apzinīgi. Viņai piekrīt viens no skolēnu darba grupu vadītājiem Guntis Balodis. Kad čaklo darba grupu satika «Bauskas Dzīve», Guntis kopā ar vēl trim zēniem kopa Iecavas parka teritoriju estrādes apkārtnē.

«Puikas ir strādīgi. Nečīkst un darbu veic atbildīgi. Lielākoties strādājam parka teritorijā – vācam zarus, grābjam lapas, savācam drazas. Pateicoties jaunajiem censoņiem, Iecava kļūst skaistāka,» komentē G. Balodis.

Jauniešus slavē arī kultūras nama vadītāja Alma Spale: «Cits jaunietis ir apzinīgāks, cits nē. Ierasti čaklākie ir tie jaunieši, kuriem tuvu pilngadība. Viņi nāk ar savām idejām, ar mērķi darboties kultūras jomā arī turpmāk. Pašlaik kultūras namā strādā Viktorija un Roberts Veinbergi. Abi jaunieši ir čakli, palīdz veikt ikdienas darbus. Arī mums, kultūras centra darbiniekiem, ir vieglāk, ja ir palīdzīgas rokas. Jaunieši strādā apzinīgi, par ko prieks.»

Iecavas parkā strādājošie puiši – 13 gadus vecais Raitis Krastiņš no Audrupiem, Niks Barščausks un Niks Vīns – atzīst, ka darbs nāk par labu raksturam: «Ir jāceļas, jāievēro grafiks, darba stundas. Darbs jāveic kārtīgi, lai nesaņemtu sūdzības no darba vadītāja un iedzīvotājiem.»

Jauniešu atsaucība vasaras darbiem vienmēr bijusi ļoti liela. Skolēni var kopt teritoriju un veikt radošus darbus sociālajā dienestā, Iecavas kultūras namā vai kādā novada bibliotēkā.

Tāpat kā iepriekš, skolēni var strādāt Iecavas novada pašvaldības iestādēs un kapitālsabiedrībās, izvēloties vienu sev tīkamu laika posmu – no 20. jūnija līdz 15. jūlijam vai no 18. jūlija līdz 12. augustam.

Nodarbinātības pasākumos iesaistītie strādā četras nedēļas ne vairāk kā četras stundas dienā un 20 stundas nedēļā un saņem atlīdzību Latvijas Republikā noteiktās minimālās darba algas apmērā par faktiski nostrādāto stundu skaitu.

Skolēnu nodarbinātību vasaras brīvlaikā finansē, koordinē un kontrolē Iecavas
novada dome.


Iecavas novada pašvaldības iestādēs un kapitālsabiedrībās plānotais nodarbināto skolēnu skaits 2016. gadā:
Edvarta Virzas bibliotēka – 1 skolēns;
Iecavas novada Zorģu bibliotēka – 4;
Iecavas novada sabiedriskās kārtības dienests – 30;
Iecavas vidusskola – 4;
Dzimtmisas pamatskola – 4;
Iecavas internātpamatskola – 4;
Iecavas pirmsskolas izglītības iestāde «Cālītis» – 2;
pirmsskolas izglītības iestāde «Dartija» – 4;
Iecavas kultūras nams – 4;
Iecavas novada sociālais dienests – 4.

Avots: iecava.lv.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Mk

Un ko kartibas dienesta dara? Baro kaķus ar lūcijas tanti vai braukājas ar kārtībnieku auto savās darīšanās tākā to ierasts darīt?

pirms 2 gadiem, 2016.07.07 21:15

aivars

To ka šie jaunieši strādā to es redzu katru dienu ieurbušos telefonos

pirms 2 gadiem, 2016.07.08 08:53

Vietējās ziņas