Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Īslīcē rīkos semināru par meža atjaunošanu 1

Bauskas novada Īslīces pagasta Rītausmu bibliotēkā piektdien, 26. februārī, notiks seminārs par Eiropas atbalstu meža un aizaugušas lauksaimniecības zemes īpašniekiem.

Mācības sadarbībā ar bibliotēku rīko Meža konsultāciju un pakalpojumu centrs (MKPC), tās ir daļa no novadā īstenotās Biznesa bibliotēkas programmas, «Bauskas Dzīvi» informēja MKPC speciāliste Rita Daščiora.

Seminārā skaidros, kā pareizāk izmantot jau apstiprināto projektu atbalstu un sagatavoties nākamajai iesniegšanas kārtai. Patlaban jautājumus mežu apsaimniekotājiem rada stādu pieejamība mežaudžu atjaunošanai, atzīst R. Daščiora.

Aprīlī Lauku atbalsta dienests sāks pieņemt pieteikumus no privātajiem mežu īpašniekiem programmā ar finansējumu apmežošanai un meža zemes izveidei. Projektus mežu īpašniekiem ieteicams sākt gatavot laikus, lai audzētavās pieteiktu stādus un noteiktu izpildāmu termiņu, iesaka Rita Daščiora. Programmā var saņemt atbalstu meža ieaudzēšanai un kopšanai, ieaugušas mežaudzes papildināšanai un kopšanai. Atbalsta intensitāte ir līdz 70% no attiecināmajām izmaksām. Par to arī runās piektdien seminārā.

Kā «Bauskas Dzīvei» iepriekš sacījis Vecumnieku novada Kurmenes pagasta mežsaimniecības «Pūpoli» vadītājs Raimonds Mežaks, kokaudzētavās bērzu un eglīšu stādus patlaban sola tikai rudenī, un tas var aizkavēt Lauku atbalsta dienesta (LAD) apstiprinātā jaunaudzes stādīšanas projekta izpildi līdz gada beigām. R. Mežaks iesaka tiem, kam rodas kavēšanās stādu pieejamības dēļ, laikus vienoties ar LAD par projekta termiņa pagarināšanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas