Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Īstenos divus projektus audžuģimenēm, aizbildņiem un adoptētājiem

Īslīces SOS bērnu ciemats sadarbībā ar Bauskas novada sociālo dienestu un vietējo pašvaldību īstenos divus projektus. Tie paredz atbalsta pasākumus un sociālo pakalpojumu nodrošinājumu audžuģimenēm, aizbildņiem un adoptētājiem Bauskas un kaimiņu novados.

Īslīces SOS bērnu ciemata direktors Gatis Matulēvičs informē, ka sociālā atbalsta pasākumi Bauskas novada esošajām un potenciālajām audžuģimenēm, aizbildņiem un adoptētājiem tiek īstenoti projektā «Ģimeņu stiprināšana un atbalsts Bauskas novadā». Ieceres realizācija jau sākta, tā ilgs pusgadu.

«Sešus mēnešus tiks apzinātas un uzrunātas sadarbībai esošās un potenciālās audžuģimenes, aizbildņi un adoptētāji. Plānots, ka projektā iesaistīsies vismaz 20 personu, lai veicinātu ģimenēs pieņemto bez vecāku gādības palikušo bērnu aprūpi. Strādāsim, lai motivētu jaunas ģimenes izvērtēt iespējas pieņemt ģimenē bērnu, nākotnē kļūstot par specializētām audžuģimenēm,» atklāj G. Matulēvičs. Apgūstot programmu «AIRI vecākiem» un saņemot profesionāļu komandas palīdzību, tiks risinātas dažādas situācijas un savstarpējo attiecību problēmas. Pirmās mācības iecerētas jau martā, informē Īslīces SOS bērnu ciemata direktors.

Otras iecere ir Latvijas un Lietuvas pārrobežu sadarbības projektā veicināt sociālo pakalpojumu pieejamību un nodrošinājumu audžuģimenēm, aizbildņiem un adoptētājiem. Lietuvā sadarbības pilsēta būs Šauļi, projekta izpildes termiņš ir 18 mēnešu. Šajā pārrobežu projektā plānotas audžuģimeņu, aizbildņu un adoptētāju mācības. Tajās iesaistīsies arī Iecavas, Vecumnieku, Rundāles un Ozolnieku novada ģimenes. Iecerēts mācīt un atbalstīt vismaz 70 esošās vai potenciālās audžuģimenes, aizbildņus un adoptētājus.

Īslīces SOS bērnu ciemats šajā projektā sadarbosies ar Bauskas novada sociālo dienestu un bāriņtiesu. «Sociālā dienesta darbinieki vislabāk pazīst novada un tā pagastu ļaudis, ģimeņu sociālo un finansiālo nodrošinājumu. Ceram, ka sociālā dienesta darbinieki atradīs un uzrunās projektam piemērotākās ģimenes,» pauž Īslīces SOS bērnu ciemata direktors.

Visi interesenti aicināti uz informatīvu pasākumu neformālā gaisotnē Īslīces SOS bērnu ciematā 15. februārī plkst. 17. Varēs iepazīties ar projektā pieejamiem pakalpojumiem, saņemt atbildes uz dažādiem jautājumiem, uzzināt par iespēju apgūt «AIRI vecākiem» programmu. Iepriekš jāpiesakās, zvanot pa tālruni 26353121.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas