Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavniekus aicina pieteikties smēķēšanas atmešanas nodarbībām 1

Veselības ministrija (VM) aicina Iecavas iedzīvotājus pieteikties smēķēšanas atmešanas nodarbībām, informēja ministrijas pārstāve Undīne Šulca.

Nodarbības notiks no 7.maija līdz 18.jūnijam Iecavas sociālā dienesta dienas centrā "Iecavnīca". Nodarbības ir bez maksas.

Pirmā jeb informatīvā smēķēšanas atbalsta grupas nodarbība notiks 7.maijā no plkst.18 līdz 19.30. Tās laikā būs iespēja iepazīties ar grupas vadītāju, kvalificētu psiholoģi Austru Ošleju, kā arī uzzināt vairāk par turpmākām nodarbībām. Pārējās sešas atbalsta grupas nodarbības plānotas vienu reizi nedēļā pirmdienās, sākot no 14.maija.

Uz nodarbībām VM aicina ikvienu pilngadīgu, smēķējošu Iecavas vai tai tuvējo apkaimju iedzīvotāju, kurš vēlas atmest smēķēšanu vai ir saņēmis veselības aprūpes speciālista rekomendācijas pārtraukt smēķēšanu un ir motivēts to darīt.

Ministrija aicina pieteikties gan tos, kuri pirmo reizi domā par smēķēšanas atmešanu, gan arī tos, kuri jau kādreiz mēģinājuši atmest, bet nav izdevies. Nodarbību laikā speciālista vadībā būs iespēja saņemt palīdzību un atmest smēķēšanu, kā arī apgūt jaunas iemaņas, kā veiksmīgi pārvarēt vēlmi atsākt smēķēšanu pēc atbalsta grupas nodarbību noslēguma.

Jau ziņots, ka VM īstenos pilotprojektu smēķēšanas atmešanas veicināšanai, piedāvājot grupu nodarbības. Līdz 2019.gada marta beigām Latvijas iedzīvotājiem būs iespēja piedalīties bezmaksas smēķēšanas atmešanas grupu nodarbībās, kuras vadīs speciāli apmācīti psihologi un psihoterapeiti.

Šis pilotprojekts smēķēšanas atmešanai norisinās VM Eiropas Sociālā fonda projektā "Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi". Pilotprojektu realizē Atkarības speciālistu apvienība.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

pieredze

Tad -KAD pienāks tas brīdis ,ka makā vējš svilpo,darbā tevi neņem jo tādu kam pāri 55, nav ne smukuma,ne apgriezienu,pats bez psihologiem atmetisi dūmošanu!Nevajadzēs laiku tērēt dziļās diskusijās...kaut arī tas ir par brīvu.

pirms gada, 2018.04.26 17:03

Vietējās ziņas