Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iedzīvotāji saceļ kņadu par mājas durvju nomaiņu 7

SIA «Bauskas namsaimnieks» rīcībā ir divi dokumenti no Dārza ielas 13. nama iemītniekiem - iesniegums par mājas durvju nomaiņu un arī pret to. Kopā abos dokumentos ir 23 paraksti, bet mājā - 18 dzīvokļu.«Jau ir nomainīti divi mājas vecākie, kas iedzīvotājus neapmierināja. Tagad mājas vecākā nav. Iedzīvotāji ir sadalījušies divās grupās, piemēram, atsūta savāktus parakstus ar informāciju, ka apkure ir jāpieslēdz. Pēc brīža atsūta citu vēstuli ar parakstiem, ka apkure nav jāpieslēdz. Ārdurvis nomainīt mēģinām jau otro reizi - vispirms nolēma, ka vajag, tad savāca parakstus, ka nevajag to darīt. Aizgājām uz māju, un 13 dzīvokļu pārstāvji parakstījās, ka durvis ir jāmaina. Namā ir 18 dzīvokļu, bet tagad atnāca vēstule ar desmit parakstiem, ka jaunas durvis nedrīkst likt,» situāciju raksturo SIA «Bauskas namsaimnieks» valdes locekle Jolanta Ķikute.«Bauskas Dzīvei» neizdevās sastapt nevienu no durvju maiņas pretiniekiem, bet arī citiem iedzīvotājiem ir zināms viņu viedoklis. Tā kā mājai nav izveidojušies līdzekļu uzkrājumi, tika pieņemts lēmums - maksu par durvīm atsevišķi pievienot apsaimniekošanas rēķinam. Oponenti savukārt uzskata, ka nauda par durvju ierīkošanu ir jāiekļauj apsaimniekošanas maksā, nevis jārēķina kā atsevišķa summa.Piemēram, mājas iedzīvotāju Mildu Dūmiņu pieņemtais lēmums apmierina. Tomēr viņa vēlētos no apsaimniekotāja centīgāku darbu - kāpņu telpā nav viena loga, un pašlaik nav zināms, kad tas tiks ielikts. Kāpņu telpa ir vēsa. Savukārt Vasilijs Frolovs uzskata, ka problēma ir saistīta ar īrniekiem. Mājā vairākas personas izīrējot dzīvokļus un neesot ar mieru samazināt savus ienākumus, lai samaksātu par mājas labiekārtošanu. Tomēr tā ir tikai viena no versijām.«Bauskas Dzīve» atgādina, ka apkures ziņā Dārza ielas 13. māja ir viena no visdārgākajām Bauskā. Minētais atgadījums liecina, ka iedzīvotāju nespēja vienoties visdrīzāk neļaus arī turpmāk veikt kādus nama labiekārtošanas darbus. Aprakstītais fakts raksturo situāciju, kāda veidojas ne vienā vien daudzdzīvokļu mājā visos novados.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

13. mājas iedzīvotāja

"RP" - Nu bet tu pasaki kā... Nu netiekam galā ar to bābieti. Pie tam viņai ir tik fantastiski apskaužamas uz nerviem krišanas spējas, ka neviens viņu nekur (nevienā iestādē) vairs redzēt negrib, tāpēc kratās vaļā kā vien māk un visvienkāršākais - apmierināt viņas prasības! :(
"meklējot citus vainīgos..." - nu šeit jau vairs pat nav stāsts par BN, tagad mums kopīgs mērķis - tikt galā ar ŠAMĒJO, kad tas būs paveikt, varēsim atkal uzsākt kariņu savā starpā par Tevis minēto, arī par audita pieprasīšanu ir domāts. Par savu DzĪB arī tika izsvērti visi par un pret, un tomēr nonākts pie secinājuma, kad situācijā, kāda tā ir pašreiz, kad nespējam vienoties pat par elementāriem jautājumiem (kaut vai šis durvju piemērs) DzĪB dibināšana būtu pašnāvība. Viena vienīga nervu bende, tam, kurš uzņemsies vadību, pie tam pilnīgi bezrezultatīva Situācija ir slikta kaut vai tāpēc vien, ka turpat puse no 18 dzīvokļiem ir saimnieku izīrēti dzīvokļi un saimniekiem dziļi PO, kas mājā notiek, jo naudiņa par izīrēto īpašumu nāk un īrnieki it kā nesūdzas... Vienvārdsakot esam dzīļi SŪ... un cenšamies (nu vismaz tie, kuri vēl par kaut ko domā) nenokārt galvu, lai mēsli nesāk mutē smelties...

pirms 7 gadiem, 2010.10.25 00:17

meklējot citus vainīgos...

Par BN kvalitāti: miskaste tiek izvesta laicīgi, sētnieks strādā labi, ziemā gājēju taciņu šķūrē labi un arī smiltis kaisa. Toties ēkas uzturēšanas izdevumu pozīcijas nav precīzi definētas. piem. ūdensvada un kanalizācijas apsaimniekošana xxx.xx Ls, taču nav darba apraksta konkrētām darbībām, kas par šo naudas summu veicamas un te parādās ka mājas īpašnieki vēlas lai ūdensvada cauruļvadi tiktu mainīti , toties apsaimniekotājs uzskata ka tā summa ir par brigādes uzturēšanu "kaujas" gatavībā un cauruļvadu lāpīšana, pie tam ja cauruļvads brīnumainā kārtā gada laikā nav plīsis, tad nauda tāpat tiek ieturēta, jo brigāde ir jāuztur tāpat. Līdzīgi ir ar apkures un elektrosistēmām kā arī būvkonstrukcijām.
Iespējamais risinājums:
1. var. paliek pie Namsaimnieka un ja ir iespēja sagatavo darba aprakstu par visām sadaļām un veic līguma izmaiņas ja tas nepieciešams.
2. Meklē citu apsaimniekotāju. Izvēloties citu šis problēmas nepazudīs un tāpat būs jāpilda 1. var darbības.
Atcerēsimies ka apsaimniekošana ir uzņēmējdarbība kur ir jābūt peļņai, jo arī Jūs neejat uz darbu strādāt par velti.
Iesaku visiem interesentiem saskaitīt pašiem minimālos izdevumus un parēķināt kāda tad sanāk Jūsu mājas 1 m2 apsaimniekošanas maksa tad arī varēsiet atrast pareizāko risinājumu - meklēt citu, vai veidot pašiem savu DzĪB.

pirms 7 gadiem, 2010.10.23 12:03

hei

ķikute mūs Pļavu ielā slauc uz nebēdu,bet kad kas būtu izdarīts-------0 Kāpņu telpās plaisas nevar aizšpaktelēt un nokrāsot,bet slauc un slauc katru mēnesi,jautājums-par ko mēs maksājam? Dārza ielas māja------turaties! Steidzami auditu tam nesaimniekam!?

pirms 7 gadiem, 2010.10.22 22:21

RP

Paskat vien , kāds velna velns - terorizē visu māju . Lai takšu smalkā kundzīte uzvelk tikpat smalkus cimdus , ja riebjās pieskarties durvju rokturim. Diez , kā viņa ver durvis citās iestādēs un veikalos ? Droši vien ar kāju. Vai ta nevar likuma vārdā nolikt pie vietas , lai tīšā prātā nebojā kopīpašumu ?

pirms 7 gadiem, 2010.10.22 15:19

13. mājas iedzīvotāja

Mājas vecākie neapmierināja nevis iedzīvotājUS bet vienu konkrētu iedzīvotāJU, tas 1kārt. Un šo konkrēto personu neapmierinātu neviens kandidāts, kurš varētu tikt iecelts par mājas vecāko. 2kārt arī jebkāda nespēja vienoties par jautājumiem, kas skar mājas apsaimniekošanu, ir tieši pakārtota augstākminētās 1 personas interesēm, jo paraksti kuri tiek vākti pret jebkuru lēmumu, kuru pieņēmuši pārējie mājas iedzīvotāji 1kārt ir nelikumīgi kaut vai tāpēc vien, ka nav uzrādīts parakstu vācējs, 2kārt atsevišķi paraksti tiek viltoti un vākti no īrniekiem (kas nav tiesīgi parakstīties) un treškārt - konkrētā persona pensionāriem it kā izstāsta situāciju, bet fakti tiek sagrozīti, tiek melots, lai panāktu, ka cilvēks paraksta viņas atnesto lapeli. Arī par durvīm arguments visnotaļ interesants- tās nevarot likt tādēļ, ka mājā vieni bomži vien dzīvojot un neies tak viņa grābstīties gar to pašu durvju rokturi, gar kuru MĒS bomži grābstāmies... Nu nez, es kā bomzis nez kāpēc vis nejūtos! Konkrētajai personai nez kāpēc piemērota ir arī, ja tā varētu teikt, atlaide no normas - par apsaimniekošanu viņa maksā 1reiz gadā par visu gadu. (nemaz nerunājot par parādiem, kuri šai personai ir uzkrāti) Kāpēc tad visi tā nevar? Kāpēc pārējiem jāmaksā reizi mēnesī? un visbeidzot - personai pieder dzīvokļi arī divās citās daudzdzīvokļu mājās Bauskā... NU KO! lai Dievs Jums žēlīgs...:D:D:D

pirms 7 gadiem, 2010.10.22 13:21

kārtība

Foto priekš kārtībnieka protokola. Autiņš uz zālāja.

pirms 7 gadiem, 2010.10.22 13:01

Vietējās ziņas