Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izdota Imanta Lancmaņa grāmata «Vidzemes muižu arhitektūra»

Rundāles pils muzejs aicina uz grāmatas «Vidzemes muižu arhitektūra» atvēršanas sarīkojumu 15. janvārī plkst. 15 Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja kolonnu zālē, informē Ruta Bemberga, Rundāles pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste. Grāmatas autors ir pils muzeja direktors Imants Lancmanis.

Jelgavas tipogrāfijā 2015. gada nogalē tika nodrukāti pirmie eksemplāri jaunajai grāmatai «Vidzemes muižu arhitektūra. Architektur Livländischer  Gutshäuser». Imanta Lancmaņa veidotais izdevums tapis ar Borisa un Ināras Teterevu, kā arī Rundāles pils atbalsta fondu finansējumu.

Ruta Bemberga atklāj, ka šī grāmata ir pētījums par Vidzemes muižu arhitektūru, kas tapis saistībā ar 2015. gada maijā atvērto izstādi «Vidzemes bruņniecība un Latvija» Cēsu muzejā. Izdevums ir materiālu krājums, bet bez pretenzijām uz visaptverošu Vidzemes muižu arhitektūras vēsturi. Tā uzdevums ir rādīt šīs Latvijas daļas kultūras mantojuma bagā¬tību un daudzveidību, tāpēc saglabātajām celtnēm pievienoti bojāgājušo muižu ēku attēli. Tā kā izstāde veltīta Vidzemes bruņniecībai, tajā apskatītas tikai Livonijas ordeņa un Rīgas arhibīskapa vasaļu, kā arī no tiem izaugušās vēlākās muižniecības celtnes, toties trūkst lielo ordeņa un arhibīskapa piļu Cēsīs, Siguldā, Raunā, Turaidā, Koknesē.

Autors Imants Lancmanis stāsta: «Grāmata atspoguļo Vidzemes muižu arhitektūras attīstību no viduslaikiem līdz Pirmajam pasaules karam. Stilistiskās un tipoloģiskās attīstības ainu papildina bojāgājušo muižu kungu māju attēli, kā arī to cēlāju portreti. Grāmata ir pietiekami apjomīga, tai ir 349 lappuses, un tā bagātīgi ilustrēta ar 433 attēliem.»

Grāmata paredzēta dāvinājumam Vidzemes muižām, pašvaldībām, tūrisma informācijas centriem, bibliotēkām. Par grāmatu saņemšanu aicinām sazināties ar Rundāles pils bibliotekāri Ivetu Ārmani – biblioteka@rundale.net, 63962274 –, sākot ar 18. janvāri.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas