Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavniekiem atklāj ukraiņu tējas dzeršanas tradīcijas 4

Ukraiņu tējas pēcpusdienā Iecavas kultūras namā sestdien, 16. septembrī, varēja baudīt aromātisku zāļu tēju pēc Karpatu receptēm un tradicionālo svētku cienastu karavaju.

Ukraiņu tējas dzeršanas tradīcijas iecavniekiem atklāja Jelgavas pilsētas ukraiņu kultūras centra «Džerelo» dalībnieces. Viņas bija atvedušas karavaju – ukraiņu tradicionālo svētku cienastu, atklājot – jo lielāks tas ir, jo saņēmējam lielāka svētība. Īpašs simbols karavajs ir jaunā pāra labklājībai kāzās.

«Iepazinām ukraiņu viesmīlības ieražas, baudījām zāļu tējas Karpatu gaumē. Dziedājām līdzi ukraiņu dziesmām, bijām priecīgi un atpūtušies,» iespaidus atklāj biedrības «Liepas» dalībniece un nacionālo tējas sarīkojumu projekta vadītāja Agita Hauka.

Sanākušie gatavoja aproces ukraiņu un latviešu karoga krāsās, ko varēs nēsāt patriotu nedēļā. Ukraiņu tējas sarīkojumu apmeklēja ap 30 novadnieku.

Jau vēstīts, ka biedrības «Liepas» rīkoto nacionālo tējas tradīciju sarīkojumu ciklu ievadīja krievu ieražām veltīta priekšpusdiena, kurā piedalījās Glūdas pagasta folkloras kopa «Slavjanočki». Iecavā notiks arī ķīniešu tējas sarīkojums, tā norises datumu vēl precizē, saka A. Hauka. Sarīkojumu ciklu noslēgs latviskās tējas dzeršanas sarīkojums Jelgavā pirms valsts neatkarības gadadienas.

Projektu «Nacionālie tējas vakari Zemgalē» «Liepas» īsteno kopā ar biedrību «Sadarbības platforma», kas pārstāv 26 Latvijas nacionalitāšu nevalstiskās organizācijas (NVO). Tam piešķirts Zemgales nevalstisko organizāciju centra un Kultūras ministrijas atbalsts.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

secinājums

Ukraiņi taču dzer ne tikai tēju, bet arī ko stiprāku! Vai tad ugunsdziras lietošanas tradīcijas netika pārbaudītas praksē?

pirms 12 mēnešiem, 2017.09.26 17:56

Antūns Polšs

Tieši tā,jāpārbauda praksē visas nacionālās tradīcijas,citādi pasākumam zūd jēga un projekta nauda iztērēta nelietderīgi!

pirms 12 mēnešiem, 2017.09.26 20:39

Antons Svistopļasovs

Labprāt apmeklētu arī ukraiņu speķa ēšanas pēcpusdienu.

pirms 12 mēnešiem, 2017.10.02 23:55

Čaiņiks

Vai tad tās to tēju jau nebūs pārdzērušās,rīt varēs svinēt mēneša jubileju,kopš šī svarīgā ziņā izlasāma portālā. B.Dz. ,vai jūs esat aizmiguši?

pirms 11 mēnešiem, 2017.10.17 21:49

Vietējās ziņas