Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iedzīvotāji Bauskā mācību marša laikā apskata militāro tehniku 37

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) 2. kavalērijas pulka mācību marša «Dragoon Ride II» karavīri pirmdien, 13. jūnijā, šķērsoja Bauskas novadu. Turklāt iespaidīgu militāro bruņutransportu Bauskas un citu novadu iedzīvotāji varēja apskatīt Bauskas novada domes administrācijas ēkas stāvlaukumā.

Interesentu pūļi ātri vien piepildīja stāvlaukumu. Gandrīz katrs iekāpa «hammerā», uzvilka bruņuvesti, turēja ieroci, izložņāja smagās tehnikas kabīni, iejutās karavīra ādā pie milzīgiem ložmetējiem un fotografējās ar karavīriem uz bruņutransporta fona.
NATO, Eiropas Savienības, Amerikas Savienoto Valstu, Vācijas un Latvijas karogs plīvoja pie militārā transporta 12 vienībām, kas divas stundas bija aplūkojamas Bauskā.

Mazākie apmeklētāji steidza ložņāt pa auto kabīnēm un turēja rokās ieročus. Daudzu iecienītākā izklaide bija signāltaures skaņas striķa raustīšana. Skaļo sirēnu pavadīja bērnu smiekli un apkārtējo neliels izbīlis.

Jaunieši fotografējās ar karavīriem, kas bija pilnā ekipējumā. Visdraudzīgākie šķita amerikāņi – viņi bija ļoti smaidīgi un paši aicināja klāt interesentus. Varēja dzirdēt arī pa kādam jokam vai smaidu raisošai piebildei. Vācijas karavīri bija nedaudz nosvērtāki, labprāt fotografējās, bet uz sarunāšanos nebija diez ko atsaucīgi. Iespējams, vainojama angļu valodas izruna. Apmeklētāji fotografējās arī kopā ar Latvijas kareivjiem.

Daudzi izmantoja iespēju ielūkoties armijas transporta kabīnē un kravas telpā. Bijušais ceraukstietis Kristaps Maskaļūns, kas pašlaik dzīvo Rīgā, kopā ar dēlu un brāli ieradās aplūkot militāro tehniku, pie reizes apciemošot arī radus Ceraukstē. «Lai uzkāptu pie ložmetēja, nākas iziet caur mašīnas kabīni. Viss ir ļoti šaurs. Apkārt vieni dzelži, nekāda komforta. Arī caur lūku pat bez bruņuvestes knapi izlīdu. Interesanti aplūkot militāro tehniku,» iespaidos dalās Kristaps. Viņam piekrīt brālis Raivis: «Šī ir unikāla iespēja iepazīt armijas bruņutransportu, ko ielās redzam tik reti un arī tad vienīgi no ārpuses.»

Bruņuvesti pielaikoja baušķenieks Artūrs Lauzējs. Piepūstie vaigi un dziļā nopūta liecināja, ka apģērba gabals ir smags. «Viegli nav, bet panest var. Skriet ar tādu būtu ļoti grūti,» atzina Artūrs. Baušķenieks Edgars Bogdanovs sacīja: «Ļoti interesanti apskatīt automašīnas, karavīrus un ieročus. Pie katra spēkrata ir tehniskie dati.»
Daži fakti tiešām ir iespaidīgi. Kāds militārās tehnikas auto ir septiņus metrus garš, trīs metrus augsts, sver 16 tonnu un attīsta ātrumu 105 km/h. Pa ūdeni šis spēkrats pārvietojas ar ātrumu 10 km/h. Pacēlāju un citu lielāku mašīnu tehniskie dati ir vēl iespaidīgāki.

Informāciju cītīgi pētīja Andris Lasis un Ilmārs Gludiņš. «Šāda tehnika spēj paveikt brīnumus, tai ir iespaidīgs spēks,» vērtēja Andris. Savukārt Ilmārs atzina, ka viņam ir divējādas sajūtas: «Kamēr ieročus neliek lietā un auto nerūc, prāts ir mierīgs.»

Apskatīt bruņutransportu bija atbraucis arī svitenieks Jānis Zemtautis. «Gribēju redzēt, cik lieli, gari un plati ir karavīri. Izrādās, vīri kā ozoli. Esmu gados, man vairs ne no kā nav bail, pat ne no šīs tehnikas un kara. Pāris vārdu pārmiju ar vāciešiem, no skolas laikiem šo to vēl atminos,» stāsta J. Zemtautis.

Skolnieks Jānis Levko sēdēja militārās tehnikas pacēlāja vadītāja krēslā un aizrautīgi smējās. Kad puika parāva striķi, atskanēja skaļš signāltaures rēciens. «Mašīnas ir lielas un iespaidīgas. Man ļoti patīk,» sacīja J. Levko. Viņa mamma pastāstīja, ka sākumā zēns gar militāro transportu gājis piesardzīgi, kad karavīri sākuši smaidīt, puika kļuvis drošāks. Kārlis Brazauskis, ierausies automašīnā «Hammer», smaidot sacīja: «Esmu sēdējis līdzīgā transportā. Interesanti būtu ar kādu no šiem auto pabraukāties.»

Kā jau «Bauskas Dzīve» vēstījusi, militārā kolonna caur Bauskas novadu devās tālāk uz ziemeļiem, lai Igaunijā piedalītos starptautiskajās mācībās «Saber Strike 2016».

Kolonnā ap 200 tehnikas vienību, tajā skaitā, arī kājnieku kaujas mašīnas «Stryker», kas veic vairāk nekā 2400 kilometru, šķērsojot sešas valstis: Vāciju, Čehiju, Poliju, Lietuvu, Latviju un Igauniju. «Dragoon Ride II» mērķis ir pārbaudīt sabiedroto spējas ātri pārvietoties NATO teritorijā un uzlabot starptautisko sadarbību.

Pievieno komentāru

Komentāri 37

pele

Bērniem interesanti. Bet vispār jau baisi. Baisi iedomāties, ka tas viss kādu dienu varētu tikt pielietots. Cilvēka dzīvība ir tik trausla.

pirms 3 gadiem, 2016.06.14 08:48

...

Ieroči paredzēti cilvēku iznīcināšanai. Ik katrs, kas paņem rokās ieroci - potenciāls slepkava. Karavīrs - potenciāls algots slepkava. Patiesi baisi!

pirms 3 gadiem, 2016.06.14 09:06

::::

Ieroči paredzēti arī tam, lai aizsargātu .

pirms 3 gadiem, 2016.06.15 09:58

,,,

1940...- tikai citi mundieri un valoda cita...

pirms 3 gadiem, 2016.06.14 16:42

dens

Klau, tie kam nepatika šī visa padarīšana un pārējie krievvalodīgie, ko tad neazigājāt un viņiem sejā nepateicās, ka viņi ir okupanti? Dūšas nav? Internetā anonīmi mēs visi esam varoņi un lielie mutes braucēji, bet kad acīs kas jāpasaka un apklust.

pirms 3 gadiem, 2016.06.14 12:33

denam

Tu brīnies? Tas taču Bauskā (un ne tikai) ir tāda pavisam normāla padarīšana - viedokli paust tikai pa kaktiem un darīt to rupjā un aizvainojošā veidā. Es biju un man bija interesanti! Nezinu, vai šeit var teikt - patika, jo sajūtas tiešām raisās mazliet baisas, bet interesanti gan bija!

pirms 3 gadiem, 2016.06.14 13:16

ooo

Teikt jau var,tikai nav kas klausas...

pirms 3 gadiem, 2016.06.14 23:34

Bauskas intelektuālis (domājošs laucinieks)

Labprāt skatītos NATO parādi Sarkanajā laukumā, ne Bauskas centrā.

pirms 3 gadiem, 2016.06.14 12:55

gribētos redzēt

maršētāju platā smaidā atvieztās mutes pēc atomtrieciena

pirms 3 gadiem, 2016.06.14 13:13

Tu neredzēsi

Es 1. veikšu "A" triecienu.

pirms 3 gadiem, 2016.06.14 13:36

eu

NATO ir vienīgais iemesls kāpēc mēs jau pirms kāda laika neesam pievienoti Krievijai. Pateicīgi būtu, ka šīs zemītes brīvību NATO ir gatavs aizstāvēt un apmaksāt no saviem nodokļiem.

pirms 3 gadiem, 2016.06.14 13:39

nu

precizēsim - no mūsu visu nodokļiem. NATO nav nekāda labdarības organizācija, ja kas.

pirms 3 gadiem, 2016.06.14 14:13

numnum

no Latvijas iemaksām NATO pietiek pāris sekundēm.

pirms 3 gadiem, 2016.06.14 14:31

zebra

Nesaprotu, par kādu brīvību iet runa? Tie lepnie 10 gadi? Jau sen piederam ES un tagad vēl ejam un brīnāmies par tiešo slepkavu ASV - tehniku un zaldātiņiem, kuri visu savu vēsturi ir guvuši uzvaru, aptraipot ar asinīm ne savas, bet citu tautu rokas. Fantastisks Latvijas uzskats par šo visu, tik daudzās valstīs padzīvojusi, pirmo reiz sastopos ar tik zombētu tautu. ASV malači, ilgi nevajadzēja pūlēties, ko gribēja, to dabūja! Pret ko cīnāties, to arī dabūsiet.

pirms 3 gadiem, 2016.06.15 17:41

Esmu ievērojis

Latvijā bail no NATO ir lauciniekiem ar kolhozniecisku izcelsmi(ZZS).

pirms 3 gadiem, 2016.06.14 16:11

Korekcija

ZZS ar lauciniekiem un zemniekiem gandrīz nekāda. Oligarhi un sarkanie baroni un to pēcteči - tas būtu precīzāks definējums.

pirms 3 gadiem, 2016.06.14 17:12

...

Pilsētnieks - Jūsmis Drosmiņš!

pirms 3 gadiem, 2016.06.14 17:25

iveta

priecājos,ka nebija daudz baušķenieku,kuri ieradās un atbalstīja šo "nāves miera nesēju "pozicionēšanu ,pārka'pjot Varšavas līgumu par nato neizplešanos tālāk uz Austrumiem par Poliju.Sarkanā līnija ir pārkāpta,arī LV ir nato-agresora atbalstītāja.Pie kam daļa sabiedrības ir patiešām neapdomīga,bērnus iesaistot kara propagandā....Tas,ka šīs nav "mācības"pierāda to,ka te Rinkevics ir pateicis;nato karaspēks te būšot uz ļoti ilgu laiku,kā arī militārās bāzes ,kā sacīja noliktavas būve par 7 milj. Vaiņodē ,ir vēl viens pierādījums,ka atkal kārtējo eizi tiek melots,bet ,tas jau šai kliķei ir raksturīgi.

pirms 3 gadiem, 2016.06.14 17:08

Bija daudz !

Un tavs patiess vārds kaut kur starp tatjanu un snežanu , nevis iveta.

pirms 3 gadiem, 2016.06.14 17:15

ivetai

Ar tavu muti te Kremlis ierunājās! Jā, Maskavai nepatīk NATO, bet vai mums jāizdabā Putina režīma iegribām? Un kurš tad pirmais pārkāpa to piesaukto Varšavas līgumu, pie tam īpaši smagā formā? Vai svešas valsts teritorijas okupēšana un anektēšana (Krima) nav vissmagākais starptautisko līgumu pārkāpums? Vai tas nebija iemesls, lai citas Krievijas kaimiņvalstis nesāktu vairāk bažīties par savu drošību un nemeklētu iespējas sevi sekmīgāk aizstāvēt pret visiem (izņemot Ivetu un vēl dažiem) labi zināmo agresoru? Ko tad tagad tavi Kremļa saimnieki ieteiks propagandēt? Pasaki vēl, ka Putins ir miera balodītis! :))

pirms 3 gadiem, 2016.06.14 21:35

baušķenieks

ej ka tu Inese d......,vai brauc pie "miera nesējiem" uz otru pusi....

pirms 3 gadiem, 2016.06.16 07:24

iveta

cenzūra? kāpēc nevar nobalsot,ka patīk komentārs???? paldies sakarīgajiem ļaudīm,kuri saprot,ka nato ir" nāves miera nesēji"

pirms 3 gadiem, 2016.06.14 17:15

Osis

Sagribēja sabalsot par savu komentu un neizdodas? :):):)

pirms 3 gadiem, 2016.06.14 17:17

Ivetiņ

Tad , kad tavus bērnus un tevi krievi izsūtīs uz Sibīriju vai piežmiegs Likvertenu silā, tad gan tu citu dziesmu dziedāsi, ne?!

pirms 3 gadiem, 2016.06.15 09:26

iveta

es pati sūtīšu uz Sibiriju!

pirms 3 gadiem, 2016.06.15 20:34

žēl...

Man patiešām ir prieks par brīvu Latviju, man ir prieks par tiem, kas mēs šeit vēl esam, man ir skumji par mūsu valdību un to ..ka Bauska var izrādīties ar ārvalstu militāro tehniku,,,skumji,,,,Laikam jau tā domāšana un stratēģija ir īslaicīga. Es biju Bauskā un tajā dienā centos pēc iespējas ātrāk nokārtot lietas un izbraukt....atvainojiet, es nesaskatīju iemeslu sajūsmai.

pirms 3 gadiem, 2016.06.14 21:35

Gunča

2. pulka kavalēristus vajadzēja aizkavēt uz nedēļu Bauskā, vietējās populācijas uzlabošanai.

pirms 3 gadiem, 2016.06.15 10:15

labi teikts

Maladcis Gunca.

pirms 3 gadiem, 2016.06.15 12:06

Tādi nu esam ...

Visvairāk par šiem *kavalēristiem uz dzelzs rumakiem* sajūsmināti ir tie ļautiņi,kuri paši vai viņu vecāki padomju laikos bija kvēli komsomuļci vai kompartijņiki, bet nu tik pat kvēli pielīdēji un ielīdēji ASV, NATO, ES atverēs.

pirms 3 gadiem, 2016.06.15 11:39

TĪNA

Diezvai butu kads te priecigs redzet tankus,ka butu situacija ka UKRAINĀ-manas domas.

pirms 3 gadiem, 2016.06.15 22:14

TĪNA

Diezvai butu kads te priecigs redzet tankus,ka butu situacija ka UKRAINĀ-manas domas.

pirms 3 gadiem, 2016.06.15 22:14

smīniņš

Vēsturisks brīdis - pirmie letiņu-antiņu labie un gaidītie okupanti.

pirms 3 gadiem, 2016.06.16 15:03

Es

Šodien ir LR okupācijas diena. Aicinu visus atcerēties to, kas notika pirms 76 gadiem un darīt visu, lai tas nekad, nekad vairs neatkārtotos. Tiem visiem, kas šeit NATO sauc par okupantiem, varu tikai ieteikt iet ārstēties. Jo tikai un vienīgi NATO klātbūtne spēj atturēt Kremļa trako punduri atkārtot savu priekšgājēju zvērības šeit, Latvijā. Biju uz tehnikas parādi, karavīri smaidīgi, draudzīgi, sajutos tiešām droši un pasargāti. Amerikāņu puisis no pudeles lēja saujā ūdeni un deva padzerties kādas apmeklētājas sunītim. Paldies, NATO, ka esat ar mums!

pirms 3 gadiem, 2016.06.17 09:38

...

Asaras birst no aizkustinājuma - kādi malači NATO! Tas nekas, ka tieši tādas pašas zvērības dara citur pasaulē, bet tas jau nenotiek ar mani! Tas jau ar tiem sliktajiem!

pirms 3 gadiem, 2016.06.17 13:24

godigs cilveks

vini vareja pie reizes tur izgaiņāt tos dzerājus un zagļus,pilna bauska.....strādat maitas negrib dzer un zog

pirms 3 gadiem, 2016.06.25 03:16

Vietējās ziņas