Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavnieki gandarīti par tikšanos ar barikāžu dalībniekiem 3

Iecavas kultūras namā piektdienas, 22. janvāra, pēcpusdienā ap 40 iedzīvotāju tikās ar Latvijas Tautas frontes (LTF) vadītāju Daini Īvānu un citiem barikāžu dalībniekiem.

Tikšanos ar D. Īvānu, LTF Iecavas nodaļas dibinātāju Uldi Godaini, Augstākās Padomes deputātu no Iecavas vēlēšanu apgabala Daini Vanagu, kā arī tā laika avīzes «Padomju Jaunatne» redaktoru Andreju Cīruli rīkoja Iecavas Tautfrontiešu apvienība (ITA).

Vairāki tikšanās dalībnieki «Bauskas Dzīvei» atzina – jo īpaši Daiņa Īvāna dzīvais stāstījums licis uz barikāžu notikumiem paskatīties citā gaismā, izprotot lielo atbildību, diplomātijas, stratēģijas un organizācijas prasmes, kas bez iepriekšējas pieredzes bija vajadzīgas LTF aktīvistiem. Kā atklāja D. Īvāns, jau pirms Baltijas valstu neatkarības atzīšanas PSRS prezidents Mihails Gorbačovs atzinis – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas sarīkotais «Baltijas ceļš» viņam «sasējis rokas», liekot «atdot Vāciju», proti, nojaukt Berlīnes mūri un apvienot sadalīto valsti, kā arī nav ļāvis pret miljoniem miermīlīgās akcijas dalībnieku pielietot spēku.

U. Godainis izmantoja iespēju pateikties iecavniekiem, kas tik daudz enerģijas veltīja kopējai lietai. D. Vanags atklāja noskaņu, kāda valdīja parlamentā, deputātiem balsojot par neatkarības atjaunošanu.

A. Cīrulis demonstrēja paša veidoto vietni barikadopedija.lv, kurā tiek iemūžināti un eksponēti vēsturiski fakti par Trešo Atmodu un neatkarības atgūšanu. Viņš atklāja, kā 1989. gadā ievēlēts par PSRS Augstākās Padomes deputātu, proti – par kandidātu kļuvis, pateicoties Rundāles pils muzeja direktora Imanta Lancmaņa ieteikumam. «Viņš sacīja – Andrejs ir avīzes «Padomju Jaunatne» redaktors, cilvēki nevarēs nebalsot par viņu, jo tad nostātos pret padomju jaunatni. Tā kļuvu par kandidātu un tiku ievēlēts,» smaidot stāstīja A. Cīrulis.

Cilvēki gan pauda nožēlu, ka iespēju tikties ar vēsturisku notikumu aculieciniekiem neizmantoja novada skolēni un pedagogi.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

opis

Skolotājiem Iecavā tas neinteresē un laikam to rada arī savos skolēnos. Lūdzu mainīt vēstures skolotājus no PSKP faniem uz Latvijas faniem...

pirms 2 gadiem, 2016.01.25 19:04

varbūt

skolotājus ar augstāko izglītību nomainīt uz M.Krutikovu (cik viņam klašu izglītība- vai ir pamatskola pabeigta?)

pirms 2 gadiem, 2016.01.26 09:03

vēsture

jāciena, bet vai skolotājiem gan skolēni, gan vietējie iedzīvotāji piespiedu kārtā bija jānogādā uz šo pasākumu

pirms 2 gadiem, 2016.01.26 09:38

Vietējās ziņas