Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iedzīvotāji nav gatavi maksāt par jumta remontu 4

Visu nedēļu notika darbi Rīgas ielā 40, kur bezpajumtnieka izraisīts ugunsgrēks daļu ēkas atstājis bez jumta. Māju apsaimnieko SIA «Bauskas namsaimnieks», kuras darbinieki 8. jūnijā sāka aktīvu darbību notikuma vietā un uzreiz atzina - ēka savulaik celta ļoti kārtīgi, tāpēc remonts nebūs ne vienkāršs, ne lēts. Bet jaunais Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likums paredz virkni obligāti pildāmo darbību, kuras SIA «Bauskas namsaimnieks» būs jāveic, lai arī nav skaidrs, kurš par to maksās. Jo mazāka un senāka māja, jo mazāk ērtību un vairāk dārdzības un problēmu. Ļoti sāpīgi par to pagājušajā nedēļā pārliecinājās Rīgas ielas 40. nama iedzīvotāji.Viņi nav gatavi apmaksāt kaut vai daļu remontdarbu izdevumu. Mājas iedzīvotāja Svetlana Furkeviča saka: «Ēka ir ļoti labi uzcelta, ziemā silta. Bet ar laiku viss noveco. Bija brīdis, kad te vēlējos dzīvot, man teica, lai dzīvokli privatizēju, to arī izdarīju. Ņēmu kredītu dzīvokļa remontam, bet tagad viss jāsāk no jauna. Pēc ugunsgrēka viss ir slapjš, griestiem nepieciešams remonts.»Pagājušajā gadā iedzīvotāji mēģinājuši māju apdrošināt. Vairāki negadījumi un nespēja tik galā ar bezpajumtniekiem, kas regulāri pārnakšņo mājā, radīja pamatotas aizdomas, ka var nākties piedzīvot avārijas situāciju, par kuru būs jāmaksā. Apdrošināšanas firmas atzina, ka ēka ir avārijas stāvoklī, neviens nepiekrita to apdrošināt. Svetlana Furkeviča ir gatava tiesāties, ja viņai tiks piestādīts rēķins par jumta remontu. Jau tagad ir skaidrs, ka savulaik ņemtais kredīts, par kuru veikts dzīvokļa remonts, ir iztērēts velti, jo ugunsgrēka seku dēļ jāremontē atkal. Samierināties ar papildu izdevumiem mājas iedzīvotāja nedomā. Turklāt daļa iemītnieku atklāti atzīst - naudas jumta remontam viņiem nav. SIA «Bauskas namsaimnieks» valdes locekle Jolanta Ķikute nevar droši paredzēt notikumu gaitu. Viņa sola, ka nekāda kavēšanās nenotiks, bet pateikt darbu sākuma datumu arī pagaidām nespēj.«Esam organizējuši cenu aptauju. Ir uzrunātas firmas, kas novērtēs remontdarbu apjomu un iesniegs tāmes. Remontdarbu summai nevajadzētu pārsniegt desmit tūkstoš latu, tāpēc iepirkuma procedūra nav sarežģīta. Tomēr precīzu datumu, kad darbi sāksies, prognozēt nevaru,» tā Jolanta Ķikute. Mājas bilancē uzkrājumu nav. Arī paši iemītnieki atzīst, ka ne visi centīgi maksā, tāpēc arī uzkrājumi neveidojas. J. Ķikute ir tikusies ar Bauskas pilsētas pārvaldes vadītāju Jāni Mičuli. Panākta vienošanās, ka pilsētas pārvalde varētu segt remonta izmaksas proporcionālu pilsētai piederošajiem dzīvokļiem ēkā. Plānots lūgt Bauskas novada domei daļēji finansēt remontdarbus.  Tomēr daļa summas būs jāsedz mājas iedzīvotājiem. Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likums neparedz atkāpšanās ceļus - apsaimniekotājam nams jāuztur atbilstīgi normatīvo aktu prasībām, bet dzīvokļu īpašniekiem jānodrošina šī uzdevuma izpildei nepieciešamais finansējums.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

ttt

paš sadzeras,aizdedzina māju,bet man par to jāmaksā??? Nē un vēlreiz nē!!! Kāpēc Valtera nodegušajai mājai pilsētas centrā pilsēta nedod naudu???Par šo māju- Visi nemaksā centīgi par dzīvokli,nav iekrājumi,nav bijuši apdrošināti,,,,un tagad pēkšņi pilsētai tādiem,kas nemaksā par dzīvokli,nemaksā nodokļus būtu jādod nauda nu kaut kādas murgs!!!

pirms 8 gadiem, 2010.06.14 00:01

es savā mājā nelaižu bomžus tusēt un ugunskurus kurināt.. paši vien vainīgi mājas iedzīvotāji.. un, ja tiesājaties - tad sūdziet tiesā paši sevi..!!

pirms 8 gadiem, 2010.06.13 13:10

:)

Neko darit, pasiem vien bus jamaksa. Ja gribi dzivot jumtu vajag. Un tos beninus vareja kaut kas aizklapet ciet, lai svesie nevazajas. Kaut vai pasi iedzivotaji. Tagad dudri, ka nauda, ta sapigi paliek. Visiem gruti, ari pilsetai. Pa ziemu neatstat maju bez jumta!

pirms 8 gadiem, 2010.06.13 12:45

Vietējās ziņas