Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iedzīvotāji pārkāpj akcijas noteikumus 2

Pašvaldības SIA «Vides serviss» sadarbībā ar Bauskas novada domi organizētajā lielgabarīta atkritumu savākšanas akcijā, kas aprīlī un maijā norisinājās Bauskas novadā, savākts trīs reižu vairāk atkritumu nekā pagājušajā gadā, portālu informēja SIA «Vides serviss» sabiedrisko attiecību speciāliste Aiva Avota-Zalstere.

Kopumā atkritumu poligonā «Grantiņi» nogādāti 440 m3 jeb 66, 96 tonnas lielgabarīta nevajadzīgo lietu. A. Avota-Zalstere salīdzinājumam min pērnā gada akcijas rezultātu – 162 m3 jeb 20,58 tonnas lielgabarīta atkritumu.

«Vides serviss» atzinīgi novērtē iedzīvotāju centienus sakopt savus īpašumus un apkārtējo vidi, taču vienlaikus atzīst, ka ne visi rīkojušies godprātīgi un atbilstīgi akcijas noteikumiem.

A. Avota-Zalstere stāsta, ka šogad vēl nebijušā daudzumā fiksēti gadījumi, kad lielgabarīta akcijas laikā savākšanas vietās atvests un novietots liels apjoms sīku sadzīves atkritumu, kuri nav klasificējami kā lielgabarīta, otrreizēji pārstrādājami vai videi bīstami atkritumi. «Vides servisa» darbinieki novērojuši, ka dažos savākšanas punktos iedzīvotāji dažādu veidu atkritumus, t. sk. sadzīves un bioloģiskos atkritumus, atveda pat ar pašizgāzējiem. A. Avota-Zalstere skaidro, ka lielāko daļu no šiem atkritumiem nav bijis iespējams sašķirot un nodot otrreizējai pārstrādei, bet nācies sapresēt ar sadzīves atkritumu izvešanas automašīnu un nogādāt poligonā «Grantiņi».

Šogad «Vides servisa» darbinieki vāca atkritumus vēl vairākas dienas pēc akcijas. «Vides serviss» uzsver, ka ikgadējās akcijas norise ir tikai vienu dienu. Iedzīvotājiem vajadzētu ielāgot, ka atkritumus var novietot savākšanas vietās dienu ātrāk, bet vēlāk gan tas nebūtu pieļaujams.

«Vides servisa» pārstāve atgādina, ka lielgabarīta atkritumu savākšanas akcijas galvenā ideja ir atvieglot iespēju iedzīvotājiem bez maksas nodot lielgabarīta un videi kaitīgos atkritumus, kurus ikdienā ir grūtāk realizēt vai nogādāt uzņēmuma «Vides serviss» šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā. «Lielgabarīta akcijas laikā savākto atkritumu izvešanu apmaksā Bauskas novada pašvaldība, taču pašvaldībai nebūtu jāapmaksā iedzīvotāju radīto sadzīves atkritumu izvešana,» teic A. Avota-Zalstere.

Uzņēmums atgādina, ka jebkura veida lielgabarīta atkritumus, otrreizējai pārstrādei nododamos atkritumus lielā apjomā, videi bīstamos atkritumus un arī vieglo automašīnu riepas ikdienā var bez maksas nodot «Vides servisa» dalīto atkritumu savākšanas laukumā Bauskā, Biržu ielā 8b, katru dienu plkst. 8 – 18.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

?

Atkal slikti! Tad jau labāk būtu uz mežu veduši? Priecāties vajag ka atveda!!!

pirms 4 gadiem, 2015.05.13 16:10

Š.Holmss

Man jautājums - kur lai liek vecas traktora riepas?

pirms 4 gadiem, 2015.05.14 09:17

Vietējās ziņas