Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavnieki kopā ar Evu Mārtužu sacer dzejoli Latvijai

Iecavas mūzikas un mākslas skolā sestdien, 24. septembrī, notika Dzejas rīts, kurā dzejniece Eva Mārtuža runāja par identitāti. Literāti uz Iecavu aicināja biedrības «Liepas» dibinātāja Agita Hauka, viņas abas ir kultūras vēstnieces.

E. Mārtuža vairāk nekā 30 sanākušajiem iecavniekiem atklāja savu redzējumu par latviešu ciešo saikni ar dabu, senajām dzīvesveida saknēm, cieņu pret dažādību, kas veido kopējo ģimenes, dzīvesvietas, novada, valsts identitāti.

Dzejnieces vadībā iecavnieki papildināja atskaņu ritmu «Atvija – vija – bija – Latvija», izveidojot pamatu sirsnīgam, izjustam dzejolim, kurā izpaudās gan dzimtas vērtības, gan dzimtenes skaistums un mīlestība. Daža vārsma formā un jēgas dziļumā līdzinājās japāņu haikai.

Tikšanos ar dzejnieci augstu novērtēja «Liepu» dalībnieces, skolotājas un sociālās jomas pārstāves. Iecavnieki ziedoja E. Mārtužas sāktajai Jēkaba Nīmaņa grāmatas izdošanai. Tajā pirmās brīvvalsts laika ārsts aprakstījis latviskumā balstītu ticības un dzīvesziņas sistēmu, ko E. Mārtuža uzskata par pamatu latvietības saglabāšanai mūsdienu pasaulē.

«Kultūras vēstnieks ir sabiedrisks darbs, kura mērķis ir mudināt cilvēkus iepazīt dažādas kultūras, izprast citam citu, apliecinot, ka mēs šeit, Latvijā, esam stipri savā dažādībā,» skaidro A. Hauka. Kultūras vēstnieku iniciatīva šogad sākta Latvijas Nacionālā kultūras centra un biedrības «Latvijas Sadarbības platforma» sadarbībā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas