Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izmēģinās jaunu atbalstu bērniem ar invaliditāti 1

Sākot no pirmdienas, 21. maija, vecāki, kam ir bērni ar invaliditāti, Bauskas novada sociālajā dienestā varēs pieteikties jaunam atbalstam. Tiesa, viens no galvenajiem nosacījumiem – centīga vecāku dalība projekta procesā.

Jaunais projekts saucas «Individuālā budžeta modelis sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu nodrošināšanai bērniem ar funkcionāliem traucējumiem». Ārija Baltiņa, projekta vadītāja, informē, ka kopā Latvijā projektā paredzēts iesaistīt simt bērnu vecumā līdz 17 gadiem, pa desmit dažādās pašvaldībās. Pēc projekta Labklājības ministrija izanalizēs rezultātus un plānos šādus atbalsta pasākumus visā Latvijā. «Baušķenieki var būt pateicīgi sava sociālā dienesta aktivitātēm, kas panāca, ka viens no pilotprojektiem ir tieši Bauskas novadā,» pauda Ā. Baltiņa.

Projekta pārstāve Lilita Cīrule 14. maijā Bauskas novada sociālā dienesta telpās informēja sociālos darbiniekus un vecākus par projekta niansēm un pieteikšanos. Paredzēts, ka, sākot ar šī gada augustu, ekspertu grupa izstrādās sistēmu, kā palīdzēt bērna attīstībai vai socializēšanai, un sadarbībā ar vecākiem izveidos darbības programmu. Maksimālā summa, kas atvēlēta pakalpojumiem, ir 600 eiro mēnesī pusgada laikā. Iespējams, kādā mēnesī var iztērēt vairāk, kādā mazāk. «Katram bērnam būs speciālistu komanda, nevis kopēji pakalpojumi visiem ar vienu diagnozi,» skaidroja L. Cīrule.

Projekta vadītāja Ā. Baltiņa uzsvēra, ka ir vērts aktivizēties arī pašiem vecākiem. Viesītē un Siguldā ir izveidoti atbalsta centri, kas piedāvā dažādus pakalpojumus, izmantojot arī šādus projektus. Ja kāds no pakalpojumiem, kuru par nepieciešamu atzīs eksperti, nav pieejams Bauskā, varbūt vietējie iedzīvotāji var aktivizēties, atrast speciālistu vai paši apgūt šādas prasmes.

«Siguldas novadā tagad, ja ierodas bērns vai pieaugušais ar invaliditāti, vispirms sūta uz biedrību, lai izprot, vai tur var viņam kā palīdzēt,» stāsta Ā. Baltiņa.

Projektam var pieteikties no 21. maija līdz mēneša beigām.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Maijiņa

Un kurš tad visu šo pasākumu kūrēs un administrēs - atkal viena darbiniece D. Supe, kura jau tā pārkrauta ar darbiem un projektiem, kamēr Ruhockas k-dzes ieliktenis, tā sauktais vadītājs, mierīgi kasīs nabu un kā parasti par visu brīnīsies?!

pirms gada, 2018.05.16 13:32

Vietējās ziņas