Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iesaka meklēt jaunas idejas projektu konkursiem 7

Iecavas novada dome izsludinājusi ikgadējo pieteikšanos nevalstisko organizāciju un domubiedru grupu projektu līdzfinansējumam, vēstīts iecava.lv.

Pieteikumus atbalsta saņemšanai līdz 29. martam pašvaldībā var iesniegt gan reģistrētas biedrības, nodibinājumi un tradicionālās reliģiskās organizācijas, gan domubiedru grupas programmā «Iedzīvotāji veido savu vidi». Pašvaldības šī gada budžetā sabiedrības iniciētu projektu atbalstam paredzēti 8500 eiro.

Biedrības «RaDam» dalībniece Ginta Zaumane secina, ka nosacījumi dalībniekiem šogad nav mainīti, taču, vērtējot pagājušā gada rezultātus, sabiedrības aktīvistiem būtu jārod jaunas idejas vides pilnveidošanai. Iedzīvotāju grupu programmā 2015. gadā tika apstiprināti divi, bet īstenots tikai viens projekts.

«Pērn līdz ar pašvaldības projektiem novadā bija pieejams finansējums arī «Latvijas Mobilā telefona» rīkotajā akcijā, kur piedalījās «RaDam», tāpēc iespēju bija vairāk. Šogad varētu sagaidīt jaunas idejas vides labiekārtošanai no domubiedru grupām, kam jau ir pieredze projektu izpildē. Cilvēkiem jābūt aktīvākiem un jārod jauni mērķi, kas biedrībām ir vieglāk, jo tās jau veidotas ar konkrētu nolūku,» vērtē G. Zaumane.

Pērn sagatavotā, bet neīstenotā projekta iniciatore Laine Baha «Bauskas Dzīvei» atzīst – ieceri izjaukusi kaimiņu pretestība. «Biju sagatavojusi projektu Edvarta Virzas 25. nama vējtvera durvju maiņai, jo padomju laikā celtā māja ir novecojusi, taču pret to iebilda daži kaimiņi, kas nevēlas pārmaiņas,» stāsta L. Baha, atzīstot – palikusi neizmantota iespēja namu uzlabot par pašvaldības naudu.

Pagājušā gada vienīgais iedzīvotāju grupu projekts bija Zorģos uzstādītie āra trenažieri. G. Zaumane, kuras daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāju biedrība Iecavā izmantoja iespēju iekārtot bērnu laukumu pašvaldības nevalstisko organizāciju atbalsta programmā, iesaka iepazīt līdzīgu pieredzi un noskatīties labas idejas arī kaimiņu novados, lai savu dzīves vidi padarītu arvien ērtāku un skaistāku.

Projektu konkursu nolikumi, pieteikumu veidlapas un citi dokumenti atrodami pašvaldības interneta vietnē iecava.lv, sadaļā «Sabiedrība». Konsultācijas par projektu noformēšanu sniegs pašvaldības projektu vadītāja Ineta Bramane un koordinatore Sintija Kalēja. Informatīvais seminārs par pieteikumu sagatavošanu konkursam notiks Iecavas novada domē 11. martā pulksten 15, vēstīts iecava.lv.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Neradi

ak dies, mūžīgi mūžos visā Iecavā tikai viena NVO Radam. Vai Ērglei pašai nav kauns par savu slinkumu nekad nevienu citu NVO neuzrunāt!!!!

pirms 2 gadiem, 2016.03.04 13:09

?

Varianti ? Bez Liepām , Bahas jauniešu padomes un futbola kluba?

pirms 2 gadiem, 2016.03.04 14:28

Idejai

Ļoti labi. Daži tur ir. par pārējiem Tava biedrība lai uzraksta. Viens projekts max 1400 eiro.

pirms 2 gadiem, 2016.03.04 22:06

H

Varbūt pie vidusskolas!lai bērni pie stieņiem gaidot autobusu nesēž uz aukstiem akmeņiem,bet gan uz soliņiem.

pirms 2 gadiem, 2016.03.05 10:28

P.s.

Starpcitu arī citur ir bērni,ne tikai centrā.kādus trenazierus var uzlikt zālīte,audrupos,progresā.ne visi bērni tiek pie pagasta majas paspeleties.

pirms 2 gadiem, 2016.03.05 10:31

daris

Tas taču ir konkurss iedzīvotājiem. Pašvaldības nauda un pašu cilvēku iesaistīšanās ar idejām un darbu.Te nosauktās idejas katrs var realizēt, būtu tikai gribēśana ne tikai neta komentāros.

pirms 2 gadiem, 2016.03.05 11:43

Vietējās ziņas