Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izpilddirektors: Svitenes ceļa rekonstrukcijai papildu finansējums pagaidām nav nepieciešams 5

Rundāles novadā kopš maija turpinās ceļa posma Pilsrundāle–Svitene rekonstrukcija 7,45 kilometru garumā, to veic SIA «Viona». Ceļa sakārtošanu paredzēts pabeigt līdz šī gada 10. decembrim.

«Bauskas Dzīve» skaidro, kā ar remontdarbiem vedas patlaban. Rundāles novada domes izpilddirektors Aigars Sietiņš atklāj, ka viss tiekot veikts pēc grafika, esot nelieli kavējumi, bet būvnieks solot ar tiem tikt galā tuvākajā laikā. «Tas nenozīmē, ka tiek plānotas atkāpes no normas. Pagaidām papildu finansējums un papilddarbi arī nav nepieciešami. Vislielākās grūtības sagādā laika apstākļi, jo lietus laikā tiek atmiekšķēta māla pamatne, kas veido dubļus un mīkstu, grūti braucamu segumu. Tādējādi ir jāgaida, kad šī māla pamatne apžūst. Tāpat arī sausums sagādā grūtības, jo rodas putekļi, tādā veidā sablīvējot minerālmateriālus,» skaidro A. Sietiņš.

Sakarā ar pretenzijām no kāda zemes īpašnieka puses ir veiktas nelielas izmaiņas būvprojektā, kas saistītas ar novadgrāvju konstrukciju un caurtekas izvietošanu, nevis ar ceļa būvniecību.

Rekonstrukcija virzās uz priekšu – daļēji ceļiem ir uzbērta pamatkārta, iztīrīti un izveidoti grāvji un caurtekas nobrauktuvēm. Pašlaik norisinās gatavošanās minerālmateriālu nesošās kārtas izbūvei un asfaltbetona seguma klāšanai, apliecina izpilddirektors.

Rundāles novada Svitenes pagasta iedzīvotāja, kura savu vārdu nevēlējās minēt, «Bauskas Dzīvei» teic, ka ir ļoti apmierināta ar beidzot sagaidīto ceļa remontu. Viņa atklāj: «Ja mēs netraucējam strādniekiem, tad viņi mums arī netraucē. Pati ar mašīnu nepārvietojos, tāpēc nevaru spriest, cik viegli vai grūti ceļš pašlaik ir izbraucams. Zinu vienīgi to, ka tagad pie manis ciemos bērni varēs atbraukt pa labāku segumu.»

Savukārt autovadītājs Ainārs, kas vietējam veikalam regulāri piegādā produktus, «Bauskas Dzīvei» stāsta: «Uz Sviteni braucu nedēļā reizi. Manuprāt, ceļš uz šejieni ir sliktā stāvoklī. Vismaz varētu aizbērt lielās bedres, kas radušās, vai vienu ceļa pusi pienācīgi sataisīt, jo bieži vien prece apgāžas otrādi.»

Tā kā minēto ceļa posmu tik labi izbraukt pagaidām nevarot, lielāka satiksme novērojama uz Svitenes ceļa, kas ved uz Elejas šoseju. Sviteniece Ranta Jansone ar to ir nemierā, jo tagad gar viņas māju regulāri «peldot» liels putekļu mākonis.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Sviteniece

Dievs,dod`i to godaprātu un spēju tiem armēņu, visu, un visur varošajiem, protošajiem, spējīgajiem, lai šis ceļš būtu braucams, un asfalts uz viņa turētos arī vismaz pāris gadus pēc nodošanas! Šobrīd uz šo darbošanos skatoties, maigi izsakoties, un pie visstiprākās ticības labajam, tāds iespaids nerodas.Ļoti vēlētos, lai tās ir tikai manas šaubas un iedomas...

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.01 20:18

Sietiņam

Vai nevar latviski izskaidrot, šo ārprātīgi gudro būvniecības terminu: "...Tāpat arī sausums sagādā grūtības, jo rodas putekļi, tādā veidā sablīvējot minerālmateriālus...", jums tur Rundālē vajag Bauskas novada deputātu - ceļa inženieri pakonsultēties.

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.02 10:30

:))

Bail konsultēties, lai šis nesajūk prātā no tā, ko ieraudzītu, kas notiek :))

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.02 12:19

Ģēnijs

Šitas ID skaidrojums ir labais. Noteikti varētu nominēt "Gada spārnotajam savārstījumam"

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.02 19:48

Vietējās ziņas