Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavnieki dosies 160 kilometru garā pārgājienā

Brāļi iecavnieki Dzintars un Jānis Pārumi 30. jūlija rītā no Ozolu ielas Iecavā dosies 160 kilometru garā pārgājienā līdz Jaunpiebalgas novada Jēciem, kur atrodas viņu tēva Ojāra Pāruma dzimtas mājas «Lejas Mauragi».

Ideja par pārgājienu pirms diviem gadiem radās J. Pārumam, kad viņš Riodežaneiro olimpisko spēļu atklāšanas dienā veica 50 kilometru no Juglas Rīgā līdz Ozolu ielai Iecavā. Tā bija spontāna ideja. Toreiz 50,25 kilometri pievarēti desmit stundās un 42 minūtēs. 
«Distances pirmie 20 – 25 kilometri bija viegli, Ķekavu izdevās sasniegt raitā solī. Pirmās grūtības radās aiz apvedceļa, kad parādījās tulznas, pēdējos desmit kilometros par sevi lika manīt tobrīd ne visai trenētie muskuļi. Distances beigu daļā vieglāk bija skriet, nevis iet,» atceras J. Pārums.

Pāris nedēļu pēc tam Jānim prātā iešāvusies doma: «Ja varu aiziet no Rīgas līdz Iecavai, kādreiz  realizēšu pārgājienu līdz tēva dzimtajām mājām Piebalgā.» Šogad par ideju brālim atgādināja arī Dz. Pārums, izsakot vēlmi pievienoties ceļā.

«Pirmā pieredze garajā pārgājienā noteikti palīdz un liek izvērtēt visus riskus, gatavojoties ceļam uz Piebalgu,» uzsver J. Pārums. «Tas būs interesants, taču diez vai vienkāršs piedzīvojums. Brāļa vēlme pievienoties mani pārsteidza, taču tajā pašā laikā šķita pašsaprotama. Kopā būs vieglāk. Iecava–«Lejas Mauragi» ir mans iekšējais aicinājums.»
«Pārumi ir soļotāju dzimta. Ar labiem panākumiem savulaik soļojis gan mūsu tēvs, kurš ir divkārtējs Eiropas veterānu vicečempions, gan viņa brālis Imants,» teic Dz. Pārums, kurš pats, ejot tēva pēdās, šopavasar sācis nodarboties ar soļošanu veterānu konkurencē. «Abām vietām – Iecavai un «Lejas Mauragiem» – ir liela nozīme manā dzīvē, tāpēc nolēmu pievienoties Jānim pārgājienā.»
Brāļi neslēpj gandarījumu par līdzcilvēku atsaucību. Uzņēmumi nodrošinājuši ar krekliem, apģērbu,  sagādātas naktsmājas. Pārgājienam, kas plānots no 30. jūlija līdz 3. augustam, varēs sekot sociālajā tīklā «Facebook».

Tiesa, vai tas izdosies, kā plānots, nevar pateikt. Sociālajos tīklos jau daži cilvēki piebilduši, ka vēlētos iziet šo maršrutu kopā ar brāļiem. Vai kāds būs gatavs pievienoties piedzīvojumam, redzēsim nākamās nedēļas pirmdienas rītā pie starta līnijas Iecavā, Ozolu ielā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas