Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ieguldīs 16 057 eiro infrastruktūras uzlabošanai pie Mežotnes pilskalna 3

Rundāles novada dome ar Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) atbalstu plāno īstenot projektu "Antropogenās slodzes mazināšana Lielupes krastā", par 16 057 eiro uzlabojot infrastruktūru pie Mežotnes pilskalna, aģentūru LETA informēja domes priekšsēdētāja vietniece Inta Klīve ("Cilvēkiem un zemei").

Katru gadu, sākoties tūrisma sezonai, projekta īstenošanas vietā pāri Lielupei tiek izbūvēts gājēju tilts, lai abos krastos esošos apskates objektus - Mežotnes pilskalnu, Mazmežotnes muižu, Mežotnes pili un parku - iedzīvotāji un tūristi varētu apmeklēt un aplūkot bez liekiem pārbraucieniem. Pašvaldības autoceļa "Mežotnes stacija-Saulītes-Senči" malā, Lielupes krastā, kur tiek uzstādīts gājēju tilts, transportlīdzekļi tiek novietoti upes krastā zālājā. Zālājs tiek izbraukāts, veidojot grambas un nelīdzenumus, bojājot krasta teritoriju. Lai situāciju atrisinātu, pašvaldība projekta gaitā plāno izbūvēt stiprinātu zālāja laukumu automašīnu novietošanai.

Tāpat iecerēts labiekārtojot gājēju taku starp Mežotnes pilskalnu un Lielupi, jo pašlaik posmā no pašvaldības autoceļa "Mežotnes stacija-Saulītes-Senči" gar Lielupes malu, virzienā gar Zemgaļu ostu un Mežotnes pilskalnu, ir iecienīta pastaigu taka, kas slapjā laikā tiek izmīdīta, tāpat arī blakus esošā teritorija tiek izstaigāta un bojāta. Turklāt esošā caurteka nespēj novadīt visus ūdeņus no Mežotnes pilskalna puses, tiek izskalots krasts un slapjā laikā teritorija ap to pārplūst.

Projekta galvenais uzdevums ir mazināt Lielupes krasta antropogeno slodzi, uzlabojot Lielupes pie Mežotnes pilskalna publisko ūdeņu kvalitāti un pieejamību Rundāles novada iedzīvotājiem un tūristiem. Projekta kopējā summa ir 16 057 eiro, no tiem 11 240 eiro ir LVAF finansējums, bet 4817 eiro pašvaldības līdzekļi.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

fine

Neķer kreņķi, aizej uz pagastu un paprasi.

pirms gada, 2018.05.30 21:59

es

Nu tad beidzot sākam kustēties!!! Prieks par to!!!

pirms gada, 2018.05.30 23:45

Vietējās ziņas