Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iemūžina izcilā novadnieka piemiņu

Ikviens cilvēks, ejot gar ēku Rīgas ielā 8 Bauskā, turpmāk varēs uzzināt, ka tajā savulaik mācījies izcilais sabiedriski politiskais darbinieks, par Latvijas namdari dēvētais Vilis Olavs (Plute).

Ceturtdien, 18. maijā, aprit 150 gadu, kopš dzimis V. Olavs, kuru līdz 1890. gadam pazina ar uzvārdu Plute. Plašs piemiņas pasākums šajā dienā noritēja Latviešu biedrības namā Rīgā. Sirsnīga un pozitīvām emocijām pildīta izvērtās piemiņas plāksnes atklāšana pie Bauskas bērnu un jauniešu centra ēkas Rīgas ielā Bauskā. Uz to bija ieradušies V. Olava radinieki no galvaspilsētas, arī Amerikas Savienotajām Valstīm.

Viļa Olava mazdēls Jēkabs, mazmazdēls Edgars un mazmazmeita Aija Olava pašlaik dzīvo Rīgā, ir V. Olavam savulaik piederējušā īpašuma A. Čaka ielā pārvaldnieki. «Mēs apmēram gadu gatavojām Viļa piemiņai veltītu pasākumu Rīgā. Tā iecerēta kā sirsnīga un emocionāla mūsu diženā radinieka godināšana. Kad uzzinājām, ka tieši šodien, Viļa dzimšanas dienā, atklāj viņam veltītu piemiņas plāksni Bauskā, nevarējām neierasties. Tas ir lielisks un svētīgs darbs, ko baušķenieki paveikuši,» «Bauskas Dzīvei» pastāstīja E. Olavs.
 
Viļa Olava brāļa Jāņa mazmazdēls Olafs Kinstlers dzīvo un strādā Amerikā. Savu Latvijas apciemojumu viņš šogad bija ieplānojis, lai apmeklētu radinieka jubilejas pasākumus. O. Kinstlers pauda prieku un gandarījumu, ka V. Olava dzimtajā pilsētā viņu piemin un godina.

Pateicībā par piemiņas iemūžināšanu radinieki pasniedza Bauskas novada pašvaldībai Viļa Olava 150. jubilejai par godu izgatavotu piemiņas medaļu. Otru medaļu E. Olavs dāvāja Bauskas Valsts ģimnāzijas 7.c klases skolniecēm Keitai Antai Kūmiņai un Elīzai Kupčai. Meitenes goda plāksnes atklāšanas svinīgajā pasākumā lasīja piemiņas tekstu par V. Olavu.

Piemiņas plāksnes izgatavošanai no Bauskas pašvaldības šī gada budžeta rezerves fonda atvēlēti 709 eiro. To izgatavoja Ķekavas novada SIA «Akmens apstrādes centrs «AKM»».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas