Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Ieziemotie» auto Bauskas ielās un pagalmos sagādā problēmas 13

Sniegs atklāj ziemai raksturīgu problēmu – nevietā atstātas automašīnas pie daudzdzīvokļu mājām traucē gan sētniekiem, gan sniegu tīrāmajai tehnikai.

Sociālajos tīklos virkne entuziastu aicināja šādus auto fotografēt un ievietot bildes internetā. Šim pasākumam gan ir tikai ētiska nosodījuma raksturs, reālu sodu auto īpašnieki nesaņems.

«Sabiedriskās kārtības nodaļas darbinieki sodīt nevar. Pagalmi ir privātīpašums, iedzīvotājiem jāvēršas pie mājas apsaimniekotāja un jāvienojas, kur un kā jānovieto transportlīdzekļi stāvēšanai, lai tie netraucē sniega tīrīšanu. Sabiedriskās kārtības nodaļas darbinieki var sodīt transportlīdzekļu vadītājus tikai par Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, kas saistīti ar apstāšanās un stāvēšanas noteikumu neievērošanu,» informē Irīna Mincenberga no Bauskas novada administrācijas sabiedriskās kārtības nodaļas. Viņa uzsver – ja netiek pārkāpti Ceļu satiksmes noteikumi, nav likumīga pamata citu transportlīdzekļu fotografēšanai un publicēšanai sociālajos tīklos. Ja transportlīdzeklis ilgstoši novietots stāvēšanai un traucē sniega tīrīšanu, varot zvanīt sabiedriskās kārtības nodaļai pa telefoniem 63960198 vai 20278188.

Automašīnu dēļ SIA «Vides serviss» darbiniekiem nereti ir problēmas, lai kārtīgi notīrītu sniegu, apliecina sabiedrisko attiecību speciāliste Iluta Rasa. Likumā paredzēts, ka sniegu drīkst aizvākt tad, kad pagalms ir brīvs. «Mums nav tiesību automašīnas pārvietot vai aizliegt novietot izraudzītā vietā,» uzsver I. Rasa. Darbiniekiem aptuveni zināms laiks, kad pagalmi ir brīvi, tad arī viņi ķeras pie darba. Gadās, ka sniega tīrīšanas mašīnas dažu auto dēļ brauc divas vai pat trīs reizes kopt kādu pagalmu. Tiek tērēts gan laiks, gan finanses, un iedzīvotāji ir neapmierināti.

Tāda pati problēma ir ar atkritumu izvešanu. Daži šoferi mašīnas novieto pretim atkritumu tvertnēm. Ja pa dienu auto aizbrauc, tvertnes var iztukšot. Vislielākās grūtības sagādā automobiļu «ieziemošana», kad mašīnas pagalmā stāv ļoti ilgi.

«Lielu artavu pagalmu sakārtošanā iegulda namu vecākie, kuri spēj vienoties ar iedzīvotājiem, lai viņi konkrētā laikā atbrīvo pagalmu. Tad mēs varam aizvākt sniegu. Kā labus piemērus var minēt Zaļās iela 11./6. un Salātu ielas 30. mājas vecākos, tur iekšpagalmi lielākoties ir brīvi no sniega,» atzīst SIA «Vides serviss» ēku un apsaimniekojamās teritorijas pārzine Marija Šima.

Daudzdzīvokļu pagalmos ir daudz problēmu, taču tiesības tās risināt ir tikai tiem, kuriem pieder konkrētais zemesgabals. Lielākoties tie ir paši iedzīvotāji. Ja privātai teritorijai ir vairāki īpašnieki, kuriem ir atšķirīgs viedoklis par transportlīdzekļu turēšanu, kopīpašniekiem ir iespēja savstarpēji šo jautājumu regulēt, nosakot lietošanas kārtību. Dzīvojamajai mājai piesaistītā zeme, kas pieder dzīvokļu īpašniekiem, ir viņu pašu iniciatīvas un finanšu jautājums. Gluži tāpat ir gadījumā, ja dzīvokļu īpašnieki zemi nomā no īpašnieka. Ja zeme atrodas citu juridisku vai privātu personu īpašumā, dzīvokļu īpašniekiem jāveic tādas pašas darbības un savas vēlmes jāsaskaņo ar zemes īpašniekiem.

SIA «Vides serviss» aicina iedzīvotājus savu daudzdzīvokļu māju pagalmus sakārtot. Tas nav vienkārši – pašiem jārīkojas un jāvienojas. Jāievēro zināma rīcības secība: jānoskaidro zemesgabala robežas, jāsasauc iedzīvotāju sapulce, jāatrod finansējums autostāvvietas izveidei, jānoskaidro, cik stāvvietu nepieciešams, jāizvieto attiecīgas ceļa zīmes, saskaņojot tās ar pašvaldību, un pārējie jāpieradina pie domas, ka izveidota slēgta tipa autostāvvieta.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

sdfgsdf

ka tik kadu sodit... lieciet tad zimes pie katras majas. lai tie zaldatini skraida un lime savus čekus.

pirms 2 gadiem, 2016.01.23 15:54

Petuhs

Nu torņa busiņš sev vis labāko vietu kur parkoties atrada!

pirms 2 gadiem, 2016.01.23 20:54

Kristaps

Ne tik busiņš,audi arī.

pirms 2 gadiem, 2016.01.24 09:17

y

vides servis var iet na....j !Mums pilsētā dzivojot tādu piķi plēsa par neko!Tagad super,vairs netiek klāt!

pirms 2 gadiem, 2016.01.23 21:10

Nespējniekiem

Vajag uzlikt sodu 300 eur/dienā un būs kārtība

pirms 2 gadiem, 2016.01.24 12:10

RP>>Nespējniekiem

Vispirms- novērst cēloņus, nevis muļļāties ar sekām! Ja jau esi tik nasks uz sodīšanu, tad, lūdzu, piedāvā alternatīvu, kur tos autiņus novietot, lai netraucē sniega tīrīšanai. Gan jau Tev paliks arī sodīšanai kāds nejēga.

pirms 2 gadiem, 2016.01.24 14:09

hy

Mašīnas jānovieto garāžā!
Saņemies un nopērc garāžu,ja varēji atļauties auto . . .

pirms 2 gadiem, 2016.01.24 16:52

asdasd

antiņ saņemies un padomā - Bauskā ir pietiekami daudz garāžu?

pirms 2 gadiem, 2016.01.24 17:36

Devil

Klauns ..................!

pirms 2 gadiem, 2016.01.24 20:28

Mjā ...

to asdasd

Vai tad nav pietiekami daudz garāžu ? Puse "Dzirksteles" stāv tukša. Bet pelmeņiem jau slinkums tik tālu staigāt. Kā pa kāpņutelpas durvīm ārā, tā grib sēsties mašīnā. Paiet garāku ceļa gabalu ar kājām šiem ir neiespējamā misija ...

pirms 2 gadiem, 2016.01.25 01:15

to hy

5stāveņu kārtējās problēmas..bija laiks, kad pa lētu naudu varēja iepirkt privātmājas un viensētas, kur pats sev saimnieks..bet nē- dzīve, kur viens otram uz galvas, tā tik ir izvēle!..tad ko nu čīkstat?! kur bars, tur bardaks!

pirms 2 gadiem, 2016.01.25 13:00

Dvīņu mamma

A ko darīt man ar tiko dzimušajiem mazuļiem, arī pa sniegputeni un mīnusiem stiept līdz Dzirkstelei , lai iekaptu auto un vestu mazos pie ārsta... Tak nevajag murgot!

pirms 2 gadiem, 2016.01.26 07:43

Aha

Bērnu tēvs lai no rīta piebrauc mašīnu pie mājas. Bet pa nakti lai tas auto ir garāžā, lai sniega izvedēji var kvalitatīvi veikt savu darbu. Viņi arī tev, dvīņu mammai, palīdz savu darbu izdarot kārtīgi. Tiešām to ir tik grūti saprast ?

pirms 2 gadiem, 2016.02.02 00:20

Vietējās ziņas