Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavniekus aizkustina barikāžu atceres sarīkojums Ķīpsalā 1

Iecavas Tautfrontiešu apvienības (ITA) pārstāvji un citi novadnieki 16. janvārī piedalījās 1991. gada barikāžu atceres sarīkojumā «Bulvārī brīvība» Ķīpsalā, informē ITA vadītājs Maksims Krutikovs. Pasākumā piedalījās pārstāvji no visiem Latvijas novadiem.

Sarīkojums kopumā bijis ļoti emocionāls, aizkustinošs, raisījis daudz atmiņu par tautas iniciēto neatkarības atgūšanu. Pēc ceļa līdz Rīgai dalībnieki varēja sasildīties ar tēju un karstvīnu, skatoties 1991. janvārī uzņemtos videokadrus, stāsta M. Krutikovs. Lielajā hallē, kur varēja nobaudīt lauku virtuves labumus, visi iekārtojās pie galdiņiem.

Koncerts sākās ar kopīgu valsts himnas dziedāšanu. Emocionālie muzikālie priekšnesumi skanēja patriotiskā noskaņā ar «Jauno Jāņu orķestri», muzikālo apvienību «Rakstu raksti», etnorokgrupu «ElektroFolk». Muzicēja Kultūras akadēmijas jauktais koris «Sōla», Rīgas Tehniskās universitātes studentu pūtēju orķestris, dziedātāja Aleksandra Špicberga.

Iecavas novadu pārstāvēja M. Krutikovs, Svjatoslavs Avdevičs, Asnīda Kampāne, Lilija Beitiņa, Irina Hāzenfuse, Jānis Sekačs, Uldis Bušs, Zaiga Zveja, Anna Pakalna, Rita Sproģe, Gunārs Lazda, Alvils Štībelis un Mirdza Štībele. Transportu uz Ķīpsalu dalībniekiem nodrošināja pašvaldība.

ITA dalībnieki uzsver – neatkarības atgūšanas aculieciniekiem jaunākajām paaudzēm vairāk jāstāsta par piedzīvoto.

Jāatgādina, ka iespēja izzināt svarīgos notikumus visiem interesentiem būs piektdien, 22. janvārī, kad pulksten 15 Iecavas kultūras namā paredzēta ITA rīkota tikšanās ar LTF vadītāju Daini Īvānu, Iecavas nodaļas dibinātāju un līderi Uldi Godaini, Augstākās Padomes deputātu Daini Vanagu. Aicināts arī bijušais laikraksta «Latvijas Jaunatne» redaktors Andrejs Cīrulis, informē M. Krutikovs.

Vairāk par LTF Iecavas grupas darbību lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā izdevumā trešdien.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

aizmirsts dalībnieks

Barikāžu dalībnieku vairums ir aizmirsti. Atceres pasākumus rīko, bet dalībnieki jau nav galvenais. Vai tas tā vienmēr būs?

pirms 2 gadiem, 2016.01.21 08:56

Vietējās ziņas