Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavas skolniece debitēs televīzijas spēlē

Latvijas Televīzijas erudīcijas spēle «Gudrs, vēl gudrāks» ir iecienīta skolēnu, kā arī pieaugušo vidū. Piektdien, 22. janvārī, savas skolas audzēknei pirmo reizi līdzi just varēs iecavnieki.

Spēlē «Gudrs, vēl gudrāks» 9. klašu grupā šopiektdien būs skatāmi divi mūsu novadu skolēni. Tā būs Iecavas vidusskolas 9. klases audzēkne Elza Strazdiņa un Vecumnieku vidusskolas 9. klases skolnieks Rūdolfs Agris Stilve. Spēle televīzijā ierakstīta pirms vairākām nedēļām.

«Patīkami pārsteidza abu spēles vadītāju – Valtera Frīdenberga un Kaspara Ozoliņa – pozitīvā un ieinteresējošā attieksme. Izbrīnīja ilgais ieraksta laiks – apmēram piecas stundas. Nenožēloju, ka pieteicos, jautājumi bija ļoti dažādi. Meklējot atbildes, nācās krietni padomāt,» iespaidus par spēli atklāj E. Strazdiņa.

Meitenes klases audzinātāja, Iecavas vidusskolas latviešu valodas un literatūras pasniedzēja Maruta Lasmane «Bauskas Dzīvei» pauda gandarījumu, ka iecavnieki sasparojušies, pieteikušies spēlei un Elza uzaicināta piedalīties. «Elzu audzinu no 5. klases. Viņa ir ļoti erudīta, zinoša meitene, kas aktīvi iesaistījusies dažādos konkursos, viktorīnās, mācību olimpiādēs saistībā ar literatūru, valodu. Televīzijā viņa lieliski tika galā ar jautājumiem jomās, kuras labi pārzina. Ceru, ka Elza būs iedrošinājusi citus mūsu skolas audzēkņus pieteikties šai spēlei. Mani pašu sajūsmināja televīzijā piedzīvotais pārsteigums,» atklāj skolotāja.

Vecumnieku vidusskolas audzēkņi šajā spēlē jau ir piedalījušies. 9. klases skolnieks Rūdolfs Agris Stilve demonstrēja lielisku sniegumu. «Viņš ir erudīts un gudrs jauneklis, kura zināšanas balstītas iedzimtā intelektā. Viņš spēj izdomāt un rast pareizās atbildes uz jautājumiem par tēmām, kuras nav tieši mācītas. Skolā dzirdēto, lasīto viņš pielieto sava viedokļa paušanai. Tas ir lielisks talants, tādēļ man par Rūdolfa panākumiem ir prieks,» stāsta zēna klases audzinātāja Ingrīda Segliņa.

Skolotājai spēles ieraksts palicis atmiņā ar tā sarežģīto norisi. Cik daudz cilvēku iesaistīti notiekošā sagatavošanā, filmēšanā! Tomēr vienlaikus katram zināma sava vieta, savi pienākumi. «Pārraidi skatoties, man nebūs intrigas, jo rezultāts ir zināms, taču spēles norise bija ļoti interesanta. Ceru, tā patiks skatītājiem un viņi jutīs līdzi manam audzēknim, kā arī pārējiem gudrajiem un erudītajiem spēles dalībniekiem,» teic skolotāja I. Segliņa.

Erudīcijas spēlē «Gudrs, vēl gudrāks» vairāku gadu garumā piedalījušies daudzi mūsu novadu skolu audzēkņi. Līdz 25. janvārim tiek gaidīti 11. klašu skolēnu pieteikumi. Ir ierakstītas jau trīs 10. klašu audzēkņu spēles. Tās ēterā būs februārī. Arī tur varēs skatīt mūspuses jauniešus.

Vietējās ziņas