Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izlaidumā Misas skolas absolventi pateicas par iemācīto un piedzīvoto

Lietainā un pelēkā sestdienas, 11. jūnija, pēcpusdiena netraucēja aizvadīt emocionālu, sirsnīgu un krāsainu izlaidumu Vecumnieku novada Misas vidusskolas 9. un 12. klases absolventiem.

Svinīgie sarīkojumi sākās ar Latvijas valsts himnu, izskaņā skanēja Misas vidusskolas himna. Absolventi ar ziediem pateicās skolotājiem par iemācīto un piedzīvoto, vecākiem – par sapratni un atbalstu. 9. klases skolēni vecākiem bija sagatavojuši īpašas dāvaniņas – pašu darinātus ziedošus kociņus.

9. klases svētki
Misas vidusskolas 9. klasi šogad absolvēja 13 jauniešu. Izlaidums bija īpaši emocionāls, par to gādāja klases audzinātāja, latviešu valodas un literatūras skolotāja Loreta Orinska. Pedagoģe skolas dienas salīdzināja ar dažādām varavīksnes krāsām. Pirmdiena bijusi sarkana, jo sākusies jauna darba nedēļa, otrdiena – zaļa, tāpēc ka bijis nepieciešams daudz spēka visa paveikšanai, trešdiena – dzeltena, jo mazāk stundu, vairāk brīva laika, ceturtdiena – violeta, jo daudz grūtu stundu un gara diena, visiedvesmojošākā nedēļas diena pirms divām brīvdienām bijusi zilā – piektdiena.

Sveicot jauniešus, klases audzinātāja L. Orinska īsi raksturoja katru. «Lai jums, jaunieši, daudz skaistu dienu un septiņas varavīksnes krāsas ir jūsu dzīves pavadones! Lai jūsos uzzied un skan varavīksne!» absolventiem vēlēja Loreta Orinska.

Skolotāja sveica arī vecākus, sacīdama: «Katrs jūsu bērna noietais solis ir ierakstīts sirdī ar diviem visnozīmīgākajiem vārdiem – mīlestība un pašaizliedzība. Sajūtiet, saredziet, saņemiet un dodiet to labrītā, galdauta linu krokās, pirkstgalu pieskārienā kāda maigā vai skarbā vārdā, puķes smaržā – it visur, ikvienā solī! Lai jums kopā ir laiks pacelt acis uz debesīm un brīnīties par varavīksnes skaistumu!»

Vera Ļeonoviča, 9. klases absolvente, sveicot skolotājus, atzina: «Skolotāji lika apzināties, ka ikviens no mums ir īpašs, uzmundrināja, deva spēku pārvarēt grūtības, vājuma brīžus, mācīja novērtēt zināšanu nozīmi un veidot sirsnīgas attiecības.»

12. klases svētki
Misas vidusskolas 12. klasi šogad absolvēja septiņi jaunieši.

Izlaiduma noskaņu papildināja Misas vidusskolas skolnieces Anna Jaunzeme un Donna Dumbraite ar jaukiem muzikāliem priekšnesumiem. Absolventus sveica ne tikai radi un draugi, bet arī 11. klases audzēknes, atgādinot dažas smieklīgas bērnības dienu ainiņas.

Sveicot jauniešus, klases audzinātāja Mārīte Ozola īsi raksturoja katru. Luīze Diena – klases līdere un autoritāte. Šogad absolvējusi Vecumnieku mūzikas un mākslas skolu. Aktīva ārpusstundu darbā – ilgus gadus bijusi tūriste, dejotāja, darbojusies ekoskolā. Atraktīva, sabiedriska, dzīvesgudra, ar savu viedokli, ko spēj pamatot.

Toms Jaunzemis – skolas godu spodrinājis dažādās olimpiādēs, zinātniski pētniecisko darbu konferencē novadā, reģionā un valstī. Absolvējis Vecumnieku mūzikas un mākslas skolu. Ilgus gadus nodarbojās ar tūrismu, dejoja tautiskās dejas, apskaņoja skolas un novada pasākumus. Liels individuālists – dara tikai to, kas patīk.

Linda Kalniņa – klasei pievienojās pēc gadu ilgas izglītošanās Īrijā un ļoti labi iekļāvās kolektīvā. Visu vidusskolas laiku dziedāja korī, pēdējo gadu dejoja tautiskās dejas. Laba sportiste, atsaucīga, draudzīga, izpildīga.

Timurs Muļars – sporta zvaigzne. Vienu gadu pavadīja Vācijas izglītības iestādē, nolēma, ka izglītība Latvijā ir pārāka, un atgriezās dzimtenē. Timuram nozīmīgs sports, īpaši basketbols. Jautrs, sabiedrisks, ar interesantām idejām.

Gatis Peipiņš – smaidīgais, klusais jaunietis, taču dzirdēts, ka ārpus skolas un mašīnā Gatis nemaz nav tik kluss.

Lauris Vilde – klases gudrākais skolēns, vidējais vērtējums – 7,91 balle. Visus šos gadus Lauris pārstāvējis Misas vidusskolu dažādās mācību priekšmetu olimpiādēs un konkursos. Aktīvs skolas sabiedriskajā dzīvē, bijis skolēnu domes priekšsēdētājs, ilgus gadus dejojis tautiskās dejas. Atsaucīgs, apzinīgs, izpalīdzīgs, vienmēr risināja ar datoriem saistītus jautājumus

Kristiāna Zemlinska – dzīvespriecīga, smaidīga optimiste, «klases vitamīns». Apveltīta ar lielu pienākuma un atbildības izjūtu. Izpalīdzīga un atsaucīga.

Skolotāja Mārīte Ozola jauniešiem atgādināja, ka Misas vidusskola ir visdraudzīgākā skola. Tur par skolēniem rūpējās gan pedagogi un vecāki, gan sociālā dienesta darbinieki, bērnu tiesību aizstāvji, novada domes speciālisti un citi.

Audzinātāja uzsvēra, ka ikvienam vēl daudz jāapgūst: «Visu mūžu jāmācās personīgo attiecību skolā, savas profesijas skolā, diplomātijas un koleģialitātes skolā, naida un piedošanas skolā, ģimenes veidošanas skolā, darba attiecību skolā un citās. Disciplīna ir kā lēmums, jūsu pašu lēmums darīt to, ko negribas, lai nākotnē sasniegtu to, ko ļoti gribas. Bez pašdisciplīnas jūs nespēsit pietiekami prasmīgi organizēt sevi mācībām augstskolā vai darbam. Disciplinējiet sevi! Man liekas, ka vecākiem saviem bērniem ir jādod divas lietas – saknes un spārnus. Saknes šo 18 – 19 gadu laikā ir izveidojušās, tagad laiks ļaut saviem lolojumiem lidot ar jūsu dotajiem spārniem.»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas