Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izdota jauna mūspuses četru novadu karte

Tūristi ar četriem mūsu novadiem – Bausku, Iecavu, Rundāli, Vecumniekiem – var iepazīties jaunā kartē. Apgāds «Jāņa sēta» pirmo reizi laidis klajā jaunu četru novadu karti mērogā 1:75 000.

Izdevniecības projektu vadītājs Mareks Kilups stāsta, ka apgāds vairāku gadu garumā iedzīvotājiem piedāvājis ļoti precīzās Latvijas rajonu kartes mērogā 1:100 000: «Tās tapa, rūpīgi apsekojot apvidu, bez pamatkartes saturēja arī pilsētu plānus, aprakstošu informāciju, fotoattēlus un uzziņas. Pēc tam tapa «Lielais Latvijas atlants», kas ir visaptverošs, detāls karšu krājums.»

2014. gadā sākts šīs karšu sērijas «restarts». Jaunā sērija «Latvijas novadi» ir līdzīga ierastajām rajonu kartēm, taču ir arī vairākas atšķirības. Pēc lietotāju pieprasījuma jaunās sērijas izdevumi ir mērogā 1:75 000 (1 cm = 750 m). Tādējādi karti būs vieglāk salasīt, īpaši – pārvietojoties. Citādāka ir arī izdevuma uzbūve. Jaunās sērijas sauklis ir «tikai kartes!». Tādēļ jaunajos izdevumos nav uzziņu, fotoattēlu, nosaukumu rādītāju. Galvenā vērtība te ir plašu teritoriju attēlojošai kartei. Vēl jaunajā izdevumā skatāmi vairāki būtiski informācijas slāņi, kas lieti noderēs, lietojot karti apvidū: reljefs, meža stigas, maģistrālās elektrolīnijas, – tā par projektu stāsta M. Kilups.

Bauskas tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Turkupole-Zilpure piebilst, ka Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novada karte ir viena no pirmajām, kas iznākusi jaunajā sērijā. Tā aptver bijušo Bauskas rajonu, kā arī Valles un Kurmenes pagastu, kas Vecumnieku novadā iekļauti no bijušā Aizkraukles rajona. Pamatkarti papildina Bauskas, Iecavas un Vecumnieku plāni mērogā 1:20 000.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas