Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ierosina bibliotēkā noteikt maksu par grāmatu lasīšanu 15

Jelgavas zinātniskajā bibliotēkā par populārāko grāmatu izsniegšanu uz mājām lasītājiem, iespējams, vajadzēs maksāt simbolisku summu. Par vienas grāmatas izlasīšanu katrs vidēji maksātu no desmit līdz 20 santīmiem. Bibliotēkas ierosinājums pagājušajā nedēļā tika apspriests Jelgavas domes finanšu komitejas sēdē. Papildus jau esošiem maksas pakalpojumiem kopēšanā, drukāšanā un grāmatu iesiešanā Jelgavas zinātniskā bibliotēka gatavojas ieviest arī dažus jaunus. No līdzekļiem, kas tiktu iekasēti par grāmatu lasīšanu mājās, varēšot iegādāties jaunu un pieprasītu literatūru, uzskata bibliotēkas vadība. Aptaujājot vairākas Bauskas novada bibliotekāres, «Bauskas Dzīve» secināja, ka attieksme pret jelgavnieku iniciatīvu ir noraidoša. «Iedzīvotāji jau tāpat maksā nodokļus, lai uzturētu izglītības un kultūras iestādes. Šķiet absurdi, ka bibliotēku lietotājiem vēl papildus vajadzētu maksāt par grāmatu lasīšanu, vienalga, cik simboliska šī summa izrādītos. Šajā laikā maksas pakalpojumu paplašināšana noteikti nav pareizākais veids, kā bibliotēkās risināt finansiālas problēmas,» uzskata Bauskas Centrālās bibliotēkas speciālistes.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Seveers

Tev taisniba, Papa! Grāmatas lasu maz, bet kļūda jau ir uzstādījumā. Vai par Hariju Poteru, vai Krēslas grāmatām būtu jāmaksā, jo tās ir vispopulārākās bērniem? Redzu , ka runā par vienu Jellgavas bibiotēku, bet uztraucos, jo manējie četri arīī lasa .Es domāju Bauskas cienījamā bibliotēka maksu par manis paņemtajām grāmatām neiekasēs

pirms 8 gadiem, 2010.02.23 21:48

Papa

Dzintrai:

Ops, vēl labāk! Tad kurš būs tas cenzors, kurš izlems, vai grāmata ir krimiķis (par ko jāmaksā) vai politiskā analīze (kas pa brīvu)?

pirms 8 gadiem, 2010.02.23 20:15

elchuks

Nemēģina neviens neko uzpūst! Esmu strādājusi bibliotēkā un zinu - PAR bibliotēku PAMATPAKALPOJUMIEM (TĀDA IR ARĪ GRĀMATU ŅEMŠANA UZ MĀJĀM) maksu noteikt nedrīkst; varbūt šajā laikā, kad netiek ievēroti nekādi likumi un noteikumi, ir citādi.. Par kopēšanu, protams, ka visur iekasē, un tas ir loģiski, jo tie ir PAPILDPAKALPOJUMI!. Ir jābeidz šķirot it kā vērtīgas un mazāk vērtīgas grāmatas -- kas vienam bestsellers, tas otram varbūt pozitīvisma vienīgais avots. Interesanti, kur ir tie kritēriji, pēc kā var noteikt GRĀMATAS VĒRTĪBU? Katram cilvēkam tie atšķiras, un labi vien ir.

pirms 8 gadiem, 2010.02.23 18:53

Stulbums kaut kāds! Tā jau nelasa grāmatas, sēž tik datorā, tad nelasīs vispār.
Grāmatas lasa vecāka gada gājuma cilvēki, kuriem jau tā ir trūcīgi ar iztikšanu. Un tad vēl jāmaksā par grāmatu lasīšanu. Nekļūsim tak smieklīgi.

pirms 8 gadiem, 2010.02.23 18:08

izzi

Visvienkāršāk būtu biblenes durvīm pielikt ručku kā RIMI tualetē!

pirms 8 gadiem, 2010.02.23 15:55

PURITĀŅU STŪRMANIS

BDz atkal mēģina uzpūst ziloni!!!

pirms 8 gadiem, 2010.02.23 14:46

Dzintra

Ļoti žēl, ka raksta autore nav vēlējusies iedziļināties jautājuma būtībā un līdz ar to lasītāji tiek maldināti. Nav paredzēts ieviest maksu par "lasīšanu mājās". Runa ir par nelielu daudzumu izklaides literatūras - bestselleriem, detektīvromāniem. Kā tad lasītājam ir ērtāk - pirkt šādu grāmatu vai paņemt no bibliotēkas par simbolisku samaksu 2 sant. dienā? Parēķiniet paši - tagad tik populārais bestsellers "Bada spēles" grāmatnīcā maksā Ls 9.99, bet bibliotēkā to var nedēļu lasīt par 14 santīmiem, un ja kādu tas aboslūti neinteresē - lūdzu, lasiet citas grāmatas,par kurām nav jāmaksā ne santīma. Maksas abonements jau ir darbojies arī iepriekš un guvis lielu atsaucību no lasītājiem! ko tad var darīt, ja par pašvaldības līdzekļiem var iegādāties visai ierobežotu grāmatu daudzumu? Vaimanāt un gudri spriedelēt?

pirms 8 gadiem, 2010.02.23 14:23

S

Saakat iekaset ari nodoklus par staigashanu pa ielaam !!

pirms 8 gadiem, 2010.02.23 13:02

iedzīvotājs.

Nu salieciet visam nodokļus,visādas maksas,vai tad nepietiek,cik var kāst tos cilvēkus!Pielieciet katram pie pakaļas skaitītājus cik reizes dienā "nopiržās" cilvēks!Nu cik tad var izdomāt visu ko jaunu,lai lielie kungi maksā,tiem nezkapēc atlaides!

pirms 8 gadiem, 2010.02.23 08:01

tija

Vajag kaut ko izdomāt pret ļaunprātīgajiem grāmatu neatdevējiem.Tādu nav daudz,bet bojā visu pasākumu.

pirms 8 gadiem, 2010.02.23 07:29

students

kultūra mums būs tak gaismas pils tiek celta!!! tak gaismas pils vietā varēja atjaunot bibliotēkas pa visu Latviju un būtu grāmatas, interneta piekļuves punkti.

pirms 8 gadiem, 2010.02.23 01:41

v

te es piekritu Paponam. Par nemsanu uz maaju var arii maksaat.

pirms 8 gadiem, 2010.02.22 22:30

uldics

Vajag vēl Supernetto ieejas abonementu, obligātu maksu par ceļa paprasīšanu/nodokli par ceļa pateikšanu, par ieeju domē, gājēju pārejas uzturēšanas/nomīdīšanas maksu.
Gudriem vīriem gudri darbi. Maļen.

pirms 8 gadiem, 2010.02.22 21:21

..

Bibliotēka bija vieta kur cilvāki ar zemiem ienākumiem varēja bez maksas vismaz palasit kādu grāmatu. Ja par grāmatu lasīšanu būs jāmaksā, tad kultūras limenis iedzīvotāju vidū noteikti necelsies.

pirms 8 gadiem, 2010.02.22 18:38

Papa

Nevis par "lasīšanu", bet par ņemšanu uz māju. A mož nokopē grāmatu 100 eksemplāros? Un ja grāmatu nozog: nez vai vairāk par 1 eksemplāru biblene saņem. Pārējiem figa?

pirms 8 gadiem, 2010.02.22 17:13

Vietējās ziņas