Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavnieki ir gatavi jauniem izaicinājumiem

Biznesa ideju strāvoti un apņēmības pilni darboties Iecavas vidusskolas zālē piektdien, 7. decembrī, pulcējās projekta «Izglītots iedzīvotājs Iecavas novada attīstībai» dalībnieki.

Tur notika projekta noslēguma konference, darbu prezentācijas, svinīgas runas un apliecību izsniegšana. Projektu organizēja biedrība «Iecavas sieviešu klubs «Liepas»», to finansēja Eiropas sociālais fonds, kā arī Latvijas valsts.  Projekta vadītāja Beāta Mīlgrāve stāsta, ka šī bija fantastiska iespēja vairāk nekā 30 iecavniekiem iegūt zināšanas uzņēmējdarbībā, attīstīt prasmes, rakstot pašiem savus biznesa plānus: «Tā bija iespēja sanākt kopā un saprast, ka ikviens, kurš patiesi vēlas, var paveikt mazā cinīša uzdevumu – velt lielu vezumu.» Sarmīte Kapeļjuha ir zemniece, nodarbojas arī ar tirdzniecību. Iesaistoties šajā mācību kursā, viņa izauklējusi vēl vienu ideju savam turpmākajam biznesam: «Tā noskatīta Hmeļņickas tirgū Ukrainā. Tad es sapratu, ka vēlos ko līdzīgu arī šeit, Iecavā. Esmu nolēmusi izveidot kāzu salonu. Tajā jaunlaulātajiem piedāvāsim plašu pakalpojumu klāstu, sākot ar svētku apģērbu, beidzot ar virkni citu šim nozīmīgajam notikumam nepieciešamu lietu. Mans dēls augustā precējās, es zinu, cik daudz rūpju tas prasa. Manā salonā mēs palīdzēsim šos svētkus sarīkot ar mazākām raizēm.» Viņa arī atzīst, ka nodarbībās guvusi daudz noderīga psiholoģijā, pārvarējusi bailes uzstāties auditorijas priekšā, labāk pārzina likumus. Ja veiksies, kā iecerēts, nākamgad Sarmīte kopā ar vedeklu savā salonā gaidīs pirmos apmeklētājus. Pārliecību pievērsties privātbiznesam seminārā guva arī iecavniece Aija Sietiņa. Viņa ir sagatavojusies Iecavā atvērt privāto bērnudārzu: «Šāda ideja manī virmoja jau sen, šajā seminārā guvu pārliecību, ka es to varu izdarīt. Projekts bija kā tāds pozitīvs grūdiens, ka jāsāk rīkoties.» Ir jau noskatītas telpas, zināmi darbinieki, iespējams, nākamgad privātais bērnudārzs Iecavā sāks darbu.«Priecājos šeit redzēt cilvēkus, kuri negaužas par grūtībām, bet ir ideju pilni darboties. Mums Iecavā ir ļoti vajadzīgi šādi uzņēmīgi ļaudis, jo no viņu darbošanās iegūs visa pašvaldība,» uzrunājot konferences dalībniekus, teica Iecavas novada Domes priekšsēdētājs Jānis Pelsis.  Savukārt biedrības «Līdere» valdes priekšsēdētāja Aiva Vīksna vēlēja topošajiem uzņēmējiem nepadoties pirmo grūtību priekšā un īstenot visas savas ieceres.» Konferences noslēgumā projekta «Izglītots iedzīvotājs Iecavas novada attīstībai» 34 dalībnieki saņēma apliecības.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas